1. Ostraq

    Ostraq Guest

    Ne kontam... Evo kako ide kod mene
    1. Gigabajtova ploci + 4x1GB OCZ PC8500 + BFG 8800GTX: http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=326160
    2. Asus P5E + 2x2 OCZ PC8500 + XFX8800GTS: http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=359692

    Temperatura na Asusu je dosta visa u odnosu na Gigabyte, vjerovatno usljed razlike u chipsetu P35 i X38 (ili senzori pogresno ocitavaju). Takodje je asus kombinacija izgleda malo nestabilnija, da li je do ploce ili ostalih komponenti to ne mogu tacno reci (default tajminzi OCZ 4x1GB 5-5-5-15@1066, OCZ 2x2GB 5-5-5-18@1066). Za isti rezultat treba vise voltaze asusu nego li gigabyte-u :((
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    ...ili abit ip 35 plocama.A jos sam citao da se ovi 45nm procesori bolje klokaju sa plocama koje imaju P965 cipset..
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Comando (asus p965) je najbolja ploca za klokanje wolfdalea. mada to ovdje nema nikakve veze sa chipsetom ili plocom, nego je cisto do juzera.
     
  4. ZEEP

    ZEEP Novi član

    Na IP35-E, 8400 ide na ovim postavkama:
    FSB 400*9 = 3.6
    vcore 1.265 (1.225@load)
    memorija 1.92(5-5-5-15)
    FSB:MEM = 1:1

    Zavisi od primjerka do primjerka ali mislim da je ovo neki prosjecni clock 8400.

    Mislim da, ili ti procesor ima los oc potencijal, ili si preskocio neku opciju u biosu ili mozdra trebas flashovat najnoviji bios maticne za bolju kompatibilnost sa 45nm procesorima.
     
  5. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Pokrenuh 2xMemTest u Windows i za prvih 1030 MB ne javlja greske, dok za drugih 1030 MB u roku od dvije min je bilo oko 200 gresaka.
    Onda sam izvadio i probao pojedinacno, svaki modul od 2 GB je prosao test do 100% bez gresaka, opet su bila pokrenuta 2 MemT po 809 MB. Radio sam samo do 100% jer sam oprobavao.
    Kasnije sam stavio 1 modul u A1 utor, zuti utor, na P5k-E koji do sad nisam probao i prvih 830MB je radilo dok je drugh 830 javljalo tonu gresaka.
    Na kraju sam probao oba modula od 2 GB u A1 i B1 utore, zute, kako pise u manualu i ista stvar, greske na 2. MemTest.
    ..?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako ti se to desava i na defaultu, onda memorija nije ispravna.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nikad voltazu memorije ne drzati na "Auto".
    Nekad je potrebno malo više od defaulta da bi memorija postala stabilna.
     
  8. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Utori su:

    xx...xx ...............xx...xx
    xx...xx ...............xx...xx
    xx...xx ...............xx...xx
    xx...xx ...............xx...xx
    xx...xx ...............xx...xx
    xx...xx ...............xx...xx
    xx...xx ...............xx...xx
    xx...xx ...............xx...xx
    A1...A2...............B1..B2

    Kasnije sam uzeo 1 modul i isprobao ga na A1, B1, B2 i javljao je greske odmah na pocetku MemTest.
    Onda sam uzeo drugi modul i stavio ga u B2 i sad je na 290% MemTesta i nije javio nijednu gresku. Ocito je problem u 1. modulu, i mislim da garancija jos vrijedi.
    To je valjda onda i uzrokovalo stalno restartanje i ometalo OC.
     
  9. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Oc sad radi ko lud, na 4.0 Ghz, MemTest iznad 200% bez greske, OCCT radi 2 sata do sad isto bez greske i ne prelazi 60 C...
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Sada idi na oc uspjesi thread,i postaj taj uspjeh :)