OC-Pomoc AsusP5E3 Deluxe /E8400 Wolfdale /8GB 1600

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by gallaxy, Jun 15, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    1. FSB Termination voltaza je kao sto i sam naziv kaze za FSB procesora,sto visa frekvencija FSB-a to trazi vise voltaze..

    Za 45nm procesore ne ici iznad 1.4V za FSB..

    2. CPU PLL voltaza je za clock generator na ploci i za 45nm 1.5V je stock a ne ici iznad 1.6V [moja preporuka 1.54V je sasvim dovoljna]

    3. NB voltaza je voltaza chipseta na ploci [a.k.a North Bridge] u tvom slicaju ploca ima X38 chipset..

    Sto je veca frekvencija FSB-a to trazi vecu NB voltazu..

    Za X38 1.2V je stock a ne ici iznad 1.5V za 24/7 overclock..

    4. CPU Voltage je voltaza za procesor (a.k.a Vcore) i za 45nm Intel C2D ne ici iznad 1.4V za svakodnevni Overclock..

    Sto je veca frekvencija procesora to trazi veci Vcore..


    5. Drzi temperature jezgri procesora ispod 75C u svakoj situaciji..


    Za slike moras da uploadas na neki od servera kao npr ImageShacks.us i onda postavis link ovdje na forumu..

    Za screen shot od BIOS-a moras koristiti foto aparat..

    Kao sto rekoh ja te ne mogu poducavati osnovama overkloka jer to nije tako jednostavno pogotovo na 775 platformi..

    Potrazi neki tutorijal na netu a ima ih mnogo..

    Ovo sto sam ti ja dao je sablon koji bi mogao da upali na tvojoj konfiguraciji (ali i nemora) tako da jednostavno moras sam da skontas koju voltazu da dodas(ili da smanjis) da bi ti OC bio stabilan u stress testovima..
     
  2. gallaxy

    gallaxy Novi član

    Ok Hvala ti .. i stvarno si mi puno pomogo u vezi OC ! Eto nakon ovog svega sto si mi objasnio u vezi OC mislim da nebi trebalo vise da pude nekih vecih pitanja :oops: ..
    Mislim da cu sutra da dobijem ramove koje sam narucio pa cu vidjeti sta se moze napravit .
    pokusao sam s ova dva rama sto sad imam 2x1Gb OCZ3P16002GK dual ch. oni mi rade na 7-7-7-24 2N 1.8V i cpu sam moro da stavim na 1.29+V da bi se sistem digo 3,6Mhz ali kod testa mi temperatura cpu-a ide previse i javlja mi error ali kad je pc hladan prodje test bez problema ali vec kasnije temoeratura se digne kod testa "full load" i error imam zato sto je standardni coler ,ali se nadam da ce sa ovim hladnjakom biti sve u dure :Cooler Master Hyper TX 3 (RR-910-HTX3-GP) !?
    Jos jednom Hvala i POZ..
     
  3. gallaxy

    gallaxy Novi član

    Hajde kazite mi kod Intel Burn Test-a jesu li vece ili manje cifre "bolje" .. :smt006
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vece logicno
     
  5. gallaxy

    gallaxy Novi član

    Molim za Vase misljenje u vezi ovih postavki ;

    North Bridge Chipset Configuration
    Memory Remap Feature [Enabled]=Allow remapping of overlapped PCI memory above the total physical memory.
    [Disable]=Do not allow remapping of memory.

    DRAM static Read Control [Disabled]=It might enhance DRAM overclocking ability.
    DRAM Dynamic Write Control [isabled]=It might enhance DRAM overclocking ability.

    POZZ..
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    1. Memory Remap Feature stavi na ENABLED

    2. DRAM static Read Control ostavi na AUTO (ili na DISABLED)

    3. DRAM Dynamic Write Control ostavi na AUTO (ili na DISABLED)