Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Almir

    Almir Komšija

    mislim da za ove pare i budžet koji sam odredio i nemogu dobiti nešto bolje,nije sad valjda odron slika :) morat ću to negdje pogledati live...
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ni ja nisam za teslu. Vidio sam 32 uzivo i ispadose oci.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    najviše mi privlači cijena 367km za 40inch tesla, za sličnog ranga trebao bi dodati još 100km za tv tipa nord,west,mozda telefunken... za ostale bolje tva mislim da treba bar duplo novca više...

    kao što reko to nije tv za dnevne sobe, i za kuće već bi bio vani i ponekad bi se gledao, plus što postoji mogućnost da neko ukrade...i ako su i ovi gore bara bara da kupim bar radi cijene ovu teslu...
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma onda idi na teslu, to west je jos gore.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Kupi teslu, dok radi, radi kad crkne u prvi kontejner
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta mislite o onim Telefunken televizorima sto se prodaju na kilu u Bingu? Valjaju li za prosjecnog korisnika MojeTv?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze proci. Ali boje ubise. Kao da ja npr podignem saturaciju na 100. Ja na tesli nisam nasao opciju da to smanjim.
    Ali za starije osobe je ok, ipak ja nisam objektivan, jer sam previse sitnicav.
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: May 23, 2018
  8. Almir

    Almir Komšija

    prošle godine mislim za rođendan materi kupio, onaj sa smart opcijom, kao što sena reče za starije osobe top, smart ko i svaki drugi spor nije to to, slika za nju je top a za mene mislim da nije za primarni tv
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz ljudovi. Planiram kod BHTelecoma uzeti neki TV na rate. Odgovara mi 43". Šta je najbolje od ovih modela (s tim da Philips i LG imaju produzenu garanciju sa 2 na 5 god)

    1. PHILIPS 43" 4K Smart TV 43PUS6162/12
    2. LG TV LED 43UJ701V
    3. SAMSUNG SMART UHD LED TV 43MU6172

    Tnx in advance :)
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Br. 3.
     
    Sena likes this.
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne uzimaj Philips ziv bio.

    Meni nakon godinu izbilo svjetlo sa lijeve strane (kablovi su razvuceni duz lijeve ivice, od dna prema gore). Imao sam garanciju i sve, i peglao se danima, da bi na kraju saznao da "to ne spada pod garanciju"... Nisam jedini koji je imao ovih problema, kaze gugl.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam skoro uzeo taj Samsung, samo 55" verzija, dobar TV, brz u menijima. Ja sam jedino malo smanjio svjetlo i kontrast, po defaultu oci ispadose.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Broj tri bez obzira što ima garanciju 2 god, dok LG ima 5 god? Philipsa sam odmah otpisao.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel se meni cini ili niko nema dobar os kao webos od lg-a?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Phillipsa dva imam i njih ti ne bih preporucio. Probija pozadinsko osvjetljenje na oba, jedan je saren od nekih mrlja. Meniji su prespori, zna i zakovat totalno. LG nemam pojma kakav je. A cudi me da je garancija samo 2 godine, zar nije za televizore defaultno 5 godina?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Garancija je najmanje važna kad LG ima IPS panel sa RGBW strukturom, u prevodu nije ni za šta osim možda za filmove...
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Znam da je nekad prije garancija bila najbitnija, ne samo kod tv-ova :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samsung.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kupih samsunga, pa sta bidne :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk