Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Skeniram brate, i nadje 0 komada, to ti pricam nemoze ih naci bez kartice, a karticu nevidi
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ne moze naci kanale, nije ti do kartice. Trebalo bi da ih pronadje ali da budu zakljucani. Imas 3-4 otkljucana. Prvo probaj bez kartice naci nesto i mijenja one zemlje pri skeniranju. Zaboravio sam vise.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    ma probao sam klasicne kobinacije, njemacka, finska tamo vamo, nece nema sanse, smece ba klasicno, neznam sta mi bi da ga kupim,
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam stavio na "others" regiju, radi i to na starijem modelu.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Sve probao, i napokon uspjelo sa bugarskom, mogao sam sutra umrijeti nebih znao da sam se rodio u bugarskoj, hahahahah
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Ubise se ljudi a
    Tacnije za Burn In je potrebno preko 100 sati istog sadrzaja te pod visokim svjetlom.
    Ti mislis na Image Retention i to se moze rijesiti dok je Burn In trajan.
    Nije na Oledima to toliko ni znacajno koliko je bilo na plazmama.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Moze, ode o n na pik, pa nek neko drugi jede jetru sa njim
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Vjerovatno sam pobrkao, gledao sam testove gdje maltretiraju olede, pa onda upale osvjezvanje piksela i sve ok. da meni ovaj radi kako treba jedno 3g i onda crkne pa da dobijem najnoviji model, to bi bilo super, hahaha taman kada bude vrijeme mijenjati
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Isto tako da se nadovezem gore na kolegu. 60 Hz na Oled panelima je sasvim dovoljno.
    To je toliko nebitno na Oledima da je beznacajno imati 60 ili 240.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    realno samsung valja samu u visokoj klasi, ovi socijalni su smece samo tako, ali svi su nazalost takvi, i philips, sony lg, panasonic da nespominjem, sve sto je jeftino svake godine je sve gore, sony je 2016 bio daleko bolji nego 2017 e, sve su usrali
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Da. Samo sto nema nijednog koji pljune 120 Hz na 4k.
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    I ti si vala iskopao stare televizore po 5 godina. Tu ima more plazmi a ni traga XE90..93 a bogami ni MU8000..9000
    Realno, Lg jedino nesto i radi te ima daleko najbolje Oled-e.
     
  13. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    To sam postavio zato sto je na nasem jeziku a moze on slobodno pogledati i novije modele na bilo kojem objektivnom sajtu ili forumu gdje milioni vlasnika LG TV-a serije 7 i ispod(znaci televizori sa 50Hz panelima) imaju problem sa blurom na istom. Na 55" incnom LG TV-u neki kazu da im npr iza teniske loptice ostaje i po 20-30cm traga.
    Sto se tice LG OLED-a za njih nikada nisam a niti cu napisati nesto lose jer su po meni cista perfekcija i jedva cekam momenat kad budem imao novac ili kada im padne cijena pa da sebi kupim jedan.
     
    Last edited: Jan 21, 2018
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Pasa moj lijepi ja imam 55'' B7 i to su sve gluposti.
    Neka se ti milioni korisnika nauce postaviti svoj tv i iskljuce True Motion.
     
  15. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Jarane ti kao da ne citas sta ja pisem. Pisem o LG LCD-ima niske i srednje klase a ne o LG OLED-ima, o OLED-ima mislim sve najbolje kao i vecina recenzenata i kalibratora. I taj tvoj B7 je OLED, znaci ti nemas problem koji ja iznad spominjem. BTW cestitke na OLED-u, jedan si od rijetkih u ovoj drzavi koji si to moze priustiti.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    On je u Njemačkoj godinama, pa makar deceniju čini mi se. Jedan manje OLED u našoj državi :D
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam seljober, meni dobra ova Samsung :) a vi kako hoćete...

    Jebo te bukvalno sam morao dobiti pare da kupim tv i sad još da kukama sto nije oled, jebe mi se, meni slika perfektna, odlična, top, vrh. Dok ne budem imao love za bolje... Ili ćemo početi sad kako seljaci samo nosaju satove koji nisu tag, hublot ili Rolex, a papci se zadovolje nečim ispod bently-a...

    I onda na pik i gledaš nov Audi 2006 godina....

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    hamo pipa likes this.
  18. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa pises o seriji 7 a serija 7 LG-a su svi tv-i 2017-e, cak iskljucivo C7, B7, E7 itd a to su sve Oled-i.
     
    Last edited: Jan 21, 2018
  19. JVC

    JVC Overclocker

    ja samsung nikad, ali bas nikad nisam volio u zivotu jer stalno uvaljuju smece sem top klase, pa biseri sa varanjem na panelima, odvaljivanje zadnje strane na tv-u, fleke po displeyu, katastrofalno probijanje svijetla i sl. ovo je prvi koji sam kupio jer je bio jeftin (sad vidim zasto) i nikad vise pogotovo mi se gade sa ovim varanjem tipa qled, love levate koji misle d ace dobiti oled, a dobiju malo bolje smece
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aj malo spusti loptu. Nema potrebe za vrijedjanjem.


    Sent from my iPad using Tapatalk