Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svjetsko prvenstvo u UHD rezoluciji na 42.0E TRT UHD kanalu Free-to-air. Perverzija. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Sena likes this.
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja neki dan skinuo satelitsku a sad se pokajao mogao sam je fino ustekati na UHD

    Valjda bude kakav link m3u i slicno pa da uzivam u UHD TRT :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja se nadam da ce biti kakvih streamova u fajnoj 4K kvaliteti :D
     
    Eldorado likes this.
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ako bude kakvih 4k UHD nek ovdje postavi sa rajom :D

    Ima li gdje taj free TRT link.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kod mene motor i tanjir stoje vec 4 godine, nikako da se nakanim i skinem :) svi su sat resiveri hd ili full hd, nisam vidio nijedan 4K

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  6. black

    black Komšija

    Imas sat tuner u TVu? Ja sam davno uhvatio Astra UHD Demo sa TechniSat HD karticom i softwareskim dekodiranjem H265.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Za ovaj samsung piše da ima DVB T2/C/S2 tunere

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Teško da stream moze da dočara kvalitetu sa satelita. Na piku imate strašnog mališu Vu zero 4K za 300KM.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne bih skinuo antenu al ljepša polovina navalila smeta joj :D

    Doduše godinama je stojala resiver svakako bacen antena sluzila pticama da se odmore. iako fakat moglo se lijepo naštimati free TRT i opleti. Mada hajd moze i FHD proci :D

    edit.

    Ne znam jel moglo doduše Samsung MU serija bez resivera fecerati UHD 4k rezoluciju ako se samo antena stavi u nju. Valjda resiver je nepotreban kako sam skontao?
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako imaš u TVu DVBS2x tuner (ili koji već za 4K prijem) uštekaj antenu, okreni na 42.0 istok i preskeniraj satelit.

    Gdje ćeš ba satelitsku skidati. :D
     
    Eldorado likes this.
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Joj kako su sve iste :D
     
    Eldorado likes this.
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Valja smisliti nesto pa je vratiti barem dok traje SP u Rusiji.

    Kradom vratiti :D

    Ima li kakva app za jednostavno pronalaženje stepeni za antenu :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Najlakše je to odradit motorom. Ubaciš listu za motor sa svim satelitima, odrediš nulu na 16E i uključiš USALS, sve satelite sam nalazi. :D
     
    Eldorado likes this.
  14. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    @kolinsb
    Ako slučajno još nisi kupio, imaš u Domodu akciju Samsung 50MU6172 za milju sa srebrnom karticom Unicredit banke na 12 ili 24 rate.....ja uzeo starcima za cash preko Raiffeisen debitne izasao me jos 10% jeftinije jer je neka akcija sa Raiffom (ukupno 888 KM i jos 5 godina garancije).....poklon cijena za ovaj TV.....
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Dobar tv, imam ga kao pomocni u drugoj sobi sto je najljepse ima eon pa bez jkartice imam sve kanale na njemu.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kupio u ponedjeljak i danas dosao. Bas ga čačkam. Kasnije sam i ja vidio da ima 50", ali to bi mi bilo zaista preveliko i da je još jeftiniji zaobisao bih ga.
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Je li VA ili IPS panel, posto sam citao po netu samo 43" su IPS, a stoja vise za 50-ku mi ne igra neku ulogu ako cu da dobijem bolji panel em veci TV.
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    za ovaj tv piše da je 999km za gotv plaćanje ako sam skontao ako ide karticam od unicredita i rajfajzena platiš 10% manje
    jel to samo na ovaj tv ili važi i za ostale tako?
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Cijena je bila 1249 i snizena je na 1110 KM. Ako placas karticama UCB (debitna gotovinomu cjelosti ili silver sa odgodjenim placanjem na 12 ili 24 rate),onda imas 10% popusta i cijena je 999 KM. Da bi Raiff parirao UCB oni su uveli da imas popust od 20% ako placas njihovim karticama (gotovinom u cjelosti ili shopping karticom na rate) sto na kraju izadje 888 KM sa Raiff karticom. Posto imam obje kartice,razumljivo je da sam platio Raiffom. :)

    Eto,nadam se da si shvatio.

    I naravno,pohvala za momka koji radi u Domodu na Pofalicima. Dopustio mi je da otvorim kutiju i da pregledam TV (da li ima mrtvih piksela) i probija li pozadinsko osvjetljenje. Pozdinsko je tesko za vidjeti,medjutim zaglavljene piksele mozete vidjeti. Prvi dojam je odlican,mislim da se za ove pare i velicinu nije mogao kupiti bolji TV. Bonus je garancija 5 godina (2+3 uz online prijavu).

    Edit: cini mi se da ove povlastice vaze za sve televizore...

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
    Last edited: May 31, 2018
  20. JVC

    JVC Overclocker

    50" ima PVA panel,, za 43 nemam blage veze, ali 99% je ips