O autima

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Nov 16, 2005.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kakvi bi mi muskarci bili kad ne bi bilo price o autima?

    Vidim gore u multimediji se pocelo o autima, pa da gor ne offtopic-arimo, piite ovdje, sta vozite, jeste zadovoljni, sta bi htjeli kupiti, koliko clockali auto itd...


    Ja trenutno vozim Mazdu 626, 20i, 136PS, 100KW za one koji ne znaju.
    Zadoovljan sam sa svim osim potrosnje, ali eto, ne moze i pare i jare.
    U toku godine planiram kupiti Mercedesa 124, 250D, ako me stari pogura.

    Inace vjerujem samo mercedesu i japancima.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iako mi je preko 21, tek sam nedavno polozio, jer dosad nisam imao interesovanja za to. Do slijedeceg ljeta planiram uzeti Mercedes 300 ili 350D '93-'94. Kad se obogatim vozicu Vector M12 i Maybach 62. :wink:
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hebo to, sto ce ti Maybach ako ces ga ti voziti?

    Radije neki Bentley Continental. Ja kad se obogatim kupit cu sebi jednog McLarena, da imam za na pijacu. :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno da cu ga ja voziti. Ne dam da me niko drugi vozi osim ako nije nuzda. Vozim se malo, onda parkiram negdje (po mogucnosti na javno mjesto), presaltam se ozad i zajebajem se. Of korz moj Maybach ce imati sve safety dodatke, poput neprobojnog stakla, kevlara u podu i vratima, pune gume, titanijski rezervoar, i sl.
    Pored svega toga nastojacu zbaviti kakav Mitsubishi Evo VI GSR za divljanje po gradu (roll bars included). :wink:
     
  5. vnm_

    vnm_ Komšija

    auuu imao je moj jaran mercedes 300D turbo, automatik, 91.god...na autobahnu picio 200 bez problema, isli smo put münchen-chemnitz sa trojicom na zadnjem sjedistu bez ikakvih problema...jos kad tempomat upali ja sam bleknuo ko ovca
    jedino sto je kasnije po gradu kad naletis na malo neravnu cestu strugao auspuh po asfaltu, jao kako smo se tad smijali, a jaran sav poblijedio od muke...pred penziju je prikazivao 650.000 predjenih kilometara (sa jednim motorom) a mogao je i jos nego mu je nesto puklo sto je bilo skuplje popravljat nego kupit komplet drugog u svabiji :)

    ali je pri 200km/h bio glasan i perverzno se grijao interijer...ko sauna
    ali nema ti brige oko toga u bosni...ako nabijes gdje 200 svaka ti cast i nek ti je sa srecom :)
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Auto-put
    meni je bilo dovoljno za vise od 200, tacnije 210Km/h, sa vec gore spomenutom mazdom
    ko ne vjeruje, mozemo se provozati, nikakvih problema :)
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    dog father, 124 je extra auto, samo sta ce ti 250D znas kako je to tromo..90KS na onu tezinu, nista od nje... trazi bar turbo dizel, 125KS je osjetno bolje..

    bahmut zero ona 300TD ima oko 170KS i ne da ide :D (vozio sam se u 300 TD 126 (okac)) leti auto.. a mislim da se u 124 nije ugradjivao 350TD...

    a imao je moj haver 124 500E, e to je perverzija :D:D:D

    inace sam vozao 190E 2.0 120KS
    a sad sam spao na Opel Corsa-u 1.4 60KS (patnja ziva)
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Sto vloim kada se rastegne prica oko mercedesa, ultimate car mclaren F1 moze i MP4/20 :mrgreen:
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    :D ma moje auto snova je mercedes slk :D nije bitno je l stariji ili noviji.
    par facts oko istog:

    jedino auto koje i nakon 5 godina od predstavljanja ima listu cekanja! dodjes sa keshom i moras cekati da ga dobijes :D

    i naravno, sto niko ne zna u BiH da je proglasen autom koji najmanje gubi na vrijednosti, '96 nema ga ispod 20k KM! ali je bitno da g2 kosta 8k KM '90 goidna :x

    masina koju bi volio u istom (ne racunamo AMG :D ) je 230 kompresor :D 193KS mislim, ne znam tacno :D performanse su skoro identicne modelu 320 a manje trosi :D i jeftinija registracija.

    u ovog novog ce se poceti ugradjivati 320CDI TRITURBO :shock: 280KS 5.8sec 0-100 prosjecna potrosnja 7.5l/100km :D

    jedini dizel kojeg bi VOLIO imati :D
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Jel taj 300D i 350D ... su to onaj izgled ko onaj "brzi" 200D (72ks na 1,5t)?
    Uglavnom. Merecedesa NIKAD nisam niti cu kupit. Ne volim ga.

    Sada vozam VW Golf II GTD, 80KS. Malo trosi, brzo ide. Na autocesti potegne i do 180. Sto je vaznije... jeftino odrzavanje (ra razliku od Mercedesa...di kad ti se pokvari far moras po place za njega dat).

    Ako skupim para, kupujem VW Golf IV TDI 110 ili 130KS (ovo sta realno ocekujem).

    A auto koje bi htio imati je VW Golf V R32 ili BMW M3.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    ja nemam vozačku :D
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    jeste golf jeftin, ali kad saberes da se moj mercedes NIKAD nije pokvario, a tebi gofl garant jeste, skontaj sta je jeftinije...

    ja sam sa haverom proslu iznu svake nedjelje isao na autopijacu da kupi steku, a o ostalim zezancijama da ne govorim..

    mercedes jeste skup, ali je zato i kvalitetan. a ja nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari :D
     
  14. vnm_

    vnm_ Komšija

    neka hvala, nista protiv tebe i tvoje makine ali 200 po nasem autoputu...kad ides pravo i malo obratis paznju vidis koliko je neravan :)
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam sa haverom 230km/h golf II GTI 16v radjen oko 170KS ima, na nasem autoputu, i kada smo stali kod otrova da jedemo, kaze, dobre ove protektirane gume! kako sam ga nogama udaraooooo!! jebo sam mu gdje sam ista mogo' i stigo' samaro' ga do kuce!!
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Imas srece :)... ipak, rodjak ima 200D i ne kvari se bash previse, al kad se pokvari onda ... hebiga...plati :)

    Moj golf mjesecno predje oko 5000-6000KM ... pa nije ni cudo da se kvari, ali opet ne toliko puno u odnosu na koliko predje (obicno ode neki klinac oko paljenja...).

    E sad...na koju autocestu u BiH mislite? mislim...koliko ja znam...imaju ih dvije...
    Ona prije ulaska u Sarajevo...ono nije autocesta...nije ni magistralni put...ne znam ni sta je...usko i ima rupa ko da je traktorom ravnano... :lol: A ona druga sta ide prema Zenici...ono je dooooosta bolje :)...a mozda ih ima josh... :oops:
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ja sam jedno dvije godine vozio merca 123 300d, bio presao negdje oko 750000 km, i ljudi nikad kvara
    mislim na to prema zenici

    btw sad cu navesti puteve za kje ja znam, da su dobri i da se moze brzo voziti:
    -sarajevo-zenica
    -travnik-donji vakuf (oborci)
    -bos. petrovac-bihac (skoro cijelom duzinom)
    -prijedor-banja luka (skoro cijelom duzinom, a kazna 10km)
    -vitez
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Ma ko ima jaja przi ga i niz ivan.
     
  19. [tota]

    [tota] Aktivista

    Aj da se malo jaiv razuma... sto svi mercedesa :p
    Nije to toliko sto je mercedes nego nasli tu seriju. U mene stric radi u Mercedesu (Sttutgart najveci pogon Daimlera) i sam mi je rekao da "veliki" u mercedesu priznaju da 124 nije bila dobar auto :D Samo kad pogledate onu tromost. Meni osobno bi bilo zao voziti 300D ili 350 (ovo maidenu se obracam). Poznanik mi ima 300D i kaze da trosi u prosjeku 11-14 litara a samo auto je ocuvano ... Meni osobno kao ljubitelju automobila 124 mi se "gadi".
    Previse tesko i tromo za mene. Najrađe bih sad uzeo Chervolet Corvettu Stingray 67, jao ljepote americki V8, 5,7 litara (5700cc) ili legendarnog Dodge Challangera sa mopraom Ako ne znate ko je auto, to vam je auto vozio Vin Disel pri kraju Fast and Furious 1, crna mrcina, kada pođe na zadnje tockove. Drag legende same, auto iz 60´ a opali 9-10 na 400m, kakav BMW ili japanezi. Samo ja i autocesta.
    Jedan M3 ili Golf2/3 GTI ne bi bio los :D
    Je li itko vidio na netu/novinama Golf3 sa motorom iz Audi Quattra (legenda) sa 2 intercollera i ne znam kakvom postavom turbo punjaca... tako nesto je bilo :D
    Neki Šveđanin je to skucao i taj "golfic" je razvijao 900 KS a max speed bio je oko 310km/h. Podvozje je bilo promijenuto, pa kocnice, i sve dalje...
    Ljepotica... Vidim da sam se raspricao :eek:
    Aj komentirajte
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @tota
    124 nije sportak
    to je gospodsko auto, u kojem cooliras, a sto se tice udobnosti nije mu doraslo auto njegovih godina (ako gledamo normalne aute velikih serija)
    @qler
    razmisljao sam ja i o 300d, cak i 300e kojeg mogu dobiti dzabe u svako doba, ali potrosnja brate kolje

    Sto se tice cijena dijelova, poredjenje golfa i mercedesa je nepotrebno
    Jeste da jedan lezaj za golfa kosta 30-40KM i jedan lezaj za mercedesa kosta 120KM, ali mecedes ce na istim lezajevima ici 10 godina a na golfu se mijenjaju svake godine
    Uz to jos id pun k.... dijelova koji su redovno za promjenu na golfu
    A o onom, dug put s golfom da ne govorim. Imao sam Golf 2 dizel, 1600ccm, jedno 1.5 godinu, pa covjece nakon 200km osjecam se kao invalid. Ne mogu pomjeriti nista.

    Napominjem, moje vozacko iskustvo je ogromno za ljude mojih godina, radio sam i kao vozac, vozio sam puno auta.
    Sve na jednu stranu, ali sto se tice udobnosti, mercedes je mercedes, a sto se tice pouzdanosti i brzine onda japanac.

    I btw. jedan SLR bi mi dobro dosao, ako pricamo o nekim snovima.