Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne kupuješ Tv na par mjeseci. Već sada gotov cijeli jubito je 4k, u budućnosti i igre, pa filmovi...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Osim toga, nema više 1080p modela u srednjoj i visokoj klasi, sad je to low-end.
     
  3. lolak

    lolak Aktivista

    Sony KD49XE7005 je takodjer oko 1500.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa vjerovatno cu potegnuti za 4k.
    Vidim ima i zakrivljenih ekrana na sniženju za neku finu cifru.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. lolak

    lolak Aktivista

    Te zakrivljene ekrane zaobidji osim ako ne sjedis direktno ispred tv-a i ne mices se ;)
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Koja 65 Full HD (ne 4k) ima dobru sliku

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije baš tako, 'krivulja' je blaga tako da ne smeta gledanje iz ugla.
     
  8. lolak

    lolak Aktivista

    Samsung modeli 2016 su ok, ali sto bi isao na fhd?
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ipak ravna ploca samsung model.

    50-55" fhd-4k to ce biti dilema zavisi od cijene. Ako bude kakvih akcija nek se postavi na forum :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Da sam sebe citiram.. Vidim u Imtecu ovaj model trenutno na akciji za 1200 KM. Djeluje kao solidan deal.
     
  11. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ljudi ima li ista vrijedno spomena u bh telecom ponudi? Da uzmem na rate preko moja tv, tek namjestam kucu i nisam bas pri lovi da za kes uzmem tv, imam druge prioritete za to.

    Vidim da ima dosta toga u ponudi, a 49"-55" bi mi mozda najbolje odgovaralo, gledat ce se sa odprilike 3m??

    Znaci bila bi moja tv na njemu, a vjerovatno cu cesce gledat i neki kvalitetniji video sa usb sticka ili pc-a ili kakvo vec skontam rjesenje za download, uglavnom volim kvalitet slike.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Evo vidi ovaj TV što sam ja spominjao iznad, mislim da ima i kod njih u ponudi, samo je razlika 500 KM u cijeni ako se ne varam..
     
  13. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ima taj 50" cijena je 1498km, mozda bi bilo nesto i popusta na paket, a ima i 55 varijanta 1721km, isplati li se dat toliko vise za tih 5"?
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Sa udaljenosti od 3 m, mislim da se ne isplati i da će ti ovo biti sasvim ok..
     
  15. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Znaci previse je 55" za tu daljinu, gledao sam ja te velicine po prodavnicama i ne mogu dokucit nikako koliko je ok, kad je inace izlozeno u velikim prostorijama pa nemas neku orijentaciju.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je tih 5" mnogo značilo na cca 3.5m udaljenosti kad sam prešao sa 50 na 55".
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @All4AMD

    Sto se tice telekoma jesu skuplji ima neki popust ako produzis ugovor na 12/24 mjeseca.

    Ja sam razmisljao kod njih da uzmem taj najskuplji 55" Samsung model oko 1700km al nazalost pod ugovorom sam vec pa ne bi imao popusta.

    Sto se tice velicine ekrana brzo se covjek navikne na tv, kad se sjetim kod roditelja u sobi 50" pa u prvim danima WOW a sad kad odem kod njih nista specijalno covjek se navikne. Tj isao bih na 55" u bilo kojoj sobi :D



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vec nekoliko dana gledam po netu na šta obratiti paznju kod kupovine tv-a i slicno.

    Gledam ponude po netu ima svega pogotov razlike u cijenama pa me zanima jel neko slucajno kupovao preko stranica ekupi i televizori stranica?

    Ili je bolje otici u neku radnju i tu uzeti tv.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Pa na kraju ti televizori, kao i ostala oprema, uglavnom dolaze preko par glavnih distributera, preko kojih se ostvaruje i garancija.. Tako je ekupi.ba u vlasništvu Msan grupacije npr. Tražiš najbolju cijenu i provjeriš gdje / kako se ostvaruje garancija. U radnju možeš otići da vidiš kako to izgleda, mada ti je opet bolje pročitati / pogledati par dobrih recenzija, tipa ove stvari što rade momci sa rtings.com.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Imam još jednu dilemu u vezi Samsung modela.

    Idem na verziju 50-55" iz serije 6 modela.

    Jel moguce da su prošli modeli iz serije H6400 i H6500 bolji od novih modela MU6172.

    Ovi H modeli su 3D FHD dok MU model je 4k, na drugom forumu spominju da su stariji modeli 3D sa boljim prikazom nego model 4K iz 2017 godine.

    Ima li neko iskustva sa ovim modelima tj jel neko koristi jedan od ovih modela tv-a.



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk