nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Neso

    Neso Komšija

  2. Esh

    Esh HWB

    Nemaju artikl za 2000 dolara, pa idemo..
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nece volta jos, nemaju razloga kada mogu da muzu pascal jer nema konkurencije.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa nece jos ali ici ce na proljece 2018.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Iskreno sumnjam da će biti na proljeće... Ako AMD nešto ne napravi do juna, nemaju apsolutno nikakvog razloga da izbace novu arhitekturu prije jeseni.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa imaju, da postave nove standarde i dignu novu lovu i pokopaju AMD jos vise :D A jos nema prave 4k grafe pa eto jos jednog od razloga.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Navodno po zadnjim rumorima, Volta neće prije druge polovine sljedeće godine, možda čak i pred kraj u ovo doba.
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Kingpin 1080 Ti

     
    Esh likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledao sam sinoc Jay-a, kad posu nitrogen po ruci ja se s*eba. Kingpin rece da ces se opeci samo ako nosis rukavice :)
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Ima i logike :) Jay mi je jedan od drazih Youtubera, a ko bi rekao da je Kingpin u ovoj indistriji... Covjek original gangster, bas mu ovaj posao ne pristaje :D
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Last edited: Nov 7, 2017
  12. lolak

    lolak Aktivista

    Joj sto se lager cisti..
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Jbga, biznis je biznis... Mora se Pascal rasprodat, sprema se nova platforma :) Identican PCB, samo im promjenili koju liniju na shroudu, nabacili koji LED, prepakovali u drugu amabalazu i pici.
     
  14. lolak

    lolak Aktivista

    Ma ja, zato kazem, ali bice da ih je bas puno ostalo ako moraju igrati na sw bling.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Koliko lud moras da budes da u ovako kasnom vremenskom periodu Pascal arhitekrure das 1200 USD, a niko tacno ne zna kad ce Volta. Moze i u ranom Q1 2018, niko nema tacne informacije, sve su glasine.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ali radi se o Collector's Edition sa Star Wars motivima :D
     
    Neso likes this.
  17. Neso

    Neso Komšija

    A ko' zna, mozda je u cijenu ukljuceno i krecenje sobe u tematiku Star Wars-a :D
     
    Esh likes this.
  18. Neso

    Neso Komšija

  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta je sa HBM?
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    skupa