Ogrebotine

Discussion in 'Generalna diskusija' started by s!gMa, Jan 29, 2012.

  1. s!gMa

    s!gMa Novi član

    Skoro sam sjedio kod prijatelja,i parkirao se ispred zgrade;sjedili smo jedno 4-5 h i izlazim iz zgrade i vidim ogrebotine na autu :cry: ,jedna na zadnjoj lijevoj strani ,i proteze se do zadnjih vrata sa lijeve strane.Mislim da ogrebotine nisu ozbiljne ali su definitivno od automobila jer mi je retrovizor bio savijen kad sam se vratio.Naravno, kad sam dosao s lijeve strane nije bio parkiran ni jedan auto,frajer vec uveliko pobjego -.- .
    Sve sto napisete a da nije zezancija biti ce od pomoci,tek skoro sam poceo voziti pa ne znam gdje bi se to moglo na podrucju Tuzlanskog kantona rijesiti (nisam puno obilazio radionice itd.).
    Hvala i pozdrav :smt006
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    ako ti nije udubio lim, vec samo parnice, probaj to ispolirati sa polir pastom, trebalo bi ti rjesiti problem
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Također se može ispolirati ako parnice nisu duboke, tj. ako se nije do samog lima došlo. Ne znam odakle si, ali možeš to uraditi kod Age u Tuzli. Nalazi se blizu doma za nezbrinutu djecu, a svako će te uputiti dalje kada dođeš dotle. Riješit ćeš to, a ja sam odavno prestao sa nerviranjem, posljednji put mi je neko poravnjao blatobran sa autom, isto tako na parkingu. Sreća pa nije lak skinut, tako da i nisam pravio.

    Isto tako, ne vozi svakome, jer posebice kvalitetnog poliranja čitavog auta za 50 maraka nema.

    Pošto je već otvorena tema, nek i ostali vide šta "stručnjaci" mogu uraditi, tj. koliko štete dodatne mogu napraviti :)

    http://www.bhtuning.com/poliranje-vozil ... 63-21.html
    http://www.bhtuning.com/poliranje-vozil ... 63-22.html

    Nadam se da vide slike i oni koji nisu registrovani :)
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Kad je vec otvorena tema da se i ja malo raspitam.. Imam par ogrebotina na autu, skinut lak, uglavnom na coskovima, nesto od prethodnog vlasnika, ja jednom cosku sam ja zagrebao od neki lim, plus sto mi je na jednoj strani neki slatki dusman isparao kljucem, presao 2 puta od citavom duzinom.. Interesuje me onako otprilike koliko bi bilo da se to prelakira tj. sto bi se u raji reklo "zatacka" ?
    Dakle te ogrebotine od kljuca + par tackica po zadnjim rubovima?
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ako nisu preduboke ogrebotine se mogu ispolirati...

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Ima par ogrebotina koje se mogu ispolirati mada ima i par koje su za lakiranje definitivno.. Vidi se boja limarije ispod..
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja imam dobrog lakirera, al posto mu komora nema dobro grijanje ne moze ti nista lakirat dok ne otopli, detaljan a jeftin ako ti treba broj javi se na pm
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Nisam svakako ni planirao to dok malo ne otopli jer se preko zime dok je prljavo auto i ne vidi.. A i cekam da od osiguranja naplatim kes a vjerujem da ce to potrajati. Salji broj na pm, hvala :smt002