nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ovo je negdje u posti, vidi se po slikama, nije ovo nikome ni dostavljeno,
    Baksuzno za onoga ko je cekao jer ce morati jos (ni moja 1060-ka nije jos dosla :mrgreen: ) ali trosak toga rjesavaju firme izmedju sebe, nece po njegovom dzepu.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  3. Esh

    Esh HWB

  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hvala. Pa dobro je malo je spala cijena ja sam mislio da je ovo neki mega deal.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Moje 1060-ke nigdje a evo i drugog vikenda, ccc.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kod mene se saga nastavlja :mrgreen:
    Izgleda da ce biti Gigabyte na kraju, Windforce OC za 270-ak eura umjesto EVGA-e SC za 300:

    [​IMG]
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Navodno GTX 1080 Ti kartica će biti predstavljena na CES 2017 u Vegasu.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sigurno nije bez razloga, ovo bi moglo znaciti da ce u to vrijeme Vega izaci.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Hm, ne vjerujem da će biti na toj arhitekturi.. Čini mi da se ima još prostora na Pascalu uz malo bolji yield..
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vega je high end AMD karta.
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Mozda je mislio na Voltu :p, ima do Volte jos, tek u Q1 2018

    1080ti ce biti cijenom kao sad 1080, dok 1080 spada ispod milje, polovna ce se davati dodjaba u DE i SWE samo da se kupi Ti verzija.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da će 1080Ti naplaćivati $800-850, a regularna 1080 će pojeftiniti možda $50. :)
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Djelim neovo misljenje, cijene su svakako otisle u pm.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I konacno je legla 1060-ka, ova gore Gigabyte Windforce OC :D
    Naletilo mi je i napajanje XFX XT500, 80 Plus Bronze, za 41 eur, inace je 50-ak.
    Nije nesto ali posluzit ce mislim solidno za ovaj moj i3-6100 + 1060 6GB setup.
    Ovo Corsair RM650X cu vratiti, naravno da je dosta bolje ali nemam neke potrebe za njim a to mi je 60 eura razlike.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ta kombinacija troši kao upaljač, i pošto dugo vremena nećeš raditi upgrade, mislim da je to savršena napojna za duži period.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    S obzirom da cu igrati na 1080p u dogledno vrijeme i da mi nije problem smanjiti detalje, pogotovo tamo nekih sjena i flare-ova koje svakako ne primjetim, mislim da je fer ocekivati da me posluzi 2-2,5 godine.
    Taman do izlaska Intel-ovog Icelake-a (kraj 2018., 10nm i nova arhiktektura) i sta vec bude aktuelno od GPU-ova. Tad ce i 4K imati vise smisla.
    Prodah i 750Ti maloprije, taman da malo ublazim danasnji trosak :D
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Evo jedna GTX 1070 ugrađena danas. + i7 6700k +16GB DDR4

    Nije loše, mogu vam reći.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Može neki info o 1050 kartama? Kakve će biti, kad je planiran relase?
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Pa ako ganjaš taj segment, možda ti je bolje provjeriti neku polovnu GTX 970 ili eventualno RX 470?
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma gtx 970 digli cijene, radije ću dati još malo i uzet novu gtx 1060.. amd ne bih.