Od svih teorija zavjere, ova mi je najdraža

Discussion in 'Generalna diskusija' started by monK, Nov 10, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @GV - problem je sto LEM vozilo ni Hubble teleskop ne vidi. :smt002
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ima jos stvari u jknjizi kao npr da su planete sulje jer je njutn zavoravio nest podijelit sa dva u izracunavanju for,mule
     
  3. ming

    ming Veteran foruma


    Hajd na nasem jeziku :lol:
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    evo sad sam u skoli al kad dodjem kuci prepisat cu vam clanak pa da vidite

    to za jedno 2 sata
     
  5. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Da JFK-a....a za Kinga sam znao.BODY REMOVER :lol:
     
  6. monK

    monK Komšija

    thumbs up, drago mi je da se ovo pretvorilo sve u dobru diskusiju...

    I ja sam pomalo neutralan oko ovakvih stvari, što znači da teorije zavjere posmatram kao teorije zavjere.

    Eh, sad, činjenica je da je slijetanje na mjesec jako suptilna i kompleksna stvar, oni govore da se modul prilikom slijetanja par puta odbio od površinu mjeseca što mi s obzirom na njegovu konstrukciju djeluje nevjerovatno...

    Pogotovo kada imate u vidu silne probleme koje danas imaju sa sondama i testnim vozilima...

    Činjenica, za takvu operaciju potrebna je jako napredna tehnologija, ono što su oni tada imali u poređenju sa ovim stvarima danas je obični kalkulator...

    Oni su mogli proračunati idealnu putanju i trenutak u kojem se treba uputiti ka mjesecu ali ne vjerujem da su mogli tako brzo dovesti stvari u red da savršeno funkcionišu...Jer ona operacija sa onom tehnologijom koju su oni imali, ako se uzme u obzir da je izvršena, je više nego savršena...

    Sada se kinezi spremaju za odlazak na mjesec, imam osjećaj da će izjaviti kako nisu uspjeli naći američku zastavu gore!
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    evo ja sam napiso ono o šupjim planetama u poseban topic da čovjeku nekavrim ovdje temu a i da se ne udaljite od mjeseca

    topic je "SUPLJE PLANETE"
     
  8. GV

    GV Komšija

    Za habl teleskop ti je mjesec kao da ti mušica uleti u oko znaš da je tamo ali je ne vidiš ,preblizu!
    Kako se računalo kada nije bilo digitrona, jeste li vi čuli za logaritamske tablice i šublere, abakuse i ostala pomagala
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    A sibirska eksplozija? Zna li ko sta je u pitanju?
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Citao sam ja nesto o tome.
    Ja mislim da su tu rusi nesto testirali opako.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    1908 godine, mogli su testirati jedino parne lokomotive. Izgleda da je meteor sastavio, dovar txt je bio u Misterije Svijeta od Arthur C. Clarke-a.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ili za Project Philadelphia velikog Nikole Tesle. samo on zna sta se taj dan desilo na tom brodu (prezivjelim niko ne vjeruje jer vec prelazi u domenu Star Treka). Sibirska eksplozija je jedna od velikih misterija, i ne moze niko tacno tvrditi sta je bilo iza svega toga.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Sibirska explozija se u strucnoj literaturi zove Tungujska explozija, a radi se o tome kako naucnici spekuliraju kao i o svemu da je udario meteor u zemlju. Problem Tungujske explozije je sto taj objekat nazovimo ga "meteor" nije uopste udario u zemlju, vec je explodirao na visini od 545 metara. Udar meteora prouzrokuje oslobadjanje mehanicke energije uzrokovane potencijalnom energijom svakog tijela na visini, i oslobadjanje toplotne energije prilikom udara. Sto znaci da bi sve u radiusu od nekoliko km bilo spaljeno i smrskano. To u Sibiru nije slucaj. Potrazite slike na internetu meni je mrsko traziti i izjave svjedoka te davne 1908koji svi tvrde da je objekat explodirao na visini. Sibirske sume bi bile spaljene do temelja u slucaju pada meteora,ali to nije slucaj vec su sve stabljike i drveca zakrivljeni pod odredjenim uglom u odnosu na exploziju odnosno na tlo. Druga stvar je sto se i dan danas mogu naci tragovi alfa, beta i teta zracenja karakteristicnih za nuklearno zracenje tj nuklearno oruzje. Da nisu mozda Ameri izmislili 1908 atomsku bombu,hahhaha, sve i da jesu cim bi je lansirali kad tad su samo postojali avioni od papira. Glavna teza naucnika je da su "alieni" pogodili meteor koji je prijetio unistenju ljudske vrste posebnim cesticnim oruzijem tj da nas je neovozemaljska inteligencija spasila od istrebljena...ali ko ce ga znat...a kad smo vec kod zavjera.. da li ste culi za Francusku povelju koju su potpisali nekoliko stotina pa i hiljada naucnika i vojnih pilota da su vidjeli NLO-e...
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Jos nesta, kazu da su u stablima nasli molekule nepoznatih elemenata.
     
  15. milim

    milim Guest

  16. GW

    GW Moderator

    5 godina stara tema. Ovo mora da je rekord. :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatno je neki bot sa smislom za humor:D
     
  18. GW

    GW Moderator

    Mada ima dosta istine u onom tekstu. Globalna ekonomija jeste zasnovana na dugu i vjerovatno će prije ili poslije biti velikih problema.

    Banksteri. :D
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Zeitgeist + Zeitgeist Adendum + Arrivals + Moore-ovi serijali o bankarima i korporacijama i na to sve dodate kako je papstvo proizvod sotone sto tvrde na H kanalu i gdje vam je kraj :)
     
  20. GW

    GW Moderator

    Ja bih rekao da kad odgledaš sve to, tek si na početku.
     
Thread Status:
Not open for further replies.