OCZ TECHNOLOGY 4GB (2x2GB) 800MHz DDR2 Reaper HPC Edition

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by DSA, Aug 28, 2008.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Uzmi onu Asusicu za koju si pitao, ASUS P5K/EPU, receno ti je da je dobra.
     
  2. Ostraq

    Ostraq Guest

    @DSA - na tvoju zalost slozio bih se s hurmasicom i donekle s artemisom, (GA zna da smrdi ali ne uvijek npr. P35 u odnosu na 965 chpst. je dosta flexibilniji/kompatibilniji radje suradjuje, konkretno kod 965p-ds3 ako hoces OC-ati, da bi ti poslo za rukom neophodno je rucno pci-e postaviti na minimalno 102-103, bez toga OC ne uspijeva. Isto tako svaki puta moras ici na shut down a ne na restart, u suprotnom iz samo ploci poznatih razloga ista ne pamti bios parametre)

    Dakle, na navedenim Gigabyte plocama ces se morati namuciti oko eventualnog OC-a, dok im ne nedjes "zicu" tj. parametre koji im pasu.
    Abit je OK, ali evo i zvanicno su najavili odlazak sa "scene".

    Nerado kazem jer zvuci pomalo i klise, ali eto Asus je opet izgleda s razlogom najpouzdaniji.


    p.s. vidim da niko nije reagirao par dana na temu, ali eto nasao sam se u jednom od postova parekoh da odgovorim, a sto ovako kasno? TEk sam se vratio s godisnjeg :(
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Kako ovo? Radi bez problema? Jel ima neki posebnio bios za toga, ili samo stavis bios od rampage formule?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Fino. Dat cu ti link, XtremeSystems izgleda ne radi trenutno (tamo je vodic i tema od jedno sto strana).
    Radi se o tome da su P5E, Maximus Formula, Maximus Formula SE i Rampage Formula hardverski iste ploce (osim sto zadnje tri imaju jos jedan gigabitni ethernet port, vrlo bitno). Flashom BIOS-a se dobija bilo koja od navedenih ploca. Na mojoj ploci, ispod naljepnice P5E pise Maximus Formula :mrgreen:
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolje da si sutio, ovako imas ROG plocu za preseravanje. :lol: :lol: :lol:

    Pro kloker. :mrgreen:
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Crkni hejteru, vidjet ces kada kupim TT vodeno hladjenje. :lol:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma daj, kad cemo vidjet superpi ispod 10 sec i tog E7200 na 4.5GHz? :D
     
  8. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Cim se kupi TT voda, pa ce onda biti pro ROG kloker :lol: