Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Prošle godine u Maju sam kupio Philips 50PUS6401 (Android) sa 2 godine garancije. Prošli mjesec mi se pojave bijele fleke po displayu. Odnesem na servis... poslije sedam dana zovu i kažu da mogu doći po TV i da su zamijenili nešto, uglavnom bijelih fleka nema.
    Nakon 7 dana pojave se tamne fleke. Opet odnesem TV na servis te nakon 7 dana javljaju da odem u radnju gdje sam kupio TV i izaberem novi. Kažu ne isplati se praviti. Ovaj slučaj sa isitm TV-om je imao moj drug godinu prije mene.

    Što se tiče kvaliteta slike Philips ne može prismrditi Samsungu i Sony-u. LG nikad nisam imao pa nemam mišljenje o njima, ali ih raja "hvali" (misleći na Smart TV novije generacije).
    Moj savijet: Bježi od Philipsa srednje klase, ganjaj Samsung ili Sony sa 5 godina garancije.

    Na kraju sam uzeo Samsung 55NU7172 (Tizen OS 4.0) sa 5 godina garancije koji se ne može porediti sa Philipsom 50PUS64601 (Android).
    Vidio sam naknadno da nema dts sound. S tim da imam Sound bar i ne znam baš kakva je razlika sa i bez dts sound. Uglavnom nakon Philipsa, kao obični korisnik sam prezadovoljan.
     
    Last edited: Jul 3, 2018
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Rszlika je u tome sto kad pustis film sa usb stika koji ima dts zvuk dobijes tisinu, do sada su imali dts, ali cigani odluci da ustede pa izbacili dts, i napravili tv od 49" .
     
  3. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Da li je se neko od vas nekad registrovao za one 3 godine produzene garancije(ukupno 5 godina) na samsung5godinagarancija.ba? Interesuje me za koliko dana nakon registracije na toj stranici oni posalju garantni list i da li ga posalju na kucnu adresu ili na e-mail?
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jesam ja. Nema slanja kuci nista.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Na mail dobijes samo. Ne sjecam se koliko sam cekao. Sad cu vidjeti pise li u mailu sta, valjda ga nadjem.

    Edit: TV kupljen 16.3., vjerovatno sam se registrovao za garanciju ubrzo taj ili sljedeći dan, a mail stigao 23.3.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Kod mene je došla obavijest da će mi na kućnu adresu stići pismo, međutim nula bodova. A također je par dana prošlo od registracije.

    [​IMG]
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ni meni nikad nije ništa došlo na kućnu adresu

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja čekam evo 3 sedmice od kako sam poslao, nema ništa za sada, mada u auto confirm. emailu piše da se čeka i do 30 dana.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa pise mail ili kucna adresa, tako da sumnjam da ce na kucnu. A mozda su sta promijenili, ja sam prosle godine u martu kupio. Samo vi sacekajte 7-10 dana i doci ce to na mail.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Ja jesam, i cekao 3 mjesece doduse niva godina, i sl, dobio uredno garanciju
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Od soundbara ti nema koristi kada tv ne podrzava dts, znaci stavis stik sa filmom kodvkojeg je zvuk kodiran u dts-u a takvih ti je 70% i nemas nikako zvuka, ostaje prebacivanje u ac3 koje traje 10-15 min ali peglaza ziva.
     
  12. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Hvala na odgovorima. I ja sam se registrovao prije 3 sedmice i nista ne stize ni na mail na na kucnu adresu. Vidio sam i ja u onom prvom mailu da je rok 30 dana ali nisam mislio da bas mora proci tih 30 dana da bi poslali garantni list a iz posta @selvin vidim da se prije i nije moralo cekati i da je on dobio za 7 dana. Sacekacu jos par dana pa cu nazvati na onaj broj 055 233 999 da cujem sta kazu kad ce ga poslati.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Jos pise 30 radnih dana, znaci mjesec i po je rok :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Meni popunio.momak u domodu pred novu godinu, dobio tek u aprilu, i to.krajem pa vi vidite.
     
  15. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    I ja sam kupio prije NG, međutim do dana današnjeg nije ništa stiglo.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Evo ima, i gore od mog ja sam dobio ali krajem aprila znaci skoro 5 mjeseci pa vi sto se tjesite sa tim 30 dna boga molite d anebude godina.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    S ovim produzenim garancijama za TV vazda neki cirkus i procedure..
     
  18. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Jesi li se uopste registrovao?
     
  19. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ja cekam ovih 30 dana i onda ih zovem svaki dan i to nekoliko puta dnevno dok to ne rijese. Ne mogu ja preko dva mjeseca cekati jer cu zaboraviti na to a pise da je registracija moguca 60 dana nakon kupovine i onda oni mogu izmisliti da nesto nisam dobro popunio a proslo tih 60 dana i ja izvisim za garanciju.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam svoju produzenu garanciju dobio nakon 4-5 dana.

    Samsung MU 55 6172 prije NG.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk