Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto kad je zagadjeniji od velikih gradova poput Mexico City ili Pekinga, kud ces dalje.

    A i Tuzla, a narocito Lukavac su tu negdje.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Da je brutalno zagadjen jasta je, da je najzagadjeniji na svijetu, nije.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    treba vise uredjaja koji vrse ovo mjerenje

    kako je meni receno, na podrucju sarajeva samo americka ambasada ima svoj uredjaj za to i samo na tom dijelu moze pratiti nivo zagadjenosti

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je americka ambasada objavila, a mjere tamo gdje imaju ambasade, iliti u svakom bitnijem gradu na svijetu.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imas internet pa pogledaj sam, a ne vjerovati kvazi novinarima i sta oni pisu.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jesam, bukvalno na nivou Kine.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa kome vjerovati onda?

    daj nam onda relevantne informacije kakvo je stanje u sarajevu

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znači nije najzagađeniji kako pišu, ali je brutalno zagađen kako rekoh i to je činjenica i to stoji.

    @EL NINO CFC

    Evo drug, provjerena stranica:

    https://waqi.info/

    Samo što Pelikan reče, nemaju baš za svaku lokaciju.

    Trenutno od BiH gradova što imaju, najzagađenija tuzla, sa indexom od 360.
     
    heroic likes this.
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa nisu skupe ove stanice jbt, mogu na wifi i na 5v usb power.
    Da ih u sthlmu nema ovoliko, ja bih uzeo jednu sebi :) Mozda je i uzmem, jer imamo dosta prometan auto put u blizini zgrade.

    Sad cu ja napraviti prijedlog upravi zgrade, da se sredi to :)
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije govno, pas se posro :D

    Ta mapa samo pokazuje da smo zagadjeniji i od 90% kineskih gradova. Sa evropom smijesno porediti.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sarajevo skoro 400, Split npr. samo 1. :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam šta ti treba bilio šta kada sam vidiš da je zrak užasan, štipa za grlo.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Kome se ne sviđa nek' ide gdje ima bolje" i ostala patriotska demagogija. /s
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Nije to patriotska demagogija, nego muka vas slušat kako kukate a ne mičete guzicama. Ti kao Tale, kukanje na sve strane, a sjedite tu gdje jeste. Svako treba ganjat svoju sreću, samo ne znam šta više čekate? Ne smijete? Ne znate se snaći izvan svog grada, kantona, a kamoli države? Strah od nepoznatog? Mislite da će vam biti lakše ako kukate kako država ne valja? Zadnjih 5 godina na forumu vam ista priča, pa dosad bi na Mars otišao...
     
    NaLe!, donjapa, Neraa and 1 other person like this.
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Otići je prilično lako, pogotovo sa slovenačkim ispravama, ovdje mi je prilično povoljan život al' kvaliteta zraka i međuljudski odnosi ne valjaju.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa što ne ideš? Desetine postova kako je ovdje katastrofa, vani super, a još uvijek si tu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa da je baš lako otići i nije, jedino da odeš sa migrantima, a ne pada mi napamet da idem negdje gdje ću visiti u migrantskom centru, evo ja ću otići prvom prilikom da mi se da posao bilo gdje van Balkana. I to ne mora biti u struci.
    Ja evo pripremam jezik, poslao sam preko 500 mailova sa cover letterom i CV različitim poslodavcima, nisam dobio konkretnu ponudu. Razgovarao sam sa Atlas Copcom u Češkoj, to mi je bilo najbliže, ali nepoznavanje Češkog jezika me je sputavalo ka zaposlenju.
    Evo ima ovdje dijasporaca, neka mi proslijede te oglase gdje neko prima Bošnju vani, da odmah idem.
     
    edgsi likes this.
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Doslovno ti piše iznad, al' ti samo po svom. Uostalom niko te ne tjera da odgovaraš. Kad god poželim ja ću napisati nešto derogatorno, i to bez objašnjenja, ok?
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne piše iznad jer imas 50+ postova u temi kako želiš otići prvom prilikom a ne ideš. Tema je odlazak iz BiH a ja sam na temi da otjeram ove što kukaju a ne idu :) Niko te ne tjera da mi odgovaraš :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Evo kako je Tale realan pa kaže da ne može naći posao vani. Ugledaj se @Neo :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk