Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem kod tih dimenzija je do nosaca, ne do TV-a. Najbitnije je da znas da je M8 (8mm). Duzina varira od nosaca do nosaca. Uvijek uzmes nesto duzi i stavis neku vrstu distancera (matica/podloška/šajba).
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. Esh

    Esh HWB

  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Danas sam odnio TV na servis, backlight na Philips 55" nakon 26 mjeseci popustio tj pojavile se tamne zone, nije vise u fabrickoj garanciji vec ono sranje Partum produzeno jamstvo (PROTECTO), tako da se tu moze svasta desiti.
    Takodje dugo se ceka jer one lafo 3 godine jamstva koje dobijes je u stvari osiguranje kod osug. kuce a zna se kako su osiguranja voljna da plate na svoju stetu.
    Prava navlakusa.
     
    Vedo likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Po nekoj logici...to kupca ne bi trebalo zanimati...jer su osiguravajuca kuca i prodavac (firma) pravili ugovor a tvoje je da odneses ako je u garanciji i cekas ,sve dok je na garanciji u zakonskom roku,ne mozes nista...a ako istekne 45 dana,onda mozes .
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Esh

    Esh HWB

  8. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ekipa, trebam punici naći kakav pristojan TV

    Ne treba ništa HA-BU da bude, žena ima 73 godine, ali bih ja volio da je FullHD, čisto ono - kad se kupuje, da kupi kako treba.
    32" je veličina, a budžet recimo oko 300, možda bi se moglo pružiti do 400KM
     
  9. Majesco

    Majesco Aktivista

    FullHD 32" i cijenom od 300-400KM to neces naci, LG je imao 32" FullHD ali je kostao preko 500KM
    Ako hoces FullHD onda moras gledat modele od 40"
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    32 inch na full HD skoro i da ne postoji vise, samo starije polovne možeš naći na piku. Bio je u prodaji jedan Grundig model u Omegi oko 350km i to je raritet. 37" je sada minimum za full HD. Pokušaj naći Toshibu mislim da je 2020 serija imala jedan model na 32".
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ma ne treba njoj smart uopste
    A grijesite po pitanju fhd i 32", vidjao sam ih po radnjama, samo sto su to vecinom Vivax, Tesla itd.

    Na kraju i ako ne bude fhd, nije ogroman problem, jer trenutno koristi onaj neki guzati samsung iz '96.godine :D Slika mutna, boze sacuvaj

    Dakle treba joj najobicniji TV, a 32" je zbog prostora gdje ce biti smjesten. FHD nije pod muss, nego moja zelja

    A ne ide OLX jer ce na penzionerski uzeti, na rate
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja neni uzeo 32 Tesla nesto oko 200KM, ona prezadovoljna.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Uzmi bilo koji najjeftiniji,samo gledaj sto duzu garanciju i to je to.Kod tih najeftinijih ne valja nista svakako,samo ces baciti 200 KM vise a zena nece ni primjetiti razliku,vjerovatno nosi i naocale i ne vidi dobro...tako da je i 720p dobar za njene potrebe.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I mi smo didu uzeli ovako tv prije 2 3 godine

    Mislim fox neki

    I s vremena na vrijeme desi se da bude crna slika, nit ce da pali niti gasi.
    Mora se istekati iz struje i ponovo ustekati.

    Ja gledao ima li u postavkama kakav sleep mode, sta je bilo iskljuceno je, vracao na tvornicke postavke, ali dzaba.

    I ima android, nije bas obican tv.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma kod Nene najobičniji, ništa smart... Samo da ima slike i tona :) šta ona zna šta je fullhd šta android

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  17. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Kakvi su ovi FOX?

    Niš Srbija...


    Edit : nista, legao Telefunken :D
     
    Last edited: Jan 16, 2021
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ma kakva Srbija, samo Njemačka
    A svi iz Shenzena, značka nebitna...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    zippoo and aNaToMiC ! like this.
  19. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Mjera
    Nije FullHD ali dovoljno 1366x768
    Ima kanale koji njoj trebaju, daljinski nije komplikovan

    32" LED tv za 259KM, nije moglo bolje

    Veliki upgrade :D
     
    dams82 and NAILS like this.
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ma to je to, bili su prošle godine aiwa tv 32 inch za nekih 200KM, ali inače se vrte ti jeftiniji oko 250KM... Koji god uzmeš nećeš pogriješiti... Tražiš gdje je najduža garancija, i gdje može na rate za penzionere...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk