OC OCZ rama

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by VR6, Aug 8, 2010.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    Klokno sam cpu na 2.8 1.25v 7x400,ram je na standarnom 800mhz 5.4.4.15 2.1v , e sad...
    cim dignem na 7x401 npr... nece pc da krehne,tj. upali cujem vrte kuleri,hdd i ostalo ali nema slike
    pcie je 100 , probao sam i 105 i 110 i auto,isto mi radi :\
    do rama je sigurno,jer sam isti ovaj setup stavio samo digao na 1000mhz,digao napon na 2.2v i nije htjeo da krehne.
    znaci radi izgleda sve samo nema slike :S

    ram je ocz... sta bi moglo biti ?
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nije do RAM-a drug, prije da si udario u FSB wall / naletio na FSB hole.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jesi probao da spustis ram na najnizu vrijednost pa da onda boot-as.
    Ako ni tada nece onda nije do rama.
     
  4. VR6

    VR6 Komšija

    sad trenutno mi je 7x400 na 1.25v i 5.4.4.15 na 2.1v,sve super sve za 5...

    pa sam kontao dici na 7x430-450,ali nece ram :\ cim ram dirnem,znaci predje 800mhz,nece da se bootne


    a kako tu fsb hole zaboici ili sta vec :D ?
     
  5. extibo

    extibo Komšija

    Povecaj latencije.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Komponente se clockaju jedna po jedna, a ne tako divlje bacanje clockova pa prodjel-ne prodjel.
     
  7. VR6

    VR6 Komšija

    hehehe bas sam divljak :D ma nasao na netu kako i sta... pa postavio od prilike i upalilo...
    ram je na defaultnim lat. 5.4.4.15 i 2.1v ... njega nisam dirao samo digao fsb na 400 i stavio x7 :\ i napon staivo na 1.25v

    a dizao sam latencije na 6.5.5.18 i 2.2v , isto mi je radio cim pomjerim na 401x7 :\
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    Najbolje ti je da krenes ispocetka, kao sto je Hurma rekao.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ostavi ga na 'otprilike' onda...
     
  10. VR6

    VR6 Komšija

    pa kako da pocnem ispocetka :\ da dizem po 1fsb ili sta ?
     
  11. VR6

    VR6 Komšija

    ako nije frka da mi kazete kad dodjete pa da uradim :D sta i kako :D

    edit:
    skinuo sam memtest pa cu da pomjeram jos latencije memorije... da vidim sta i kako :)
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Provjeri jel ti zadnji bios na ploči, ako je p5k u pitanju nebi trebao da imaš problema jer nisu plaho izbirljive što se tiče rama. I moraš ići korak po korak, nemožeš otprilike, jer nije dovoljno ako samo prođe boot, znaju se problemi javiti nakon sat-dva rada, znači obavezno testirati memtestom i Prime 95. I još nešto, nećeš osjetiti razliku između 800 i 1066 MHz, provjereno. :wink:
    EDIT: Uh sad viđo pa tebi je FSB na 400, nećeš ti puno dalje od toga i to j mašala. :)
     
  13. VR6

    VR6 Komšija

    malo sam cackao po biosu... updateovo ga,i na advensu sve pogasio,posto mi je ostala jedna stavka upaljena :)

    moze se dic na 410fsb,al ne izgleda mi nesto najstabilnije :D na 420 mi izbaci blue screen...

    stavljao sam razne parametre,al vazda njesra :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ostavi na tome gdje ti je stabilno, ok je to. Dalje samo povećavaš temperature, pržiš i procesor i čipset a razliku ubrzini nećeš osjetiti.