Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    Raja, molim za brzu preporuku: drug je u dilemi izmedju Samsung 50MU6172 i Samsung 49MU6222. Cijena je haman ista. Namjena je PS4, digitalna i 4K filmovi s USB sticka.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Da li netko ima iskustva sa korištenjem 4K TV-a kao (jedinog) monitora za računar?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da Neo koristi neki 4K tv kao monitor.
     
  5. GV

    GV Komšija

    Vidim po netu hvale KD-43X720E , ima li tog modela uopšte kod nas. Nisam ga našao u lokalnoj ponudi.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Mislim da je to stariji model, a nasljednik je serija 7000.
     
  7. GV

    GV Komšija

    2017 godina. Kakav bi minimalni budžet trebao za 4K HTPC, igranje me interesuje.
     
  8. GV

    GV Komšija

    Wife friendly naravno
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pitanje za znalce
    imam sony w705c i evo vec drugi puta u 2-3 dana,dodjem i nece da se upali na daljinski
    prvi puta sam istekao iz struje i upalio je nakon toga...drugi puta sam ga upalio na fizicko dugme na njemu
    obzirom da je bilo grmljavine ovih dana,kontam da nema u sebi sta "pametno" pa ga iskljuci totalno zbog visokog napona ?
    inace nemam nikakvih problema sa televizorom
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ja koristim vec godinu. Malo je nezgodno gledati u coskove, ali gledam da mi je point of interest ispred mene. Osim toga, sve super, kad se naviknes predobro je zbog prostora, tako da povratak na 2x24'' bude kao na crt 15''.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvo sam godinama bio na 32" 1080p, pa onda 40" 4K i evo me sada na 43" 4K (Sony XD8005), sve naravno kao PC monitor. Nema šanse da bih se ikada više vratio na nešto manje, s tim da ću gledati da sljedeći podržava 1080p / 1440p @ 120Hz.
     
  12. black

    black Komšija

    Nope, to je greska u software-u. Probaj update uraditi. Inace nije lose iskopcati TV iz struje i sa antena i LAN kabla, u napajanju imas dio koji se zove MOV(metal oxide varistor) on svaki put kad se desi prenapod napravi kratki spoj i taj prenapon pretvori u toplotu. To je potrosni dio i kadtad crnke i onda taj prenapon ode dalje u napajanje i napravu sranje.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Last edited: May 18, 2018
  14. Esh

    Esh HWB

    @igor.g ovo je skroz ok izbor u tom budžetu, a raspitaj se za popust u drugim radnjama svakako.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

  16. Esh

    Esh HWB

    Pretpostavljam da je garancija kod distributera / ovlaštenog servisa pa..
     
    igor.g likes this.
  17. Almir

    Almir Komšija

    ppl trebao bi bestbuy preporuku za tv 32/40 inch sa cijenom 300km za 32 i 400km za 40inch, tv ide u šadrvan tj biće vani trajno.. ne daje mi se veći keš radi krađe...primarno za gledanje utakmica i sl tv sadržaja,,,šta je najbolje u tom donjem rangu tesla,nord,west ili nešto deseto...
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako imaš MojuTV imaš za 13-15km mjesečno da uzmeš na 24mj
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    gledao sam preko mojtv TESLA TV 40S317FH je 459 rata skor 30km dok preko imela isti tv za gotov keš 367km, samo da istražim kakav je tv
     
  20. heroic

    heroic Komšija

    Moj ti je savjet nemoj Teslu ako trazis ista kvalitetnije.