Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Od ovih sa jačim brandom, Samsung 32M4000 HD je 430 KM. Telefunken u Bingu tipa do 350 KM, 32HB4510. Ovo je čisto što se tiče cijena, ne znam na šta to "liči", možda se neko javi da je kupio pa iz prve ruke...
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Telefunken definitivno ne bih, a Samsung je koliko vidim jedan od najskupljih. Recimo kakvi su Toshiba ili Philips u toj klasi?
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Telefunken top barem kod mene 2x komada roditelji koriste jedan 8x godina 37" a drugi od 50" ima mu 4x godine odlicno rade roditelji zadovoljni.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  4. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Telefunken i jest samo za roditelje. :) Pravi se u Vestelovoj fabrici u Turskoj, kontrola kvaliteta veoma nista kao i kvalitet samog panela. Ko se ne razumije u kontrast, dse, banding, black uniformity onda je to veoma dobar TV.
     
  5. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    U Toshibi i Philipsu(niskim klasama) su kineski paneli. Sve ti je to slicno od Voxa, Foxa, Tesle, pa do Telefunkena, Grundiga i Toshibe. Ako mozes uzmi kako neki Sony, Samsung, Panasonic ili LG.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ako ne zna sta je, ne mora znacit da ne vidi :)

    Za taj cjenovni rang ne treba ni razmisljati, uzeti najjeftinije sa sto vecom garancijom i dobrim servisom. Ne znam ima li telefunken kod nas kakav servis, ali beko/grunding je uvijek imao brz servis i postuju garanciju (barem sto se tice frizidera, ves masina, masina za sudje itd.).
     
  7. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Šta je sa Vox televizorima, kakvi su u poređenju sa Telefunken/Tesla i sličnim brandovima?
    Vidim 50" oko 700 KM, FHD, uzeo bih ga mami, žena slabo vidi pa što veći to bolji.
    TV bi isključivo bio korišten za gledanje Logosoft Super TV.
    Hoće li biti gledljivo sa 3.5 - 4 metra udaljenosti?
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vox je cini mi se kao telefunken. Isti fazon kako sam dobro povezao. Samo sto su nazivi drugaciji unutra je sve isto.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  9. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Neces vjerovati ali ako se ne radi o ekstremnom slucaju puno ljudi ne vide navedne probleme ili vide nekoliko mjeseci kasnije pa se ili pomire sa tim ili nose u servis ali za te stvari ne vazi garancija pa su ga prisiljeni gledati takav kakav jest ili ga prodati ako ih neizdrzljivo iritira.
     
  10. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Nije tacno. Jesu oni svi slicni po pitanju kvaliteta ali je Telefunken turski odnosno proizvodi se u turskoj fabrici Vestel a Vox je cisto kineski no name proizvod koji se kupi u velikim kolicinama i kinezi ti upisu ime brenda koji ti zelis. Npr ako i ti narucis hiljadu takvih televizora i ako zelis da brend nosi ime Šemsa ili Muharem kinezi ce ti to odraditi. :D Ista je situacija i sa Vivaxom, Foxom, Elitom, itd, itd.
     
    Last edited: Jan 4, 2018
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Tako se sklapa i vecina jeftine periferije. Ima malo odsutapanja u zavisnosti koliko opcija kinezi nude za sklapanje ali je nerjetko da vidis identicna hardver sa razlicitim brendom.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Elit je od svih njih klasu bolji, ima sigurno bolju sliku od mnogih cak izvikanih brendova, ja ga nemam nego kolega u salonu, i svaki put se iznenadim kvalitetom slike.
     
  13. lolak

    lolak Aktivista

  14. Esh

    Esh HWB

  15. Pasha

    Pasha Komšija

    Zna li neko kako promijeniti encoding titlova na Lg televizotima kada npr. pustam sa drugog izvora...u ovom slucaju Nas-a.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Ja koliko znam kada pustas sam nas-a titl mora biti integriran u video fajl, barem meni nije htio citati ako je bio pored filma.
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    I ja sam se iznenadio ali B7 moze citati titlove sa Dlna servera normala.

    Uglavnom skonto sam kako ide. U samom playeru se ode u dodatne opcije i onda se tu moze nasteliti. Nervira samo sto se uvijek i iznova mora podesavati.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mozda si vise upucen nego ja, kakve cijene ocekivati za ovo cudo, i da li ce stvarno moci dostaviti ono sto su napisali?

    Ganjam nesto slicno za dnevnu sad kad uselim u kucu, mada sam jos uvijek nesiguran da li ici na provjereno (TV) ili malo rizikovait i dobiti vise? TV gledam samo kad su kakve ozbiljnije utakmice, kad izadje kakva serija sto se prati i naravno film kad se ubode sa dobrim titlovima.

    Prosjek koristenja je mozda po godini 1h dnevno. (S tim da zna mirovati 5 dana sedmicno, i onda vikendom raditi par sati duze i sl.)
     
  19. hmudd

    hmudd Novi član

    Projektor ne moze imati tako kvalitetnu sliku kao tv, plus moras imati platno ili veliki zid za projekciju, sto izgleda ruzno kad ne gledas nista. Tu je i vijek trajanja zarulja koji je puno kraci nego trajanje display-a kod tv-a. A i cijene su vece ako kupujes neki kvalitetniji projektor. Ja osobno nikad ne bi uzeo projektor umjesto tv-a.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Kakva na lampa, nije ovo 80 i neka, laserski i led projektor imaju ogroman vijek trajanja, jedino sto treba platno, zid je nula bodova niko to nemoze uglancati kako treba.