Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    slazem se,mozda 32 i nema 4k ,jer ono nema smisla ispod 40 i gledat 4k :D
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Maltene ne postoji 4k model u 32inch, ako i nadjes jedan-dva modela onda je 300-500eur.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Naravno, samo meni treba jedan s metra :D Bilo ih je dosta prije. Neki su i na forumu koristili 32" 4K kao glavni monitor. Ne znam gdje su nestali i odakle i dalje ovi 1366x768 po ovolikim cijenama. I sada se oni prave i ima izbora do 800-900KM: https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/32-inch

    Nevermind, sad vidim da ima 32" 4K monitora po normalnim cijenama. Nisam uopste pratio, sorry.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Ja kupio Samsung 55" Q60T QLED 4K UHD HDR Smart TV (2020). Za ovu lovu sam prezadovoljan, beton tv!
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Otkad hoću da pitam ovdje, da li se nekom događa kao meni, Samsung Qled prošlogodišnji, gledam npr TV preko EON app, ugasim tv i nakon nekog vremena(obično u prvoj minuti) se ponovo upali sam, tada nije na app nego baš na tv. Neće se upalit npr u pola noći i tako. Ne dešava se često,povremeno... Kontam da ga vratim na fabričke postavke, ali mi sve mrsko, valja sve ispočetka

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Desava se me i na tcl androidu hahah al moj se upali i sa dugme netflix. Haj ga znaj hah

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    U biti oni se i ne gase posve, gasi se ekran, a uređaj ide u standby, sad ne znam, možda ima veze sa EON app, probat ću prebacivat na netflix pa gasit ili na tv pa da upratim...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da nemas povezan neki uredjaj koji pali TV? Kao sto ima opcija kad konzolu upalis, da se i tv sam upali. Mozda neki app ili uredjaj daje lazni signal.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Od kablova samo ima coax i bio je mrežni, ali sam sinoć isključio, zakačio na wifi, i naravno napajanje
    Isključit ću i coax ako nastavi, ja sumnjam više da je bug u software-u...
    Sve što se gleda ide preko aplikacija, eon, netflix, YouTube

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Mali update vezan za ovaj problem, prije 7 dana izašao novi firmware (ver 1410.1), i evo kuc-kuc već 7 dana nemam ovaj problem sa flickeringom.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    dams82 and Esh like this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima li neko raiffaisen bank VISA karticu da jamim tv na akciji ,a da je blizu Gr :D
    ja imam mastercard a ako i bude za ovu karticu popust,bude max 10% a na ekupi akcija -15% sa ovom karticom :D
    Htio kupiti polovan tv a za malo vise para,moze se uzeti sada 55'' model sa 5 godina garancije,tako da polovni ispadaju smijesni sa cijenom od 500-600 za 55''
     
    bhd likes this.
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    eno na ekupi 7172 755KM.. 55'' Samsung... kod mene prosli model 6172 mislim da me dosao oko 1500KM... jebo majku kako padaju cijene...
     
    Vedo likes this.
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mene ne 43" iz serije 6172 u BHTelecomu došao 1250KM. Nakon 10 dana od kupovine domod izbaci 55" za ~800KM u kešu haha :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    1295km akcija domod :D

    Al hajd barem uredno radi sve tip top

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    opale cijene skroz...isplati se kupiti i bez ovog karticnog popusta...920 KM 58'' ovaj tu7172 ali ako mogu jos joju ustediti,sto da ne
    sacekati cu ,vjerovatno naredne sedmice ili za pravi black friday bude i ova moja mastercard na akciji,pa cu pazariti
     
  16. selvin

    selvin Moderator

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za 780 je vrlo dobar deal, nisam ni znao da ima 58”. Ocito od trzista do trzista.

    Bila bi grehota kupovat bolje ako se samo gleda kablovska. Zapravo to i jest dobra primjena ovog TV-a jer ima dobar upscaling.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja gledao review na rtings,nakon kalibracije se dobije odlicna slika,kontrast haman pa perfektan a i crna boja na VA panelu
    Mislim da daje sasvim solidnu sliku za vecinu korisnika...i ja ga gledam za dnevnu gdje ce vecinom mati gledati a ja cu sebi uzeti ovaj sadasnji sony 48w705c...koji je vrhunski sto se tice kvaliteta slike i ocekujem da ce na samsungu biti slika malo losija ali dobro,koliko para toliko muzike.
    Slijedeci razred kod samsunga gdje se moze ocekivati bolja slika su qled modeli koji su osjetno skuplji

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Možda je bolja varijanta Samsung 50km skuplji al mislim da je bolji. A još 58"

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk