Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja mislim da u BiH vise nego ikada treba neka ozbiljna radnja sa informatickom opremom i generalno digitalnim cudesima
    naravno sa normalnijim cijenama a sto se tice lokacije...mislim da lokacija nije bitna,jer brze poste rade odlicno i isporuka je bas brza a cijena korektna
    vidim na vise foruma kako se raja stalno zali,em nema nista na stanju,em su ljudi neprofesionalni i generalno usluga je vrlo losa
    ni za firme nije bolja situacija,mnoge stvari je tesko nabaviti

    je li to kod nas stvarno problem u malom trzistu pa niko nece sa ovim da se ozbiljno bavi ili je nesto drugo problem?
    isplati li se recimo kupovati robu na veliko iz Madjarske,jer nju najcesce spominjete kao da ima najbolje cijene hardwarea i onda prodavati ovdje ?
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma problem kod nas je piraterija i mogucnost skidanja preko neta.

    Sve dok tome ne stanu u kraj nema smisla otvarati takvu radnju.

    Vec sam nabacao na disk 4k materijala i pitanje je dana u narednom periodu dok i TV solidan ugrabim.

    Prije 10-tak godina imali smo na svakom cosku videoteke dok su danas to zamjenile kladionice.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    idemo u offtopic al neka hajde
    ja vise mislim na ovu klasicnu informaticku opremu ,jer vidimo svi da jako malo opreme ima a te neke digitalne stvari bi bile vise onako sporedne
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Piraterije se nisu rijesile ni mnogo vece drzave, a bosna kaonpropsla drzava nece nikad, cinjenica je da osim tv-a nemas nista nigdje kupiti, i da nije rs-a i ljudi tamo nebi nista imao, sve sam zivo tamo kupio, i imam vrlo pozitivna iskustva
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dok platiš sve troškove državi i svima u "lancu prehrane", dok uračunaš tu neku smislenu zaradu za sebe na kraju bi dobio kukanje naroda kako je sve skupo, kako dereš sa cijenama, kako je jeftinije od xyz prodavača na olx.ba itd. Dok se ne promjeni standard kod ljudi i ne ukinu ovi trgovci na divlje mislim da nema fajde od takve trgovine.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Cinjenica je da nasi deru, kupis iz B.Luke sve regularno, racun, faktura, fiskalni racun, platis kesom, ili preko racuna 20-30% jeftinije nego kod nas, deru nasi, nece kile svi bi imaju marzu 50% zato, i propadaju
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod nas se svi misle obogatiti za godinu...a to je pogresan pristup
    stavis neku pristojnu marzu,budes kulturan i obazriv sa klijentima,brza isporuka i postivanje garancije i eto prilike za uspjeh
    ovi sadasnji trgovci su sve suprotno od ovog
    sta mislite,koliko desetaka hiljada treba da se pokrene ovako jedna radnja,mislim prvenstveno za robu,lager i tako to ili to ide drugacije,vjerujem da kao i kod svih,ima neka odgoda placanja
    mozda bi trebali nastaviti u nekoj drugoj temi ili napraviti novu,zacatasmo ovu
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    A gdje se to ima u BL kupit regularno jeftinije nego kod nas?

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Firma vimax sve papire dobijes regularno, sve racune, fiskalni, garancija i sl, nasi deru do guzova, nude jako malo, kozu gule.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kupio ja graficku, niti racuna niti kojeg djokana, samo kutija i grafika unutra.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Svako par mjeseci ista prica na forumu... Eto ako ovi gule, imate priliku ovoriti radnju i zaradjivati.
    Kod nas niko ko radi potpuno legalno ne moze imati te cijene, marza uopste nije toliko visoka, problem su uvoznici koji diktiraju cijene, oni su se najvise ugrade.
     
    lolak likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakve veze ima do koga je kada gledaš cijene po Evropi i Americi i kod nas plače ti se, a koliko su bogatiji od nas. Tačno smo vukojebina.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Butaz, ja sam amd zen 7 1700 platio 570km sa racunom, garancijom u B.Luci u plusu je 700 i kusur, svaka prica je zavrsena.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Lakse sam neke garancije ostvario u rs-u nego u sarajevu, ovdje sam morao silom, ili inspekcijom da rijesavam, ne sce, ali dio, dole sve za cas a kupio sam bruku toga, mobil medija sony receiver koji je kolega kupio pa riknula video ploca salje u B.Luku jer Muharem debil veze sa zivotom nema, a fol ovlasteni servis.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Suplja prica sve i argumenti na nivou moj tata je jaci, ali posto je svaka prica zavrsena ja bih svakako da se udaljim sa teme.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Ocito da ti jedini pricas suplju pricu, hebe se meni jel ti vjerujes, ili ne ali ja sam platio procesor 200km jeftinije nego u sarajevu, a ram 100km, prema tome ti misli d aje suplja pa daji pare ovoj ovdje marvi koja guli raju ko banane, tvoje pare tvoj problem, ja nedam majmunima da se bogate preko moje grbace.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    U OT su postovi odavno. Mislim da je dosta rasprave oko beskonačne teme.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  18. Comander

    Comander Novi član

    Pozdrav forumasima! Molio bih za savjet pri odabiru odgovarajuceg tv-a, budžet je fleksibilan od 800-1300 km(znaci trazi se best bay za gledanje sporta i filmova na total tv kao i filmova sa usb) dijagonala 40-43(pozeljnije 43)! Naravno i garancija sto duza tim bolja. Neki od modela koje sam izdvojio
    Sony 43xe7077, lg 43 uj701, samsung 40 ku6072, samsung 40 mu6172, lg 43lj594v, samsung 40 k5502, grundig 43 vle6730!
    Ako moze preporuka od navedenih ili ako ima nesto bolje a da nisam spomenuo u navedenom rangu, zahvaljujem!
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja bih isao na sony ili samsung.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    U tom budžetu možeš kupiti i 50", ali vjerovatno nemaš prostora.. Od nabrojanih, ja bih išao na Samsung MU6172, ali nemoj da ti teško bude da to malo i pogledaš uživo prije kupovine.