OC procesora - problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirza_sa, Apr 19, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Nemoj skidati jumpere sa hdd-a.Odnesi ti to u servis. Neka ljudi zarade. :wink:
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Nemoj clockati sam, nhf al vidim da si smotan ko sajla. Imas li ikoga od frendova da zna clockati, nek ti odradi to, taj proc bi trebao ici preko 3GHz bez ikakvih problema
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Ne dizi napon vise od 1,5 v. Moras iskljuciti,ako imas na svojoj ploci "transaction booster"
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Imam osjecaj da si ti masina za nabijanje postova! :lol: Sto si navalio da ga overclockujes kad vidis da ti ne ide (ili ne znas) :evil: , komp sasvim dobro radi i bez overclocka, ne znam koji ti je vise. Da je OC toliko presudan, masine bi izlazile fabricki clockane, pusti se gay fazona. A sto se tice servisa, ne moras ga nositi tamo, ja sam jeftiniji. :smt003 :smt003
     
  5. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    isto mi se desilo kad asm prvi put pokusao da sam klockam
    ee sad slsuaj sta ces otvroi komp vidje ces na maticnoj imas okruglu bateriju njeu izvadi na jedno 15-20 min i onda kad to uradis vratis je fino i pokrenes komp i sve ce 100% raditi :mrgreen:
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hohohoho :lol: Pa citate li vi prijasnje postove? Pritisnite refresh nekad :mrgreen:
     
  7. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    Vidi problem je u tome sto sam dao 1500 KM za samo centralnu
    Eh sada ovaj procesor sam uzeo bas zbog OC-a jer kad sam sastavljo vidio sam da mnogi kazu da ima extra OC potencijal ..
    Zato hocu da OCam a neznam nikoga da se razumije u OverClock
    Jer 8800 GT nedaje sve od sebe za ovaj procesor , a na 3.0 bi davala duplo vise ... jer ova centralna na cod4 treba 250 lock , a cod2 500 - 600 :smt005

    Zato sam navalio da clockam i zato ocu maximum ovog procesora ... al naravno da nista nesprzim itd..
    Hvala puno momcima koji pomazu ..
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Upravo. Trebas klokati cpu da bi uzvukao maksimum iz te karte.
    Da herci nisu bitni,jos uvijek bi bili na 286-icama

    Evo ti i jedan guide ovdje

    Samo reci kakvo ti je napajanje? Vidim da imas dobru plocu. Kasnije uradi par testova,jer najbitnije ti je da ti je oc stabilan. Dzaba ti i ako uđes u os,ako se srusi docnije na testu.
     
  9. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    Imam Thermaltake Toughpower 500 w
    Aj mi objasnite molim vas
    http://img255.imageshack.us/img255/5306/dsc01148hx7.jpg

    eh sada koliko da dizem external clock , a koliko ovo
    Dram speed
    i sta se sve ovdje treba dizadi a sta spustati
    ako moze 2-3 mišljenja od različitih ljudi hvala
    :smt006
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Stavi CPU:DRAM na 1:1 i onda dizi polako dokle moze. Kada bude nestabilan, a ako hoces jos,onda digni malo CPU core voltage, nemoj preko 1,4V
     
  11. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    Vako cu ja sad
    Stavicu
    246 External clock
    1:1
    i probati , ako neuspijem opet resetujem bios jel tak?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ja ba :D
     
  13. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    stavio sam
    1:1
    230 external clock
    dajte mi sada neki program da testiram jel stabilno , da idem dalje
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    prime95, occt, s&m
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma de ba pokreni kakvu igru pa ako je stabilno dizi dalje. A sa 230 dobijes samo 2,5GHz a to je nista. Dizi ti to na 280MHz!
     
  16. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    ide sada 246 ..
    pomalo
    da neide nagloo..

    jel idalje drzim 1:1 ??
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja ba drzi 1:1. A nista najbolje da spustis multipler na 10x a fsb iliti external clock stavi na 300MHz ili jos bolje na 320 :) i to ti je sasvim OK overclock!
     
  18. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    evo ovako ...
    Sad sam digo bio na 280 i x10 multiplier ..
    upalio se comp i nije mi radila tastatura ..
    ja resetujem comp .. cim se digose windowsi on se restarta .. ja u BIOS
    i stavim 270 x10 multiplier ...
    Odo sada da ga testam na nekom high programu pa odo onda opet probati 2.8
    ...

    Skino sam prime 95 , sada kada upalim kako testiram comp ili samim time sto sam ga upalio znam da mi je ok comp ???
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    E jebiga previse objasnjenja trazis, potrudi se malo i sam! Podigni malo napon procu ako restarta, kako sam ti i rekao! Kolika je temperatura proca u idleu?
     
  20. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista