Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Mislim da je ovdje Sony najbolju izbor ako je kvalitet slike presudan


    Sent from my iPhone using Tapa
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Apsolutno, od nabrojani sony je najbolji.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako će mnogo ljudi gledati TV sa strane i iz uglova onda LG, a ako će se većinom gledati "frontalno" onda Sony.
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Hvala za info.

    Kakva je situacija sa ovim Panasonicom, on je 55" (ne znam jel to preveliko za tu udaljenost), on je 4k rez za stotinjak maraka više?

    Iskreno, njega ovaj Philips privukao zbog Ambilight-a, kakav je sa slikom?

    Meni je lako bilo kad sam uzimao ES6100 zahvaljujuci Neo i njegovim testovima :)

    Pozdrav
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Ne znam kakvi su bas ovi entry level 4k modeli. A sa druge strane, mozda i nije lose ako je tako mala razlika u cijeni ici na 4k i tu dijagonalu. U danasnje vrijeme je 55 minimum na koji treba ici kad se uzima tv. Kazu nikad neces pogrijesiti ako ides na vecu dijagonalu. Ili, uvijek ce ti biti zao sto nisi isao na 5 incha veci tv. Ako je tako, ja bih mozda sebi uzeo panasonica


    Sent from my iPhone using Tapa
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako Panasonic ima 100 ili 120Hz panel onda bi zaista bio najbolji izbor, ali mislim da je ipak u pitanju jeftiniji 50-60Hz kao u Sony 55X8000 modelu.
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nažalost ne mogu da nađem nigdje podatak koji je panel, koliko Hz za Panasonica. Koliko je to bitno?

    Kakva je situacija sa ovim Philipsom, android, 800hz pmr, fhd, 120Hz refresh rate, 350cd/m brightness?

    Pozdrav
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

  9. DSA

    DSA Aktivista

    E je oznaka za kontinentalnu Evropu..B je recimo za UK itd


    Sent from my iPhone using Tapa
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Panasonic je definitivno 50Hz (60) panel, cak i jaci od te serije su 50/60Hz.
    Te nebuloze tipa 200, 400, 800 i sl. Hz. neuzimaj za ozbiljno bolje je model sa 120Hz. panelom nego bilo koji 60Hz. sa svim tim titranjem pozadinskog svijetla, i sl .budalastinama za dobijanje Hz.
     
  11. DSA

    DSA Aktivista

    Pa stoji da je 120 Hz ovaj gore..i ja sam nasao taj podatak na vise linkova


    Sent from my iPhone using Tapa
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Neznam, moguce ja sam naletio na nekom linku da je 50, ako nadjem posaljem, ali 4k tv bez 10 bit. panela, mogucnosti nadogradnje (ako vec nema) hdr-a, media player koji ne cita dts, i jos dosta mana (imas recenzije po netu jacih modela od ovoga pa vidi) Philips sam gledao jaci model, volim philipsa imao sam ih nekoliko, ali ovio novi imaju losu sliku, previse procesiranu,a nemozes iskljuciti, i vise problema sa softwerom od sony-a, lg nevolim radi bijednog kontrasta, ali je dobar za kafana pa svi mogu gledati sa svih strana.
    Imas dosta recenzija philipsa 6550 nije neka sreca, cak sta vise.
     
  13. DSA

    DSA Aktivista

    Onaj OLED opasan kod Stanica sto ga reglamiraju 920V..strasan tv ali i cijena 4.500 KM


    Sent from my iPhone using Tapa
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    OLED je prica za sebe, jedino ih hebe sto nemogu jos dobiti premium ultra hd certifikat jer imaju losu maksimalnu svjetlinu, ali slika je prehebena.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedino naći oznaku panela ili fotografiju unutrašnjosti pa tražiti na panelook.com.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Ma pocetni model panasonica 4k iz prosle godine, nema sanse da je 120HZ. imas recenzije dosta boljeg cx680 pa se nije pokazao kao neka sreca od tv-a, isto kao philips 55put6400 otisao ja da ga kupim kada sam vidio sliku jos na onom demo materijalu gdje sve valja, katastrofa ziva, nisam dugo nesto gore vidio.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    LG 43LF5909 kakva su misljenja? Euro pocinje treba mi tv. Znam da nije aman zaman i ne treba mi takvo nesto, za dnevni boravak i jedan za sobu da se poneki film serija pogleda i utakmica. Ili sta bolje za nekih 400 eur?
     
  18. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Informisao se, Panasonicc je 50Hz panel tako da je pazarisan Sony 50" W755. Hvala za savjete,

    Lp
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Rekoh ti ja, pocetni model ne bas uspjesne serije, a sto se kupovine tice neka je sa srecom.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sutra čekam LG 43LF5909 jbg niko od ovih experata da kaže za i protiv, 380 eur.