Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I na rate se isplati, mada mi ne bi bilo drago baciti 150KM više samo zato što je na rate.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ekran radi savršeno, očigledno je ploča riknula. Ma najviše mrzim ova smart sranja, treba mi dobar panel i HDMI, ništa više.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znam neo, ali istrošio se sad, a ovo je starcima, tv se mora odmah kupovati, nema tu čekanja :D
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    4k i jeftino ne idu zajedno, ne znam zašto mora biti 4k ako ćeš roditeljima? Uzmi nešto LED 40-43" neka ima USB, HDMI i 1080p.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fazon je što od prošle godine sve što nije 4K spada u low-end, kako po funkcijama, tako po odabiru panela i pozadinskog osvjetljenja.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovaj TV što je kod mene mislio sam njima, a meni je svakako bolje 4k, nema smisla sada kupovati ništa drugo. Komp mi je odmah do TV-a tako da mi nijedna smart funkcija bukvalno ne treba.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nista onda, ovaj sto je Neo preporučio ti valja uzeti, vidio sam i jedan LG sličnih karakteristika, ali i cijena je ista.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    narode, trebala bi mi pomoć oko odabira televizora. prva stvar oko koje ne mogu da se odlučim jeste brand (sony, samsung, lg, philips, panasonic). druga stvar je važnost garancije. većina modela koje si financijski mogu priuštiti su 2g garancije, osim philips i jednog panasonic modela koji nude 5 g garancije. obilazio sam radnje pred novu godinu i prodavači mi govore različito. jedni govore da prvo gledam garanciju, pa tek onda brend. drugi govore da gledam brand i karakteristike, pa tek onda garanciju. i onda se zapetljam u dilemama. tv će uglavnom služiti za gledanje utakmica preko telemacha, filmova preko usb sticka, a ljepša polovica će pratiti svoje omiljene serije.

    uglavnom, ovo su neki modeli koji ulaze u obzir i koji su u okvirima mog budžeta (redoslijed nije bitan, redam ih kako sam popisivao):

    1. Philips 49" LED FullHD Smart TV 49PFS5301 WiFi

    2. Philips 43PUS6401 4K TV 43" Android 5 GODINA;

    3. Philips 49" LED FullHD TV 49PFS4131 Ultra Slim;

    4. Philips 4K 43" UltraHD TV Smart 43PUH6101 800Hz;

    5. Philips 43" LED FullHD Smart TV 43PFS5301 WiFi;

    6. Samsung 48" LED Smart TV 48J5202 WiFi QUAD;

    7. Samsung 48" LED FullHD TV 48J5100 122cm;

    8. Samsung LED TV 43KU6072, Ultra HD, SMART 111543;

    9. LG 43LH570V Full HD TV;

    10. LG 43LH590V Full HD TV;

    11. LG 43LH560V Full HD TV;

    12. LG 49LF540V Full HD TV;

    13. LG TV LED 43LH630V;

    14. LG 43LH6047 Full HD TV, Smart TV;

    15. LG 43LF632V Full HD TV, Smart TV;

    16. LG 43LF630V Full HD TV, Smart TV;

    17. LG LCD LED ULTRA HD TV 43UF778V webOS 2.0 smart TV;

    18. LG LCD LED ULTRA HD TV 43UF772V webOS 2.0 smart TV;

    19. Sony KDL48R550CBAEP Full HD, Smart TV;

    20. Sony KDL43WD757;

    21. Panasonic TX-49DS500E.


    znam da je lista (pre)dugačka, ali to je ono što mi je u okvirima budžeta. svi modeli, osim gore dva philipsa i panasonica (koji imaju 5g garancije) su sa 2g garancije.

    bio bih veoma zahvalan kada bi mi neko pomogao u vezi ove liste :)
     
  9. black

    black Komšija

    Sony i Samsung ali izbjegavaj seriju 5000 kod Samsung. Garancija je najmanje bitna, valjda je na prvo mjestu kvaliteta slike. Izbjegavaj LG zbog IPS matrice a Philips zbog bugovitog interfejsa. Kolika ti je soba? Ako je bar 2.5m udaljenost od TV-a kupi 50" ili priblizno. Koliko para imas?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. black

    black Komšija

  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    @black

    ma budžet je do nekih 950KM, ali bih volio i želio jeftinije da prođem. znači ona gore dva samsunga ne valjaju?

    taj što si postavio prekoračuje budžet, ne mogu se nikao razvući toliko, niti bih volio zakrivljeni tv. u radnjama su mi recimo hvalili onaj philips PUS6401 4K TV, kako zbog specifikacija, tako i zbog garancije od 5 godina.

    konto sam da je gora dilema uzimati auto ili mobitel, ali ispade izabrati tv najteže kad si fiksiran budžetom :)
     
  12. black

    black Komšija

    Ako ti nije mali kupi Samsung pod 8. , ti prodavaci su neupuceni generalno tako ne vjeruj nista sto ti kazu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Kakav ba Neo :D covjek nema pojma o televizorima :D u zadnje dvije godine promjenio je hrpu televizora. Da zna pogodio bi pravi od prve

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    philips 6401 nista spektakularno, ali sasvim solidan tv, i android je tako da se interfejs ne moze generalizovati. Veci je 'problem' sto je IPS (iako su najavili VA), ali to moze biti stvar licne preferencije, neki ljudi ne vole bling boje na Va panelima, mada po meni to nije dovoljno da pobije ogromnu prednost u crnoj boji. Ja ne bih tek tako odbacio garanciju, 2g je stvarno malo za tv.
    Ja bih uzeo sto veci tv u tom budzetu, znaci oko 50ke. Uvijek bih zrtvovao 10% 'bolju' sliku za inche. Kakva god da je slika i opcije, to sve bude zanimljivo 20 dana, onda zaboravis i na postavke i zajebancije, naviknes se na sliku kakva god da je i fokusiras se na sadrzaj. Tako da bih prije zrtvovao dubinu crne za dodatnih 5" a da ne razmislim 2x.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Vala ni ovaj samsung ti nije neka sreca, ali eto koga veseli da moze reci imam 4k ok. sve ostalo srednja zalost.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Vala bas, hahahaha
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne znam, sad ste me baš o jadu zabavili :)

    ono što sam zaboravio da navedem jeste da ću tv gledati sa udaljenosti od cca 2,70-2,80m.


    p.s. skratio sam listu, izbacio sve modele sa 50hz refresh rate-om.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samsung 6 je serije dobar izbor u domenu bestbuy ako ce se koristiti kao monitor, zato se forsira po forumu..
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam neki dan komsiji postavljao taj samsung 43" 4k serije 6, katasrtofa slika, hajde treba malo kalibrisati, ali pozadinsko svjetlo probija na sve strane, svijetli ko las vegas, i sto je najgore nemora biti neki mrak da se vidi, ili nema srece, ili je cijela serija smece mada kako vidim ponetu da, i ovi serija 7, 8 pa cak i 9 imaju taj problem serija 7 izrazeno, drugo 4k na 43" samo kao pc monitor za dnevnog boravka porez na budale, nista ispod 55 ili vise.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa koji tv po tebi nije smeće?