Obrada Videa

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by (:-D, Mar 8, 2008.

  1. (:-D

    (:-D Aktivista

    Jel neko zna neki dobar program gdje se moze fino urediti video neki dodati tranzicije i efekte dodatne ? A da nebude Movie Maker .....

    Da li je neko nekad koristio Adobe - After Effects Valjal sta da ga djaba ne skidam ....
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    VegasMovieStudio
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Jos jedan glas za Vegas, manje konfuzan ima sve sto treba.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je Adobe Premiere Pro 2 zakon sto se tice spajanje videa, tranzicije i sl.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Bogami tezak je i dosta nelogican u odnosu na Vegas mada ako hoces da se pravo igras probaj Edius mada ti trebaju dva monitora da bi radio kako treba.
     
  6. (:-D

    (:-D Aktivista

    Odakle cu skinuti ove VIDEO FX i TRANZICIJE nemam niti jedne ?
     

    Attached Files:

  7. GW

    GW Moderator

    Koliko si platio ovaj Vegas? :D
     
  8. (:-D

    (:-D Aktivista

    Oko 130MB :D
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma nabaci Premiere Pro 2, gledaj sta ima tih tranzicija :)

    [​IMG]
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ne znam odakle si nabavio tu verziju ali po defaultu bi trebalo bit puno video fx opcija.
     
  11. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Igrom slucaja radim na slicnim poslovima pa znam nesto oko ovoga.
    After Effects je program najcesce koristen za 2D animaciju mada u posljednjim verzijama postoje neke opcije za 3D ali ne jos na nivou nekih ozbiljnih programa...
    Istina je za Premier poprilicno komplikovan pa cak i medu ljudima koji se bave tim poslom nije previse popularan. Naravno da postoje pojedinci koji se kunu u njega ali mislim da je to pretezno zbog toga sto nisu probali druge programe. Koristi se na vecini TV stanica i samim tim mozes ga nazvati "pro" programom.
    Kada sam spominjao zaklete Premierase i programe koje nisu probali, prije svega sam mislio na Sony Vegas, Canopus...
    Vegas jeste dobar program ali mislim da za ono sto tebi treba je jos uvijek previse. Svakako je i mnogo jednostavniji od Premiera ali, moja preporuka bi bila IMAGINATE_2 for canopus. Nisam radio sa njim ali cini mi se da je poprilicno jednostavan. Imas dva klipa, importujes ih i izaberes tranziciju. Dakle, program ne radi na standardnoj bazi sa TimeLine. Mislim da u njemu nemas opciju rezanja (skracivanja) klipova.
    Nije istina da za Edius trebaju dva monitora kako bi radio normalno. Za sve ove programe je preporuceno koristenje dva monitora ali nije iskljucivo. Za zajebanciju ces to zavrsiti i na 17" monitoru.
    Ako ce mo vec glasati, moj glas ide za Canopus Edius 3 ili 4 (naravno jer na njemu najvise radim :)).
    Poredenja radi:
    Premier - Pink, OBN, TVSA;
    Edius - Nova, Hayat;
    HRT, FTV, BHT rade na profesinalnim konzolama i programima koje kostaju i nekoliko desetina hiljada kmica (doduse ove nase na decenijama starim konzolama)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Premiere je pravo lagan ako zelis napraviti samo tranziciju, drag & drop 2 videa jedan do drugog u TimeLine, lijevo imas Video transitions, izaberes neki i opet samo drag & drop izmedu ta 2 videa i to je to ;)
     
  13. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Svi ovi programi rade na istom principu drag&drop :wink: Bavim se montazom vise godina i jos uvijek tvrdim da je Premier definitivno najkomplikovaniji program za montazu. Sve su bespotrebno zakomplikovali a to me ne cudi poznavajuci Adobe. Skidam kapu Photoshop-u i mozda Audition-u. Probaj napraviti DVD meni u Encoru. Vezi tacku tamo, pa je povezi sa ovom, pa zaboravim sta sam htio uraditi dok skontam koju tacku sa kojom vezati... Ima mnogo laksih i jeftinijih programa koji ovo urade za par minuta.
    Da nebi bilo zabune, na ovim prostorima gazda medu ovim programima jest Premier, ali vjerovatno zbog cijene i mogucnosti nabavke.