OC chaintech 7AJA2E i AMD duron 1000MHz

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by elvedin89, Mar 7, 2009.

  1. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    znali neko kako da nastimam ovo cudo nevidjeno da radi na 1.2GHz jes da nije puno al da se ucim kako to ide sa OC.
    Ram je SD RAM 133MHz.
    ako treba jos kakvih podataka samo recite.
     

    Attached Files:

  2. GW

    GW Moderator

    Stavi FSB na 133 mhz i onda eksperimentiši sa vrijednostima voltaže u BIOS-u. Ako imaš opciju spread spectrum, isključi je.
     
  3. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    nema te opcije na ovoj ploci kad stavim na 133 klokuje se na 1333MHz al nece nista da radi onda,
    samo pokaze kolko rama imam i HDD koji je i tako dalje al kad krene da butuje sistem samo neka crta blica
    kad restartujem onda nema nista ,onda moram CMOS ocistiti.uspjevao sam ja do 1200MHz overklokovati al netraje dugo ili zablokira ili se ugasi kompjuter onda sam stimo voltazu guro kolko je moglo al opet nista.
    Sta je to spread spectrum.
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    To ti je kompenzovanje za elektro-magnetnu interferenciju. Overklokanjem toga neces nista dobiti, samo gubis vrijeme djaba.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Ploča zvanično ne podržava 133 mhz fsb, stoga nećeš daleko dogurati. Kako reče Konjislav, odustani.
     
  6. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    ploca podrzava 133MHz FSB ima jumper na njoj za 100MHz i 133MHz, samo je ovaj duron problem sto imam izgleda da on nemoze vise od 1.0GHz sve preko toga je nestabilno.cito sam na jednom forumu da ova ploca podrzava do AMD Athlon XP 1800+ ploca je Chaintech 7AJA2E.hvala na pomoci odustacu od OC.HVALA
     
  7. wauu

    wauu Guest

    Ima li neko ''User guide'', ''manual'' ili bilo kakvu dokumentaciju za CHAINTECH-7AJA2E ploču.Ili neki svežiji link ka driver-ima.



    Hvala
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Mislim da je Chaintech kompletnu arhivu sa plocama i driverima "pogazio" nekih godinu-dvije nakon sto su izasli iz mb biznisa.
     
  9. wauu

    wauu Guest

    Da.Mislio sam možda neko ima zaostale diskove ili back-upovane drivere.Za sada sam našao samo BIOS i audio drivere no ...

    sve naj
     
  10. GW

    GW Moderator