Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    stvarno ovaj ray tracing nije,barem menim,toliko nesto groudbreaking koliko ga i predstavljaju . Vise me pali zamisao da ce pasti cijena 1080ki :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa tesko da ce pasti sa ovim cijenama 2xxx serije :D
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Nista, evo 1080 kod mene za 900km, u Bosni za 2 sedmice :cool:
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    ma uhvatit kakav dil sa newegga ili amazona kad budem i americi i to je to. Ako izadje 9900K strpat ga u dzep i ponijet sa sobom :D .
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  6. Esh

    Esh HWB

    Fakin si. Nikad nisi platio full price za grafičku :p
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Jeste groundbreaking kada pogledaš CGi filmove, jer je to razlika u odnosu na igre i zašto igre ne izgledaju kao filmovi.

    Eh sada, prije par mjeseci izašao je ray tracean video Star Warsa gdje je za djelomično (samo likovi) trejsanje u 1080p i 24 frejma trebalo četiri Titana V.



    Godinama nVidia gura ovaj raytracing samo što nije, a ovaj iznad video je dokaz samo koliko je snage potrebno za rendanje tri lika u oklopu. Zamisli rendanje open world svijeta u 4K pogotovo šume.



    Digital Foundry malo o RT i kako stvari stoje.
     
    Esh likes this.
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Imam srecu pa trgujem na relativno sigurnom trzistu, gdje polovne stvari fakat frceraju :D
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Potrazi u smecu :D
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Znaci Nvidia i Ray Tracing kao onda onda Xbox One i TV?
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Sa eventa, BF 5 sa RT



    [​IMG]
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ni blizu.
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Skupo su naplatili ove tensor jezgre i AI sto su natrpali u cip. Ako ne opravdaju cijenu sirovim performansama, mogla bi RTX serija biti DOA kao Vega. Ove cijene su stvarno izvan svake pameti, bas preskupo... Djaba im RTX, i sjene i odsjaji na autima i sva ta sminkeraja. Gameri za ove pare ocekuju dobar bump u FPS-u... Ne znam, za ovu lovu ja bi stvarno ocekivao da budem impresioniran razlikom u FPS-u naspram Pascal kartica, al' eto vidjet cemo kad testovi dodju. Ako ne bude fine razlike u performansama, puno ljudi ce da se drzi Pascala dok 7nm GPUovi ne dodju iduce godine. Pogotovo sto je ovo prva generacija kartica sa podrskom za real time RT, gdje se nece isplatit upaljen RTX, nema tu jos dovoljno kuveta da se sve to vrti u kombinaciji sa visokim rezolucijama, IMHO.
     
    veki81 and Vedo like this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    GPU-ovima se desava isto sto i mobitelima.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da se hoce maknuti DX kod Windowsa, puno bi to bolje islo.
    Pogledajte sta slabasni gpu-ovi u konzolama sta mogu, ja se zijanio, kad sam pojedine igre vidio.
    Low level pristup cuda radi, mantle je mogao mnogo toga promjeniti, jer sjecam se dok sam imao R290X;mantle je duplo fps, plus pacing je bio perfektan, bez obzira na situaciju, 16.7 ms.
    A stvarno se masovno bavim analizom tehnickih detalja u igrama, DF svakodnevno barem deset videa pogledam.
     
    Last edited: Aug 21, 2018
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ba, sta je sa Mantle-a, propalo? Isto tako, DX12 je puno toga obecavao. Ne znam da je izasla ijedna DX12 igra.
     
    Sena likes this.
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma DX12 je i sam MS otpisao.
    Da ne govorim kako je CFX radio sa mantle-om, ni okom ni sam instrumentima se nije mogla primjetiti razlika u pacingu u odnosu namjedan gpu.
    FH 3 na ONE X daje full fixanu 4K rezu, plus 4x MSAA, i komotno je moglo na 60 fps sa 2x MSAA, razlog je bio zbog motorsporta, jer neku tradiciju prave, da je horizon, a motorsport 60.
    God of War, koristi check board na ps4 pro za 4K, bukbqlno sam nos stavio na tv da vidim ima li artefakata, i nema.
    Naravno ima i losiji primjera, ali generalno je ok uradjeno u gro naslova.
    Cijeni ovih grafickih su smijesne.
    Metro Exodus na ONE X nudi identican nivo detalja kao pc na kax postavkama, samo sto na pc imas RTX taj famozni, koji cak i ja ovako sitnicav ne primjetim.
    Quantum je izasao sa DX12 podrskom stevie, propast.
     
    Last edited: Aug 21, 2018
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jedino da tjera 4k 144hz na max postavkama, ovako, porez na budale.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Upravo, smijurija.
    Bas me rage opalio kad sam cijene vidio, iako ne pratim vise puno PC trziste od kada sam sve rasprodao.
    Remedy je sa onom bijedom na ONE prvom modelu osigurao 30 lock, uz veoma kompleksu fiziku, a ljudi sa GTX 1080 imaju 10 fps.
    Isto kao da ih vise nije briga opste, primjetio sam da daju nekim treceklasnim dev timovimaa da portaju.
    Ja sam Arkham Knight na GTX 1080 mogao pokrenuti samo benchmark. Igra, crash nakon 2 minute, origigi, zadnji patch.
    Ja finansijski prodisao na konzolama, imam novca za mnogo drugih stvari, a prije sam sve krho u PC, pa zamalo bez gaca ne ostadoh.
     
    Last edited: Aug 21, 2018
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro AK je bas imao strasne probleme. Vise izuzetak nego pravilo.