Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Poslali mi paket 31-og iz Hong Konga i danas ga nadjem u sanducetu. Vjerovatno jucer stigao tako da meni dolazi bez zakašnjenja. Imaju jos 2 koja trebaju stici ovih dana pa cu vdijeti da li ce oni kasniti.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije bas za temu al je slicno.
    Malo prije registrujem netflix i normalno mi prodje kartica. VISA je u pitanju NLB banka a kad hocu da na googleplay da kupim neku aplikaciju nema sanse. Stalno mi javlja da mi nesto nije u redu s unesenim podatcima. Ima li ko kakvu pametnu za rec?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jucer mi dodje ovaj emal od paypala
    ima li neko pojma sta ovo znaci i zasto mi hoce blokirati ovo sto pise
    nikada nisam nista ni slao ni primao sa paypala...samo placam sa njim online kupovinu
    je li jos neko dobio ovaj email ?
    edit:
    izgleda da je ovo scam,lazna stranica koja se predstavlja kao paypal...sada sam kliknuo na ovo resolution center i odvede me na stranicu koja izgleda isto paypal login ali naziv stranice je znj

    [​IMG]image upload no compression



    [​IMG]screenshot tool
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    100% phishing. Vrlo lose napisan mail, ne otvaraj nista nego ga obrisi.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    obrisao
    ovo mi jos jucer doslo ali nisam otvarao ovaj "resolution centar" pa nisam znao sigurno je li phishing

    a vec neko vrijeme mi dolaze slicni mailovi,samo su gore u nazivu imali tacku na kraju,pa sam na prvu kontao sta je rijec a sada te tacke nije bilo,pa na prvu mi se ucinilo paypal
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Tek sad vidim i tu drugu sliku. Pa taj link je smijesan :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam mislim nekad' prošle godine dobio novu Visa karticu i od tada nisam nikad' nista kupio na store-u. Bas iz istih razloga. Šta god' da sam probao nije kartica prosla.
     
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ima onaj broj telefona na kartici i samo to nazoves i kazes da prestanu blokirat.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da neke stranice su blokirane iz sigurnosnih razloga, bilo je zloupotrebe sa te stranice. Treba nazvati banku da odblokiraju na pola sata pa obaviti kupovinu.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni ovi supci sa dealextremea nisu u stanju odgovoriti na ticket u roku od 8 dana vec sam samo dobio genericki email da je period oko nove godine pa ne stignu sve tako da sad tjeram pravdu preko paypala bezveze vrijeme gubim radi 43 eur, tako da ih zaobilazite i njih i volumerate.com jer je to opet njihova stranica, znaci nema sanse doci u kontakt s nekim live chat ne radi nikako. Steta jer sam prije dosta puta narucivao i nije bilo problema. Evo mjesec dana je proslo od narudzbe koja je trebala doci max za sedmicu :D
     
  11. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Evo i meni je dosao ovaj "paypal" scam pokusaj, i lagano je prosao spam filter.
    Pitam se samo ko prodaje mail adrese :D
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Taj PP scam prolazi ne samo yahoo, vec i ostale mailing kompanije. Zanimljivo. Meni je ono jednom dosao na yahoo, nije nikada na gmail ali se dosta ljudi zali ne samo sa yahoo acc.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Danas odem da dignem pare sa kartice od plate, fali para.. uzmem izvod, amazon PRIME nakon triala sam pokuvao 107$. Frapirao se, odem live support, srećom odma mi lik refunda sve..
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Korektni su sto se toga tice, mnoge firme ne bi refund-ale u takvom slucaju.
     
  16. Esh

    Esh HWB


    Bojim se da je nepromijenjeno, još rade nadogradnju nekog softvera koji će omogućiti "usmenu prijavu" pošiljki, tj. proces preko pošta kao što je prije bio..
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    I sta sad kad nesto dobijes, sta se desava sa paketa? Ostaje na carini i ceka taj softver?
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Dobijes obavijest da angazujues speditera.
     
  19. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Meni su u posti rekli suprotno, dakle da je sve po starom, ali da postoji mogucnost da duze cekam posiljku, a da svojevoljno mogu angazirati speditera ukoliko zelim da ubrzam proces.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Kupuje li neko na sportsdirect? Kakva su iskustva? Preko koga salju, koliko brzo dolazi? Jel povoljna dostava?

    Tapa...