Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Nvidia je kao Activision i CoD serijal u svijetu igara. Refurbish the same old shit with some new gimmics. Ne očekujem od Nvidie ništa novo ni spektakularno. Vrijeme će pokazati. Svi vole kupcima davati na kapaljku, tako se zarađuje.
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Taiwan graphic card makers to see shipments plunge 40% in April

    "Taiwan-based graphics card makers including Gigabyte Technology, Micro-Star International (MSI) and TUL are expected to see their shipments for April plunge over 40% on month, as many clients have suspended taking shipments in response to drastic slowdown in demand for cryptocurrency mining machines, according to industry sources."

    https://www.digitimes.com/news/a20180425PD205.html
     
  3. Soviet

    Soviet Aktivista

  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    kod mene na 1070ki 391.35 radi dobro
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ovo je samo za GTX 1060 ali ispeglat ce ovo za par dana. Inace ne treba zuriti sa instalacijom novih drivera kada odmah izadju.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    A zasto je ovo u ovoj temi? :D
     
  7. Soviet

    Soviet Aktivista

    Moja greska, slucajno ovdje stavio umjesto na pascal temu i reko jbg sad :D
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato se meni ruši far cry
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vjerovatno, kod mene radi bez problema na GTX 960. Driveri su od prije par mjeseci.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

  11. Esh

    Esh HWB

  12. Neso

    Neso Komšija

  13. Neso

    Neso Komšija

  14. Neso

    Neso Komšija

  15. Neso

    Neso Komšija

  16. heroic

    heroic Komšija

  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sumnjam da ce biti ista ove godine. Prije da ce uraditi rebrand trenutnih kartica.
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Zahvaljujuci AMD-u, a ja cisto sumnjam da ce se AMD ikad vise plasirat na high end GPU market i biti jaka konkurencija Nvidi. Jedino sto njih moze malo podic na GPU trzistu je ako Navi bude dobar omjer performance/$. Nvidin jedini razlog lansiranja nove arhitekture bi bio BFGD 120hz i novi 4k/144hz monitori.
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    A prvi i jedini naslov koji ce koristiti Nvidia RTX tehnologiju, Metro Exodus, je odgodjen za sljedecu godinu. Nvidia im je veliki sponzor, imam osjecaj da bi release novog metra mogao da bude u sklopu sa releaseom novih Nvidia kartica.
     
    Last edited: Jun 5, 2018
  20. Esh

    Esh HWB