Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Almir

    Almir Komšija

    a kakava je situacija sa 55 i 65? i koja je razlika 50mu6172 vs 55mu6122, nisam uspio da nađem a tu su cijenom
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

  3. JVC

    JVC Overclocker

    55" isto ima sugavi ips panel, znaci provjereno jedino 50" pva sto je sigurno,
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja guli ovaj 55'' i meni sasvim OK, nije sugav :)
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Nemas uz sta porediti pa ti je dobar, ima dobre boje, vidljivi ugao, nema crne boje nego sive, kontrast nula bodova
    ja ima 3 razlicita pa vidim razliku, ali definitivno ips je po pitanju kontrasta uzas
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Stara LG plasma ima daleko bolji kontrast, bas se vidi, ali mislim da je ipak ovo daleko od sugavog ili neupotrebljivog kako se prica... ali eto, to je moje iskustvo..
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    ma nije neupotrebljivo, ali je 3-5 puta manji kontrast od pva panela, imam ja lg ips u spavacoj sobi bas se vidi da nije crna crna nego siva.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    I ova tema ociscena od socijalnog kukanja. JVC, vidis da si dosadan ljudima sa istom socijalnom pricom na svakoj temi...
     
    donjapa and NaLe! like this.
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Dosadani su, i onio sa svojim kukanjem, sranjima, glumom strucnjaka, sve pametno a veze sa zivotom nema, cisti slobodno nisi ni ti bolji, kvazi haker
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kriza srednjih godina, neozenjen ostao beli.
     
    donjapa and IdeMedoSumom like this.
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Ti si ili dalabu, ili ti noge smrde, ali nebitno radi ovih kvazi hakera, stucnjaka, i ublehasa koji veze sa zivotm nemaju, sa ovoga je foruma sve normalno pobjeglo, sve neki novi likovi koji veze sa zivotom nemaju, a glume strucnjake
    ne nisam ostao neozenjen, hvala bogu pa se budale rijesio, nazalost da sam bogdo ranije
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Stvarno ne znam koji ti je. Ako si nezadovoljan zivotom, istresaj se na nekog drugog. Digli se ljudi sa vrijedjanjem na forumu i glume nivo neki, sta vam je ljudi? Ko je kakav strucnjak, ko je koliko uspio u zivotu, ko ima para da kupi nesto, ko je kokuz ili nije, to uopste nije tvoj problem. Odradi logout i cao.
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    ja nesto kontam da promijenim tv koji je u dnevnoj kupljen prije cca 8 do10g mislim da je dao svoje ali mislim da je bolja slika nego na novoj tesli koju sam planirao da kupim. zato bi taj vani a sad ulozio neki 55 ili 65. vidim dosta hvlae mu6172 ali mi je malo nesto 50. zaato i pitam za 55 eventualno ako prodje na kucnom odboru da ide na 65:)
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako ti ne smeta ips panel TV je dobar. Ako ti smeta onda idi na Sonya. Nemaš kod nas baš neki izbor u radnjama.
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Može li neko od kolega koji znaju o TV-u i slično napisati je li ok sljedeći model za čisto low end usera, TV se neće mijenjati u skorijem periodu(5+ godina), korisnik gleda samo Telemach trenutno, trenutno se koristi neki Panasonic LCD iz 2000 i neke i sasvim je ok osim što je 32'' pa je sada već mali. Povoljan je pravo pa eto.. Ili neki drugi model koji je do 850KM npr i sa mogućnosti kartičnog plaćanja na rate. Falenzi!

    Model:
    VOX LED TV 50DSW293, UHD/4K, Smart
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako mu je garantni rok OK nek uzme i taj VOX, za te pare nema brand-name 50" dijagonala.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    3 godine gara, svakako je u svakom od ovih "lijevih" panel od nekog poznatijeg ako sam dobro upratio.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Trebalo bi tako biti, cisto sumnjam da Vox ima proizvodnju svojih panela. Nek uzme to, svakako ce razlika bit ogromna naspram TFT displaya iz 2000 god sto sad ima.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    kod mene je vec vise od pola godine MU 6172 55" IPS panel i zadovoljan sam, ne znam kakav je VA al i ovaj IPS je dobar.
    nemam problema nemam zamjerki, usb stik filmovi ide uredno, youtube glatko, iptv aplikacija isto tako. nisam se pokajao vidim da ima sad isto akcija pred SP 5x godina garancije što je svakako dobar deal :)
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    Akcije pucaju za vikend ću obići i vjerovatno će pasti odluka na ovaj 6172 vjerovatno 55 ide za 1150-1250 trenutno što sam našao...