Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    ovaj 3g garancije :)


    EDIT: Ako koga zanima, Bingo centar
     
    dams82 likes this.
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Imao sam Philips, mislim da je bio model 50" PUS7300 Ambilight. Garancija je bila 3 godine (nisam ušao u onu novogodišnju što su davala 5 godina). TV poslije godinu dana izbaci svijetle fleke po ekranu. Prijatelj ima isti model TVa i kod njega je ista stvar bila. Odnesem u ASBIS servis, ljubazno i profesionalno osoblje pravo, dali mi zamjenski TV neki LG 43". Zovu nakon 5-6 dana kažu da je gotovo, preuzmem tv, tođem kući, sve ok. Nakon par dana se pojaviše tamne fleke, kao da se prašina podvukla. Nazovem ih opet i kažem tako i tako. Ista procedura, odnesem TV, daju mi zamjenski. Nakon 2 dana me zovu i kažu da se ne isplati praviti i da će mi dati KO te da odem uradnju gdje sam kupio i uzmem novi. Reko odlično. Odem u radnju, doplati 200 KM i uzmem 55" Samsung 7 Seriju sa 5 godina agarancije. Dan danas radi sve uredno bez problema. Inače sa Samsungom nikad nisma imao problema.

    Kolega je imao isto Philips i slična stvar mu se pojavila nakon 1,5 godina. Philips treba izbjegavati u širokom krugu.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Moj prvi lcd tv bio philips, kako je to bilo sporo, ne smiješ dva tri puta zaredom stisnuti neku komandu to počne da koči... I nakon nekog vremena kupim ja novi, a taj ode starom, nije dugo poživio prestane da prima komande sa daljinskog, odnese ga majstoru, kaže samo druga ploča, obzirom da nije mogao naći ploču tu se njegov život završio... Punac takođe ima neki philips, njemu je rikno daljinski sreća pa smo našli zamjenski... Ali je takođe spor... Ja ga više ne bih u svoju kuću...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mislim da nemamo posebnu temu vezano za nadzorne kamere.

    Ima li ko kakvu preporuku za neki povoljan set kamera?

    Vidim da ima set od 150km pa i više.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imao sam i ja tamne fleke, kao prljavstina na 55" PUS7303 serija sto propao. Imam i 50" PUS7373 i on i,a ove prljave fleke, uzeo ga u Domodu, ima jos 7 dana do isteka 2 god garancije pa ulazi poslije u produzenu.
    Ali posto mi je to jedini TV sad u kuci ne mogu da ga nosim na reklamaciju, vrv cu cekati da isto nesto rikne kao na 55" pa da ga se kutarisem.

    Kako god Philips je smece.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi da li je u pitanju unutrasnji ili vanjski video nadzor. Najveca razlika je u snimanju nocu, jeftinije nemaju svoje osvjetljenje ili je jako slabo. U ponudi imas i wifi kamere ali su nepouzdane. Pogledaj na YT testove prije kupovine. Na olx-u Hikvision su najbolje.
     
    Eldorado likes this.
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Daće ti zamjenski TV ASBIS Servis, ako je još u garanciji, zamijeni. Ne valjaju im displayi. I novi display koji ti stavi će isto izbaciti. Traži KO da ti naprave, malo socijale i sl. i onda odeš u Domod i sa tim iznosom biraš drugi. U ASBISu znaju za Philips i te panele šta su i kakvi su.
    Btw. Ako ti u Domodu kažu mora opet Philips, ne mora, to je njihova politika. Ja sam uzeo Samsung na kraju jer sam im rekao inspekciju ću vam poslati ako mi ne budu dali. :D

    Na tvom mjestu bi uradio tako.
     
  8. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Gledam malo neke Tve i ne mogu se odluciti, cijene nekih 500-600€, 55-58 velicina, sta je najpametnije kupit? Najvise ce vrtit PS4, a kasnije i PS5, Youtube i netflix..

    Ovih par sam zapazio da su u tom rangu..

    Samsung 55TU8079, 55TU7199, 55TU7179..
    LG 55UN74007LB ili mozda 55UM74507LA

    Ili neki philips? Ili nesto trece?
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ukoliko to ne bude Samsung ili LG ja bih išao recimo na Android TCL ili čak možda Xiaomi...
    Philips bih uvijek preskočio...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Tu 8xxx serija ako nađeš za te pare

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Sudeći po modelima koje je naveo ovo je sve u njemačkoj ili se varam? I svi su od 500 do 600 eura...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Za taj TCL sam tek nedavno cuo, mislio sam da je smece, ali izgleda da je to oke brand..


    529€ je ovaj 8079 i jeftiniji je trenutno od ovog LG sto sam naveo.
    Da, tako je, neki su snizeni kao npr ovaj 55TU8079..



    Sto se panela tice na njima, koji bi u globalu trebali bit bolji?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    TCL je skoro pa smece u Europi, u USA je to nesto drugo. Potpuno drugi modeli - cak imaju best buy televizore tamo.

    U Europi nemas puno izbora, za te pare Hisense ili Samsung, s tim da je Hisense jeftiniji.

    LG ne bih jer su IPS, Xiaomi televizori su zapravo losi (losiji od Hisense pa cak i od TCL).

    I da, ako se kupuje Samsung, TU7000 ima samo dva HDMI ulaza, TU8000 tri a meni je i to malo.
     
  14. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Hmm, znaci Samsung, onda on, jedino mi zapara oko neka recenzija od lika koji je izjavio da mu je odziv TVa prelos, pogotovo na igrama i da sve ostavlja tragove pa cak i kad text ide brzo. Sad koliko je validna info, ali jako mi je bitno da je fluidno.

    Edit: dovoljna su mi 3 HDMI-a.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa input lag i pixel response time su bas najbolja stvar kod TU8000 serije (vrijedi i za TU7000). Zato sto su to posve jednostavni televizori sa novijim komponentama.

    U game mode-u input lag na TU8000 je glat 10ms:
    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/tu8000

    Al je zato HDR los, to je najveca mana. To je mana svim jeftinim televizorima, pa tako i TU8000.
     
  16. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ahaa, e pa super, to mi je bitno. Hvala na info.

    A za HDR iskreno ne znam sta tacno donosi i kakva je razlika, nisam uzivo vidio poredjenje tako da mi ne igra ulogu.
     
  17. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    E da, jos jedno pitanje, koliko bi taj samsung trebao imat po defaultu garancije, jer nude 5 godisnju garanciju uz doplatu od 90€, da li je pametna doplata ili? Konkretno radi se o Media Marktu.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Godina ili dvije, nisam siguran. Sigurno pise negdje, ja sam sa njemackim na “vi”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    HDR čini razliku. Sve dok se nisam lično uvjerio, mislio sam da je gimmick. Sad igre, a pogotovo filmove ne mogu zamisliti bez HDR-a. Još je kod mene mid-range TV, Sony XH9096 - koliko sam upratio, ovaj model ima 800 nita, a za potpuni doživljaj je potrebno 1000 ili više nita.

    HDR donosi drastično bolje osvjetljenje, toliko da ako source material ima podržan HDR, izvor svjetlosti na ekranu te može blago zaslijepiti, u smislu da ako u igri pogledaš prema suncu recimo, refleksno ćeš škiljiti očima zbog intenziteta svjetlosti.

    Ja bih svima preporučio da prilikom kupovine novog TV-a obrate pažnju na kvalitet HDR-a jer recimo film na Netflixu sa Dolby Visionom i bez je drastična razlika u prikazu.
     
    Last edited: Jan 25, 2021
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    HDR je dobar kad je implementiran dobro. Bilo je igara koje je bilo bolje u SDR igrati.


    Sent from my iPad using Tapatalk