Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na kraju se sve svede na to je li osoba zadovoljna s onim što ima. Ako je njemu tv dobar to je najvažnije.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Neki dan me zove jedan poznanik da se "pohvali" kako je kupio neki Philips iz serije 6. Nadao se valjda da ću mu potvrditi da je dobro izabrao haha. Brzo sam ga ohladio od kupovine, reko drugi put nazovi prije nego kupiš neki uređaj. :D
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam uzeo grunding 48 bez androida i 3d naravno full hd :D 7 serije, za 799 prije tacno godinu dana :D
    Ja prezadovoljan :D Samo za filmova i eto nekad tekmu pogledat, inace ne gledam programe i to :D malo bbc earth :D

    Kod mene jaran uzeo duple pare dao, 43, al ima brale android, 3d, kodi, i tako dalje :D
    Sve je stvar ukusa, cijene, potraznje :D

    Al ovo sto Neo kaze, sve ovisi STA zeli neko.. pa to makar bilo i najjeftinije, raspitaj se kod iskusnijih.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Kupio je moj jaran ovaj novi samsung uhd 7000, slika nrak, ali brate svijetli ko Las Vegas, probija na sve strane, vidi se, i u osvjetljenoj sobi, a ako upali ono lafo lokalno zatamnjenje onada je ok. ali pumpa sliku do bola cim se prevod pojavi svijetla slika, cim nestane zatamni, uzas, guta love, a bezveze, slika jeste boli glava, ali pozadinsko pa kao da je najniza klasa.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    zadnjih godina serija 5 im je bolaj nego serija 6, ja sam imao 5507 koji je bio proglasen za jedan od najboljih u 2012g. dok je serija 6 smece, i dan danas taj philips ima sliku fenomenalnu, ali to je zadnja serija sa Sharp panelom, ovi novi su vecinom smece.Onaj 6500 android lijepo izgleda, ali je katastrofa, i slika, i softwer.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    U ponedeljak nazvao telemach da mi umjesto recivera donesu karticu, danas sve zavrseno, radi odlicno, telemach se iskazao, a od prvog idu vece brzine interneta (provjereno) za iste pare.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma


    Kartica tito :D
    I ja je koristim od prvog dana kad su je uveli :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Yup, kartica zakon, ne bih se nikad mogao vratiti na receiver.
     
  9. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Evo mene da se konačno javim, bio sam odsutan ovih dana pa nisam ni ulazio na forum. Nisam baš za 6 stoja dobio, ali kad uzmem sve u svemu, zadovoljava sve moje potrebe i prilično sam zadovoljan. Da sam mogao bolje da uzmem vjerovatno jesam, ali...za prosutim mlijekom se ne plače :)
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Ma ja sam imao tri recivera u stanu, pa mi na mom tv-u dosadilo da se zezam sa 2 daljinska, i narucim zadovoljan sam, cak mi se svidja napravio sam 4 favorit liste, ostalo me nezanima.
    Iznenadila me brzina dolaska, sve sam slusao neke kuknjave meni za 2 dana dosli, i zavrsili, jos dada kada dignu net, ma najbolji su.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma i meni isto. STim da sam se rijesio uticnice, dodatnog recievera :D
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Jedino se gubi VOD, i gledanje unazad 72h, ali to mi je nebitno u odnosu sto sam se kotarisao jedne skule iz kuce.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Mozel ko pojasnit o kakvoj kartici se radi i sta dobijam sa njom?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    http://telemach.ba/a1989/Korisnicki-ser ... rticu.html

    Koliko sam skontao gubiš VoD i timeshift koji rade samo na resiveru ali dobijaš brže šaltanje kanala, bolju sliku (?) i daljinski manje jer nema resivera.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ostaju li HD kanali? I gdje stavim tu karticu, u TV direkt?

    Edit: sad ih zvao i narucio, 25 KM kosta da zamjene za karticu.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ubaciš karticu u TV koja otkljuca kanale. Imas i sada free kanala, njih 5-6 dok su ostali zakljucani pa ti treba taj modul. U biti je poenta izbaciti risiver. Gotivnije je gledanje tv-a. Da, HD kanali ostaju isto kao i prije.

    [​IMG]
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Jedna skula manje u kuci, slobodan hdmi ulaz na tv-u, i uticnica na produznom....
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Timeshift i snimanje sada imaju mnogi televizori unutar svog OS-a.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Sinoc mi je malo zamrzavalo na fox hd, i fox crime, na momente one kockice kao los signal, i dva puta netalo slike uz obavijest da nema signala na dijelic sekunde, ali mislim da je signal u pitanju jer je sve ostalo ok, kartica je prepoznata iste sekunde, i konektovana, snimanje ima vecina tv-a, ali se placa 4,5km, 350gb, tako da je ubleha, i fino radi opcija pap, tv slika+neki od ulaza.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je do jačine signala, ja sam imao isti problem i jučer došao momak iz kablovke i za 15 minuta sve sredio i pojačao signal.

    A kako misliš plaća se snimanje? Ja na svom tv-u samo utaknem usb stick i snimam šta god hoću, čak može i u pozadini snimati dok gledam nešto drugo.