Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kad se budu prodavale polovne grafe za godinu nece se moci prodati gtx1080 ni za 100KM :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa bit ce haos kad sve te rudarske odjednom poplave trziste.
    Zato ja gledam da svoju prodam prije :D
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zato ce Nvidia i AMD investirati u crypto da se to ne desi haha :D :D
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šteta što ima dobrih igara, prodao bih i ja, ali ko zna kad će ovo rudarenje posustat.
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Gledam danas neke online oglase, sto sam upratio i stavio na track par gpuova. Svi oglasi nestadose poslije GTC-a. Kako nisu najavili nista novo danas, valjda se raja uhvatila onog sto ima.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja čekam da padne crypto pa da sebi jeftino uzmem GPU :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    Neso likes this.
  7. Neso

    Neso Komšija

    NVIDIA CEO claims that the company is nowhere close to meeting the GPU demand.

    As Jensen told TechCrunch:

    “We’re sold out of many of our high-end SKUs, and so it’s a real challenge keeping graphic cards in the marketplace for games … We have to build a whole lot more. We’ve got to come closer to the demand of the market. And right now we’re not anywhere near close to that and so we’re just going to have to keep running.”

    https://www.dsogaming.com/news/nvid...-is-nowhere-close-to-meeting-the-gpu-demands/

     
    Last edited: Mar 29, 2018
  8. Neso

    Neso Komšija

    NVIDIA GeForce 11 Series Launching Around July, Hynix GDDR6 Production Schedule Reveals

    "NVIDIA GeForce GTX 1180 & 1170 Projected To Land in July, to Feature 16Gbps GDDR6 Memory in 8GB and 16GB capacities."

    "The new memory will run at 1.35v and deliver double the speed of GDDR5 but will cost around 20% more to produce. So, expect slightly higher MSRPs than NVIDIA’s Pascal GeForce 10 series launch prices."

    https://wccftech.com/nvidia-geforce...july-gddr6-mass-production-timeline-confirms/
     
    heroic and Vedo like this.
  9. heroic

    heroic Komšija

    Znaci nova graficka, u najbolje slucaju, u augustu :D Haj taman za rodjendan da se obradujem.

    Svidja mi se ovo 16GB, OCD mi je pravio problem sa 11GB na 1080Ti.
     
    Last edited: Apr 5, 2018
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Wow, memorija duplo brza, ovo ce biti raj za minere. Ocekivati sad vece kolicine polovnih pascal grafa (pogotovo 1080ti) po povoljnim cijenama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Taman da i ja se pripazim i zamjenim 280x :D
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    uz doplatu one druge strane :D
     
    Sena, Neo Bahamut Zero and zoi like this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve dok je rudarenje profitabilno sumnjam da će se moći kupiti bilo koja karta po normalnoj cijeni.
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Amazon, Ebay, Newegg, cijene se lagano spustaju.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Znaci i kod nas kroz 6-12 mjeseci, ili nikad.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    Moraju sletit svugdje, sve je ovo napumpano preko noci. I crypto valute su u banani sad, sve je opalo drama. Moguce je, da i mineri gube lagano interes. Vidim po nekim glupim oglasima, kao npr. Facebook market, da raja prodaje kartice po skoro starim cijenama. Nesto se desava na trzistu, sta tacno ne znam, jer nemam bas neke velike predstave o kopanju. Medjutim, dismr mi da se lagano gubi interes... Vidjet cemo sta ce se na ljeto da se izdesava, kad nove arhitekture dodju.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa kao sto sam rekao nove grafe sa duplo brzom memorijom ce imati puno bolji hashrate i onda ce mineri nastojat da predju na te grafe a da se rijese postojecih po normalnijim cijenama nego sto su sad, vjerovatno vec sad to pocinje.
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Moze i to biti, da se mineri sa puno grafa vec rijesavaju postojeceg hardwarea-a. Da se rasproda sto vise sad dok su cijene gore. Postoje rumori i da ce Nvidia izbacit grafe, specijalno za kopanje, da ne mineri ne sakate dostunost nadolazece GTX serije. Ovo ljeto ce biti zanimljivo, definitivno... Nvidia sad izbacuje novu arhitekturu sa finom lekcijom iz Pascal serije. Ako sada izbace samo GTX seriju, i ako ne bude special mining grafa sa strane, ili ako na neki nacin ne osakate GTX seriju za mining, to znaci da ih stvarno libo tuki za gamere.
     
  19. Neso

    Neso Komšija

  20. Neso

    Neso Komšija

    Last edited: Apr 18, 2018