Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Konzola jeste jeftinija ali je samo za gaming... Sa PC dobijes jebi ga, PC.... Ja nikako nisam fan konzola...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Upravo, ja nikad ne bih kupio masinu samo za gaming. Do sad sam kupovo konzole i prodavo ih nakon par mjeseci, evo sad imam PS3 i drzim ga samo zbog gledanja filmova :). PC mi je super sto je 100 u jednom, igre su samo jedan dio PCa.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nemoguće, mene je izašao gotov milju a imao monitor periferiju hdd, kućište i napojnu, još kupio polovnu ploču, proc i ram. Eto ti za 1080 60fps, mogao sam kupiti konzolu i deset igara.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ja ne vjerujem da je ovo idalje aktuelna diskusija u ovom svijetu :D

    Svi bi vec trebali biti svjesni sta je konzola, sta je PC, cemu sta sluzi i koje je ciljano trziste.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma pricamo o 4k rezi kako ce postati mainstream :D
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Postat će sa sljedećom generacijom konzola. Vjerujem da će ići na neki oblik 4k 30fps
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    4K30 je odavno mainstream, problem je 4K60.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj mainstream :D na čemu junače
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mainstream u smislu da nije ekstremno skup, to što nije zastupljen je druga priča.
    Čak se i na četiri godine staroj GTX970 možeš solidno igrati u 4K.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hebala vas 4K, koliko vas na forumu igra na 4K, mozda dvojica? Ne mozete prodati low end PC ovdje na forumu, toliko smo "jaki".
    Nece to jos dugo biti mainstream, a sa ovim cijenama kartica jos dugo ce 1080p biti zakon.
    A i oni koji imaju 4K tv, 90% vremena gledaju SD ili HD. Mogu na prste nabrojati kanale sa 720p na mojaTV, internet mi je 30/2mbit, jos uvijek smo na analognom sistemu, na nivou smo Djibutija.

    Prica je pocela sa pretpostavkom da ce GTX 2080 biti 1500$.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Otkad je to Bosna mjerilo za bilo sta? A da bit ce najmanje 1500$ jer valja napumpati 4k rezu :D Doduse ima par igara koje obaraju 1080ku ispod 60 fpsa na 1080p. Ghost recon wildlands je jedna od takvih, watch dogs 2 isto.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sa GTX 970 je nemoguce igrati na 4K. Battlefront 2 je 25fps, COD WW2 35 fps...
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zivim u Bosni i pricam za nas, ne za Ameriku.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako pricamo za BiH onda je i 500KM previse za grafu.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    4K u 30fps-a sa urednim framepacing-om i gamepad-om je sasvim ok metod igranja za četiri godine star gpu. Ni blizu nemogućeg.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako pričamo o bilo kome. Na steamu velika većina i dalje ima grade sa 2gb rama i monitore sa 1080p.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima video na digital foundry, ugl nemoguće, možda na par igara. I 30fps na pc je slide show
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima video na digital foundry, ugl nemoguće, možda na par igara. I 30fps na pc je slide show
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E da mi je da vidim 30fps na PC da valja. Ni blizu konzola.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na kojoj planeti ? :D
    GTX1080 ne moze gurati sve na 4K kako treba a jaca je 2-2,5 puta.