OCZ PC2-6400 Titanium Edition CL 4 XTC 2 X 1024MB Kit

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by janke, Feb 29, 2008.

  1. janke

    janke Aktivista

    narucih kod slavoljuba. dolaze iduce sedmice a cijena 83km

    ima li ko kakvih iskustava.


    kontam koristiti ove module na intel 975xbx2

    poz
     
  2. Pezzaa

    Pezzaa Aktivista

    cek cek... 83 km za kit ili???'
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Kit je 83KM.
     
  4. janke

    janke Aktivista

  5. GW

    GW Moderator

    Imaj na umu da overclock-erske memorije služe upravo za to i da mogu praviti probleme na default-nim brzinama i sa određenim pločama.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Tacno tako to sam iskusio na svojoj kozi sa Supertalent OC Edition.
     
  7. ZEEP

    ZEEP Novi član

    Jesu li ovo neke nebuloze ili sta? Imam 2x1gb Supertalent OC Edition 4-4-3-8-2.2V i memoriju sam isprobao na svim mogucim latencijama, bilo 750-5-5-5-15-1.8V, 1000-5-5-5-15-2.2V... Nikad nijedan problem. Vecina problema koju ljudi imaju proizilazi iz nekog lijevog ram dividera, neiskustva u clockanju ili puke lose srece u kompatibilnosti.
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Ti si mijenjao frekvenciju meni se cini,nisi tajminge.Promijeni tu gdje ti pise 5-5-5-15 u naprimjer 4-4-4-12.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ja imam sigurno vise iskustva nego mnogi ovdje na forumu, ali kombinacija Asus p5k-e i 4 x 1GB supertalent OC neprolazi mem test a i u windovsima je nestabilna.
    Nisam probavao jednu po jednu jer mi nije to cilj, ali sam probao sve kobinacije latencija, napona i frekfencija i nema sanse da prode, 4 komada glanc nove memorije sam vratio jer nije htjela niti na 667MHz da radi stabilno pa cak je bolje radila na 1066 MHz. ali nije skroz stabilno i batalio sam, sada sam na obicnom ST ali uskoro cu stavit 2 x 2GB OCZ Gold jer mi treba kolicina i stabilnost a ne brzina pogotovo sto nisu bas dobitci za padati u nesvjest izmedu 800 i 1066 MHz. u principu samo u Everestu a u radu nula bodova.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mozda bi, da si tu memoriju probao na drugoj masini, zakljucio da je memorija ostecena/pokvarena. Jedna lasta ne cini proljece. Isto tako tvoj amaterski test ne donosi nikakve zakljucke. Ubacio si memu na plocu, probao na razlicitim postavkama i na osnovu toga zakljucio da OC memorije rade probleme na defaultnim brzinama. Ma daj...
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Ja samo kazem da ova Supertalent meni nije htjela raditi niti na 667 -1066 MHz. bez obzira na postavke, a zaboli me dali radi na drugoj masini jer sam je bio sebi kupio a ne mahali, evo sada sam stavio OCZ PC2-6400 Titanium 2 x 2GB radi fantasticno iz prve.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja samo kazem da ne mozes suditi na osnovu toga. S obzirom da se hvalis svojim iskustvom, to bi ti valjda trebalo biti jasno.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Ni ti nekontas, mene nezanima nijedna recenzija u svijetu jedino me zanima kako kod mene radi, moze ona biti ober super klasa ako meni na mojoj ploci neradi nebih je uzeo dabe tako sam se zeznuo vise puta u zivotu citajuci recenzije pa kupim smece koje je neko ocijenio dobro samo zato sto su mu kapnuli pinku u dep, svs sto sam naucio je bilo preko svojih leda i svoga depa i nevjerujem nikome vise, a promjenio sam do sada (u ovih 10-15 godina) jedan omanji kamion konfiguracija, snimaca, memorija, ploca itd.
    Po prvim probama ova OCZ radi fantasticno na 4.4.4.12 800MHz. isto tako na 5.5.5.15 1066MHz. opet napominjem na mojoj ploci na nekoj drugoj mozde i nebi, jos jedno 4 x 1 GB jako cesto zeza dok ovako sa 2 x 2GB sad zasad radi ok.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajde de...
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Dobro da prekinemo ja nista neznam, a ti si veliki haker pa sljdeci put kada me bude memorija i li neki drugi dio hardwera jebavalo ti lijepo to otkupi pa se zezaj sa time.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Vjerovatno bi trebao skontati ako ti moduli nisu radili ni na defaultnom taktu mozda nisu bili ispravni?
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Mozda su samo nekompatibilni sa plocom, ali to nema veza sa mojim znanjem ili neznanjem pa da se odmah krene praviti pametan kako boze moj neko nezna testrati memoriju, j****i se dali valja ili ne hocu da radi za lovu koju sam plunuo za nju.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Pa tvoje je da provjeris da li je kompatibilna sa plocom, a za to sluze recenzije ili manual koji ti ocigledno ne citas :lol:
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Jok eto ti citas, recenzije me nezanimaju a u manualu lijepo pise da radi bas taj tip memorije i to 2 kom. i 4 kom. medutim nula bodova, obicni ST radi ko zmaj ali OC nece pa ga jebi, ali ovaj OCZ radi odlicno, a i cijena mu je ok. testirao sam racunar cijelu noc rendajuci nekih 150GB video materija nije ni kahnuo, to je meni mjerodavnije od bilo koje recenzije.
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    = memorija koju si uzeo ne valja.