Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Osrednja slika (mislim da uzimaju IPS panele od LG-a), međutim softver je blago rečeno loš. Ambilight i donekle dizajn je jedino što im valja.
     
  2. efo

    efo Komšija

    Opet cu ponoviti, lose se razumijem, ali i ja sam naisao na neke komentare kako philips nije neka sreca. Opet moguce da i oni imaju dobrih modela.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Philips je imao veci povrat na servis od drugih brendova, korisnici su se zalili da su spori itd a primamljivi su bili sa nesto konkurentnijom cijenom, u paketu išli sa 5 3D naocala i ostalim glupostima pa su se vise prodavali. Može se naci nekoliko zadovoljnih korsnika ali su statisticki više fejlali u odnosu na konkurenciju. Bilo je modela od prije 3-4 godine kojima su izgarali zvučnici zbog prejakog pojacala i tome nije bilo lijeka.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eno u techno shopu LG 43'' smart LED 777KM
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    za sada mi je ovaj na prvom mjestu
    LED TV Sony KDL-48W705C
    ovaj je i @sena preporucio,on ga ima samo manja dijagonala i zadovoljan je
    cekam da mi jedan korisnik napise neke licne dojmove o ovom modelu,pa da suzim izbor
    rado bi opet uzeo LG modele ali su mi preskupi,za ove pare mogu jedino uzeti 43'' model a to mi je nekako malo
     
  6. efo

    efo Komšija

    I meni se cini da ti je taj sony w705 best buy, mene samo zanima koliko se isplati ulagati dodatne pare za Android (w755)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako je do 100-120KM više ja bih doplatio za Android.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada mi je jedan momak koji ima ovaj tv rekao da je zadovoljan i sa slikom i sa smart opcijama,mada meni te smart opcije i nisu prioritet,to sve dosadi i na kraju koristis tv kao tv svakako
    citao sam neke komentare po netu i kao manu ovom tvu navode da se titlovi ne mogu povecevati,dok je to kod LGa odlicno uradjeno,multimedija sa stika im je odlicno implementirana
    odlucio sam sutra cu pozvati mobil mediju i da kupim tv,da mi ga dostave postom kuci
    je li neko kupovao ovako,je li mi oni dostave fiskalni racun i garanciju sa tvom
    nemam ovdje u Gr mobil mediju ,mislim na fizicku radnju pa cu morati ovako
    pise na stranici da je garancija 2 godine
     
  9. black

    black Komšija

    Hebo smart opcije kupis na ebay ili aliexpressu sebi android box kakav pozelis. Imas sad boxova sa Android TV interfejsom. Dobar je 48w705 ja sam sebi htjeo kupiti ali je bila samo crna boja a morao je srebreni u dnevnu :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo upravo sam ga narucio,rekose mi da ce doci sutra brzom postom :D
    svi ga hvale,nadam se da cu i ja biti zadovoljan TVom :D
     
  11. efo

    efo Komšija

    javni nam ;)
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sto se tice input laga,najmanji lag imaju SONY televizori,i to neki i ispod 20 ms

    evo ovaj televizor koji sam ja danas narucio,pise po netu da ima vrlo mali lag i da je odlican za igranja
    LED TV Sony KDL-48W705C
    a ti samo uzmi manju dijagonalu ako ti to sta znaci
    mislim da model 42w705b ima input lag 14 ms a to je najnizi lag sto postoji kod televizora (ovo sam nasao na netu citajuci recenziju)
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma hocu da ima i 4K, jer mozda se uzme i PS4 pro, a i PS5 kad izadje vjerovatno ce to standard biti. Tako da necu da moram mjenjati TV opet za koju godinu.

    Ovaj sam nasao da ima 29ms u game mode-u, jel to lose?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je bio slučaj sa modelima iz 2014. i 2015. nešto su sjebali sa ovogodišnjim modelima.

    Moja preporuka bi bio Samsung 43KU6300 (negdje je oznaka KU6000 ili KU6072 zavisno od tržišta ali isti tv je u pitanju) za 1100-1200KM.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Je li 4K, i koje radnje ga imaju?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Znaci to je taj isti, samo pod razlicitom oznakom? Ako je od tebe preporuka, onda definitivno taj ide. Samo me interesuje jel kod njih ide samo online narudjbe ili imaju i radnju? Trebam vidjeti.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je taj, u Njemačkoj ima oznaku 6079, u UK 6000, a u USA 6300. Vidim da imaju u Zenici jednu poslovnicu.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Odlixno. Nasao sam hvala. 5min od mene. Odoh odmah vidjeti.