Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel se meni il je ebay povecao fee i ukinuo da biras svoju banku za konverziju?

     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Mislim da ebay nema ništa s tim, PayPal je taj koji upravlja plaćanjem i nameće svoju konverziju u KM koja je nama nepovoljna, ali imaš u postavkama kako vratiti da plaćaš valutom koja je istaknuta na artiklu, onda banka vrši konverziju po važećem kursu u trenutku povlačenja novca, a ne u trenutku plaćanja. Imaš tutorijale po netu, Google is your friend. A fee se ne plaća od strane kupca, to plaća prodavac... Bar je do sad ovako bilo...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A i ja neki dan gledam kurs po kojem PayPal konvertuje i to je katastrofa.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pisem ebay mislim na paypal od kojeg mi je doslo policy agreement. Haha......

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Uvijek ti prije placanja ponudi defaultno da ti PP izvrsi konverziju u domacu valutu...medjutim,imas opciju "view conversion options" cini mi se,upres u to i on ti izbaci da mozes platiti i originalnu cijenu,u tom slucaju je tvoj fee u stvari fee tvoje banke koji je "regularniji" od PP.....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znam ja za to koristim je cesto mada nekad ne daju....

    Skoro sam uzimao pantole iz us sa njihovom converzijom 190 sa mojom bankom 179.... Zato i pitam da li sa ovom info sto sam paste ukidaju opciju konverzije jer ocigledno paypal i os toga ubi brasno

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Toga već odavno nema u prozoru za plaćanje, nego odeš u postavke PayPal i tamo ima da se promjeni za stalno...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja koliko znam da to ne pika vode. Ja sam isto podesio, pa opet pri svakoj kupovini - nakon sto se logiras na paypal, ako ti prikaze u KM koliko ces platiti, znaci da ga obracunava paypal.
    Onda fino kliknes na ono ispod cifre currency, 3-4 koaraka, izaberes issuer-a svog da radi konverziju i cifru tek vidis na svom izvodu a ne na ebay-u, mailu koji ti stigne od paypala i slicno...
     
  9. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Isto kao i kod mene,ukljucio x puta i svaki put moram uraditi ono kako gore napisah...

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovo sto @bhd pise je tacno
    ne moze se vec dugo nastimati da stoji defaultno ali cim vidis da je cijena u KM,to znaci da PP vrsi konverziju i kliknes na taj iznos i onda ima opcija da prebacis
    ovo kao sto je bhd opisao...tako ja radim svaki puta

    nego,zna li neko,sta bi sa onim famoznnim povecanjem iznosa do kojeg se ne carini roba ...hoce li to biti usvojeno do izbora :D
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Navodno je VM BiH naložilo UIO BiH da to objavi u službenom glasniku, tj. sprovede u praksu. Znači ne zna se dokle je :D
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam to podavno sebi naštimao za stalno, a neki dan i burazu, znači može. Jest malo poteško pronaći u postavkama PayPal, ali vjeruj da se može... Jer pegla je svaki put kad nešto plaćaš mjenjati manuelno...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Moze, ima u postavkama, dok ne odes na neki drugi sajt ili se jednostavno paypal predomisli i vrati. Na nekim sajtovima kad god odes uvijek konvertovano vec, koliko god ti vracao da ti biras. Kako i zasto, ko zna...

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    dam82, stimao vishe puta, ne pije vode... ne ide, jednostavno su iskljucili to i cao, pa moras da se peglas, 4 klika jos dodatna :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ja sam to u par navrata stimao, opet ne bude kako sam postavio, kamaru puta i odem tako da i ne promijenim pri kupovini.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Zanimljivo mi je da kod mene nema tih problema koji vas muče... Ali opet na kraju zanimljivije je što sam ja navikao da budem taj kod kojeg nešto nije kako treba dok ostali nemaju problem... :)
    Možda zato pada snijeg :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Igraju se ljudi ko djeca u obdaništu :D



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    na sta oni trose vrijeme tito dragi. Hiljadu zakona na cekanju da se dovede za bolje sutra, a oni ama bas nista ne rade da narodu bude bolje...
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator