Ogranicavanje brzine interneta odredjenim programima

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Riddick, Jan 7, 2011.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Treba mi program (koji ne zauzima puno resursa) s kojim mogu da ogranicim brzinu Downloada za 1 ili vise programa, npr. na 1Mbps. Unaprijed hvala :)
     
  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    Netlimiter.
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa skoro svaki download manager ima opciju ograničavanja dl.
     
  4. Riddick

    Riddick Aktivista

    OK, pokusat cu sa Netlimiter.

    @Pasha nisam nikad koristio download manager jer nisam imao potrebe za njim. Treba mi za 2 igre, da im ogranicim brzinu downloada, i daj neki konkretan prijedlog :)

    Ima li jos prijedloga? :)
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ja koristim Free Download Manager.
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija


    Pa dobio si konkretan i decidan odgovor. Ako tražiš program s kojim želiš ograničiti download, za to postoje download manager-i. Ne znam kakav bi ti to konkretniji odgovor ?
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mislim da ste pogrešno razumjeli čovjeka.

    Pretpostavljam da se ne radi o konkretnom downloadu nekih fileova koje on skida maksuz pa da hoće da ograniči brzinu skidanja za to (što kao što Pasha reče mogu, haman pa svi, download manageri). Vjerovatno je riječ o npr skidanju patcha ili tako nečeg unutar neke igre, pa hoće da ograniči tu brzinu, koja isto spada u termin download. A to može sa pomenutim Netlimiterom.

    Ili sam ja fulao, :)
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Svejedno, ima oba odgovora :D
     
  9. Riddick

    Riddick Aktivista

    Netlimiter dobro odradjuje posao, download je manji dok upload i ping ostaju isti. Hvala svima :D

    Ogranicenje brzine downloada mi trebe u toku igranja, upload ne mogu povecati al zato mogu smanjiti brzinu downloada :wink: Ovi iz Evrope ubise s bolesno brzim konekcijama, a ima ih i sa 51.000 / 6.000 dok moja iznosi samo 2.048 / 256 :roll: Imam situacija da ispalim 6 il 9 metaka (cujem i vidim gdje pogadjaju) a server mi registruje samo 3 i to mi se cesto desava u duelima il kad ima dosta pucnjave na serveru.