Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    [​IMG]

    Mozda kasnije sta naplate, nasao sam samo jednu svoju uplatu fizickom licu, ali je sitna, mozda zato nije bilo provizije.
     
    Last edited: Feb 25, 2018
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na iducem koraku ide 1% provizija.
     
    donjapa likes this.
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    To ti je kad saljes prijateljima i familiji (kao), mada mnogi tako salju i naplacuju poslove. Ja ne mogu, posaljem samo invoice i neka i PayPal zaradi - posteno.

    A kao sto XTRage rece na iducem koraku ce ti obracunati fee, i ne znam da li je 1% uvijek, bude drukciji zavisno od drzave i kolicine slanja odredjenoj osobi. Slao sam istu sumu na par adresa, i bilo je drukcije.

    Mada, ako se ne varam - da mi je slanje za svedsku bilo bez provizije ikakve. Morao bi provjeriti.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Bude zato za primaoca oko 4%. Zadnji put mi je tako bilo ako se ne varam. Na 960E oko 36-37E mi je skinuo Paypal fee. A familijarne i prijateljske uplate su ukinuli ako se ne varam?

    EDIT:
    Bilo je u pitanju placanje preko invoice-a kako donjapa rece:
    Purchase total
    960,00 EUR
    Fee
    -36,83 EUR
    Total
    923,17 EUR

    EDIT2:
    Vidim da ima za family i friends i dalje, ne znam sto sam mislio da nema vise toga...
     
  5. black

    black Komšija

    Ma kaki PayPal da skapam dok mjesec dana cekam pare
    WU mi se najbolje cini a do sad sam mislio da su pljačkaša organizacija. Vjerovatno je veca provizija ako WU posaljes direktno iz poslovnice nego online.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Na 1050€ iz Njemačke u Austriju slao preko poslovnice i preko 50€ provizije platio a jos su komšije i u EU znaci za BiH može biti samo više.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Tako nekako, ja sam dobio zadnji put 600E i pisalo je oko 30E provizije. I ja sam govorio tom posiljaocu da pise 5E za online neku opciju, on mi je rekao da nesto ne moze preko tog. Mozda nije mogao pravdati u firmi :D Mada sumnjam da WU moze ikako pravdati. Paypal moze, jer plati kao invoice pa vjerovatno je to ok.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je l' izaslo u sluzbenom listu? Smije li se naruciti sta :D
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Nije jos, bas sam sad gledao.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koliko vidim, nije još uvijek
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. Ninja

    Ninja Komšija

    List Price: $79.99

    Ovo za Logitech se prevodi na 80€ kad je slab dolar, vjerovatno 90€ kad je jak. Udvostruči to, dodaj carinu, PDV i malo poreza na sirotinju i eto bosanske cijene. Popusti ne dolaye do nas.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako da vidim koliko kosta do Bosne ? Nisma sa Amazona nista uzimao. Nemam acc i pise ispod kada je u korpi: Your order qualifies for FREE Shipping! Select this option at checkout
    EDIT: Ipak 100$
     
    Last edited: Mar 8, 2018
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    juce narucim cipele, platim sve uredno.
    Kad refund... javlja se poslije lik nema tog broja :D hljebaigara.

    kolko inace traje povrat na karticu ?
     
  15. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Neki dan na sniženju Kindle obični, 60 $. Piše ide za BiH shipping. Stavim u korpu i na checkout odmah, kad ono crvenim slovima ovaj proizvod se ne isporučuje u BiH i dadoše mi na drugi link. Na drugom linku skoro pa duplo skuplji, a onaj paperwhite koji je na sniženju 100 $ (redovna 119 $) na tom linku 129 $.:D

    Samo se nasmijem i unchekiram.
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    4-5 dana
    Ove stvari od amazona prodaju preko one global shipping web stranice, samo internacionalne modele.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja. Da li itko kupuje sa wish.com? Kakva su iskustva? Pratim ovaj thread ali se ne sjecam da sam vidio da netko spominje ovu online trgovinu.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako je to ona stranica gdje lafo samo platis postarinu za mnoge artikle meni djeluje kao prevara.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sto mi game osbija narudzbe, tj. otkazuje. Tri su prosle danas. Ostalo sve otkazano. Novca ima dovoljno. Zvao banku. Kazu blokirali oni karticu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa vjerovatno kontaju neko ti ukrao karticu pa navalio da kupuje redom sve.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
    zoi likes this.