Odabir maticne ploce

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by QuiGon, Aug 14, 2013.

  1. QuiGon

    QuiGon Novi član

    malo sam tanak sa sredstvima, ali ipak bih da uzmem novu plocu i procesor. uzdam se u vase cijenjeno misljenje i sud :) dakle kupio sam

    ASUS GTX560 Ti, Direct CUII TOP, 900 MHz Overclocked karticu (1 GiB GDDR5, 256bit Bus)

    da mi zamjeni moju nVIDIA 8800GT 512MB GDDR3, koja je radi zajedno sa Athlon64 4000+ X2, na nekom biostaru A220 A2G+ i 4 GiB DDR2 800..znaci nije nesto toliko sretna konfiguracija al radi.

    sad biram novu maticnu plocu i svasta sam cito i gledo.. na kraju izbor za ponuđene pare se svodi na :

    ASUS P8H77-V LE - (ozbiljno razmisljam o ovoj, gledo sam razlike između ove i P8H77-V i nema nista toliko bitno da mi treba za lijeka. vecinom ono sto mi i ne znaci puno).

    ili jednu od ove 3

    ASROCK H77 Pro4/MVP
    ASRock Z77M (nesto mi se stvarno cini prejeftina za z77 plocu...)
    ASRock Z77 PRO4-M (ovo jedino ako mi stvarno toliko znaci ovo pro i da mi bas treba i da je znatno kvalitetnija).

    nisam bas pratio kakav je asrock u zadnje vrijeme. imal problema i kako se ponasa.

    ako neko smatra da bi mogao puno bolje proc za iste pare ili puno bolje a da napravim malo razliku u cijeni onda molim vas preporucite.

    odma da napomenem. ne zanima me overclocking i razmisljam ubacit i5 3350p procesor i nekih 8 giga DDR3 1600.

    hvala :)
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: helpusobi. ljudi pomagajte pri izboru

    Odlicno si to sastavio, obzirom za tvoje potrebe plocu koju god uzmes neces se pokajati. Ja bih licno tu prvu asus. Nisam pogledao ove asrock iako su i oni odlicni, odmah iza asusa i gigabajta. Taj procesor je dobar, mada neznam koliki ti je budzet za nesto bolje. I 8 giga rama u svakom slucaju.
     
  3. QuiGon

    QuiGon Novi član

    Re: helpusobi. ljudi pomagajte pri izboru

    nije bas imam niske potrebe...ali trenutno igram samo guild wars 2. planiram igrat i neke novije igre koje izađu nesto kao batman arkham origins..i slicno... nisam sad freak za brojevima, glupostima i detaljima. ne smeta mi da poiskljucujem nesto sto toliko srce hardware a ne daje neke pretjerano primjetne razlike. mislim da ce ovo bit unapređenje za racunar koji trenutno imam, na kojem se igram btw sve sto me zanima, uz neke kompromise...

    mislim da ce bit ok. kad sam trenutni racunar nabavljo, nisam iso na high end nego sam pravio dosta kompromisa, a evo u dobar cas, naigra se ja na njemu i odradi svasta. igro sam mass effect 3 na poprlicno visokim detaljima, malo frame rate nizi, al boze moj. jedina igra na kojoj bas osjetim da je procesor vise spor i da graficka izdise je mortal kombat 9. mislim bas uspori i ako opet ide bez preskakanja frameova, samo sporo! :) cak mogu rec da to i pomaze kod nekih tezih fajtova :) lakse reagovat in slo-mo :) hehe sala :)

    sto se tice procesora gledo sam i malo bolje i svjestan sam koliko je ovaj slabiji od ostalih modela...ali ne daje mi se bas 100 KM vise na procesor koji je dosta bolji za clockanje i nesto brzi, ako ce mi ovaj odradit ovo sto mi treba..svi bolji su dosta skuplji. nisam vidio procesor da nije blizu 400 KM...graficka na procesoru me ne zanima..a ni OC, posto ova ploca mislim cak i ne podrzava OC. sto da bacam pare onda na i7 neki ili i7 sa K oznakom...radije bi kupio ssd u skorije vrijeme.

    elem, hvala na pomoci. ako ko ima sta jos da komentarise feel free. u protivnim tema moze na lock.
     
  4. jakuza

    jakuza Aktivista

    Re: helpusobi. ljudi pomagajte pri izboru

    Da li si razmišljao o amd-u ,koji se u zadnje vrijeme jako dobro pokazao.Cjenovno je puno pristupačniji od intela,a i ploče su dosta jeftinije,a sve je skoro isto.
    Jer danas za normalnu svotu možeš da dobiješ jako dobar cpu i ploču.
     
  5. techton

    techton Aktivista

    Re: helpusobi. ljudi pomagajte pri izboru

    Ne znam koliki ti je budzet konkretno, ali imas
    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?f=5&t=31314
    sto je dosta povoljno, plus ploca
    http://www.pik.ba/artikal/9786331/mb-lga1150-z87-msi-z87-g43-gaming/
    sigurno ce ti bit najbolji izbor za 600KM. Sto se tice memorije
    http://www.pik.ba/artikal/8233653/memorija-dimm-ddr3-2x4gb-1600mhz/

    Ne moras klokati procesor, ali je lijepo imati u rezervi snage. Plus obezbijedio si se za eventualni upgrade na duze staze.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: helpusobi. ljudi pomagajte pri izboru

    August 15th, 2013.
     
  7. techton

    techton Aktivista

    Re: helpusobi. ljudi pomagajte pri izboru

    A jbg, navuce me jakuza dobro. :)