nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S obzirom da trenutno ništa nije dovoljno za 4K @ 60fps, uzeo sam 1060 6GB da mi služi do Volta arhitekture.
    Ono što je nedavno izašlo (i što me zanima) može bez većih problema raditi u 1440p60 što je ok.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nek je sa srecom neo.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Thx. Samo me 60KM koštao prelaz sa RX480. :)
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Super, ja saljem novac tetki sljedece sedmice kad prodje operacija da mi uzme dva titana, samo valja docekat dok dodju na stanje, a ni monitora nema na stanju.
     
  5. somer

    somer Aktivista

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    A nisi bio zadovoljan sa 480-kom, ili?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Driveri
     
  7. somer

    somer Aktivista

    Aha.. znači, i dalje isto.. A ti ces 2xTitan? :D

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nekonzistentan framepacing mi je najviše smetao (neko to ne primjeti doduše), plus što je 480-tka dizala temperaturu svih komponenti za 10-tak stepeni.
    10% bolje performanse su samo bonus.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da jos pod vodom. :mrgreen:
     
  10. somer

    somer Aktivista

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    Haha a daj :D pa zasta ce ti dva? 8K? :D ja imam 1070, jede mali djecu, mogu mislit tek dva tajtna u eseliju :D

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam ti multi gpu covjek, ne pamtim se kad sam bio na single, iako sam bio, bilo je privremeno, a za 4K treba pure.
     
  12. somer

    somer Aktivista

    Ma ja, zato se ja ne priblizavam toj 4K prici, neka hvala. :D

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Dobio si puno više u vrijednosti kroz performanse, zar ne?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    15-tak %. Ja zadovoljan a najbolje od svega je što nema microstutter-inga.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo bas gledam testove benchmarka barem ove od techpowerupa i osim bf4 i jos par naslova ne vidim nigdje tih 15% razlike uglavnom je to u par fps. Kontaj da ce se drajveri vremenom ispeglati za amd (vulkan, dx12 :D) i bit ce dugorocno bolja 480ka u to sam siguran dokaz za to je 7950/7970 koje i dan danas deru guzove ali ti ces to svakako mijenjati dotad i sto kazes za tvoje naslove ti je bolja mada je ja ne bi nikad mijenjao za 1060ku. Ja taj microsstuttering svakako ne primjetim jer sam imao i gtx 760 i bio sa njom super zadovoljan.
    Ja cu mozda dogodine ganjat 1070 jako mi se svidja totalno je moderna :D
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nismo svi podjednako osjetljivi na microstuttering, neko ne primjeti frame latencije i iznad 40-50ms, a nekome smeta cim predje idealnih 16.7 ms.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Šta je dugoročno bolje me ne zanima previše, bitnije mi je šta je trenutno bolje. Od postojećih DX12 naslova ne planiram ništa igrati osim Tomb Raidera. S obzirom da se RX480 mizerno klokuje, svaka prednost se može anulirati oc-ovanjem 1060-tke na 2200MHz.
    DX12 nije zamjena za DX11 i dok postane dominantan API, čak će i 1070 biti preslaba.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jako konstruktivan doprinos temi.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Radi se o sihronizaciji sa refreš rejtom monitora. To sam ti jednom pisao. Ljudi misle da na 60Hz monitoru kada igra ide na 55FPS, vide 55 slika u sekundi i onda drugi prozivaju, sta kukaš. A to zapravo nije tacno i broj frejmova koje vidis je zapravo dosta manji jer se izgube "izmedju" refreš rejta. Ista je stvar i kada je FPS veci par frejmova od tih 60Hz. Zato imamo v/gsinc ekrane koji osvježavaju sliku tacno onda kada se pojavi novi frejm da bi igrac vidio svaki prikazani frejm a ne da se igra i ekran "mimoilaze".

    Kada naviknes igrati na idealnom FPS-u pa kada probas naslov kojem nije lokan FPS, razlika je nebo i zemlja. U naslovima gdje FPS "šeta", idealno je imati 120 ili 144Hz monitor jer je veca vjerovatnoca da ce se tajming monitora i frejma pogoditi te ujedno vidis vise slika. Naravno, to sve vazi za akcione i pretezno first person igre. Ili u realnosti.. to je bitno samo competitive igracima.

    A ko ne primjeti padove na dvadesetak FPS, takav treba ici doktoru.