OC procesora - problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirza_sa, Apr 19, 2008.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    nije bitan IDLE...daj nam reci kolike su temperature na full load....skini prime 95, orthos pa testiraj.

    Nego...što ce ti tako niska frekvencija rama?
    Koji ti je ram...koja maticna?

    Uradi kao sto sam ti rekao.
    Iskljuci EIST i C1E u BIOS-u te dodaj malo više napona procesoru i matičnoj.
    Ništa pretjerano.
    Za proc mozes +0.03 do +0.04 a za NB digni +0.1 do +0.2V
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    i sta ne moze vise? Probaj vratiti multipler na 11x ako bude stabilno onda ti fsb ne da vise od 270MHz. Koju plocu imas pitam drugi put!
     
  3. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    Imam abit ip35-e intel@p35 express SCK 775

    DDR2 1024 mb 800 mhz kingston x 2 plocice

    Napajanje 500 w thermaltake toughpower
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda procu treba vise napona. Digni na 1.4V pa probaj 10x300 ili bolje 9x333 ili jos bolje 8x375 ili jos jos bolje 7x428 :smt003
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    koji CHAT topic jebote, daj uzmi neciji msn i prestani nabijati postove, imas 50 postova u ovom topicu. Zapravo i ne treba ti niko, fati se onog guide-a i clockaj
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    :lol: jes vala bas :mrgreen:
     
  7. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    treba mi pomoc vise ljudi , neka delete moj topic kad zavrsim ... nije mi do postova ... ovako da pitam vas
    digo sam sada CPU core voltage ..
    sta jos moram dici dole na voltaži u granicama normale..
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nista! :D
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kupi novi INFO ima cijela tema posvećena overclockingu...
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    ...ako nema internet. Posto ima,neka sacuva pare... :D

    @mirza_sa

    Ocigledno je da nisi bacio pogled na onaj guide sto sam ti dao!
    Ispod onih ss-ova sa asusice,imas i link za slike sa tvoje ploce,isto tako imas linkove za bench programe.
    Guide je toliko detaljan da bi magarac mogao da nauci ako zna nesto engleskoga.
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Plitko, lutko, plitko....

    Dok ima levata koji imaju para bice i megaherca...... 8)
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    Dok god ima nas bez para,bice i klokanja :smt004
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Klokanje kosta. Izgubio se smisao jos davno.
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Kosta ako hoces ganjati limit cpu-a i lupati led na njega. Ali mi jadni siromasi ganjamo nesto normalno,ja doduse imam onaj freezer i mogu nesto vise ici od onih sa box-om,ali i sa box-om se vidim moze fino oc-ati.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako hoces klokati, prvo pljunes lovu na maticnu, pa na memu, pa na hladjenje, pa na napajanje itd. Sve se nadovezuje jedno na drugo.
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    Isto tako i ako neces oc-ati,moras pljunuti lovu za to izuzev hlađenja.
    Znaci nista ekstremno,onako malo radi chejfa da se klokne,ne pricamo o zome da se uzimaju oc kitovi i gluposti,nego onako "siromasni" klok :D .
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa bas se i ne bih slozio.

    Primjerice u tvom slucaju, mogao si umjesto tvoje ploce kupiti duplo jeftiniju i 16 puta stabilniju intelovu plocu na kojoj ti nista ne bi falilo. Sad se ne sjecam tacno koja je kod tebe mema, ali ako se ne kloka, adata, vdata, twinmos obavljaju posao jednako dobro kao i crucial, geil, cors itd, i to po nizoj cijeni. Box hladnjak odlicno obavlja posao ako se ne kloka, a dobijes ga bukvalno dzaba. Itd, da ne nabrajam sad. Kako rekoh, nekad se klokalo zato sto nemas para, sad se kloka zato sto imas para.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Upravo tako, danas je klokanje postalo skup sport...
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mema moze svaka, maticna je dovoljna od ~150KM (naravno da nije svejedno o kojem se modelu radi), kvalitetno napajanje je nuzno bez obzira da li se clockalo ili ne, sa boljim coolerom (bar Freezer) se dobija na tisini...moze se i danas clockat ako se nema para, a nesto vise love za maticnu i cpu cooler definitivno vrijedi dati. Puno bolje nego shit od maticne i procesor od 400KM koji neces clockat.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma sve je to postalo biznis. Bit klokanja je bio u DIY-u. Niti je svako znao klokati, niti je svako mogao clockati. Danas je klokanje cak preporucivo. Maticne ploce, memorije, i ostalo se prodaju sa velikim OC-friendly natpisima. I to ih prodaje.

    I kad sve zaokruzimo, moja i Stivijeva masina su tu negdje, u pet deka, za priblizno isto para. Njegova nafrljena, kod mene se na stocku.