Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kupio ja Orvis Clearwater 5 weight, isto za flyfishing. Ali stavio da dostave rodjaku kuci, pa sam mislio od njega dofurati za BiH ili Eu negdje :)

    Gledao Shipto, i jos neke pa ganjam najbolju alternativu. Najgore sto je paket neobican, tubularan pa je pritom i skuplji jer je "dugacko"...
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Je li ko kupovao Xiaomi smart home uređaje?
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jednom molim Boga da mi zakasni paket (radi nove odluke) i po belaju iz Frankfurta u Sarajevo stigne za dan. :D

    [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Mogo si s nama u norvesku sad u junu :D cetvorica nas ide 100%, dvojica se jos dvoume.

    https://imgur.com/a/XBOKT ovo je od prosle godine, 14 juni ja mislim da je bilo.
     
    donjapa likes this.
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Tesko da ce mi doci stap do tad :D Ovo mi je prvi flyfishing stap, tako da sam tek pocetnik. S posla jedan me zove u Island da idem s njima, reko mani me se trebam godinu dvije prvo da se naucim pa da kasnije mogu uzivati :)
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakva Norveska, Pliva i Ribnik su zakon. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja ribara i qrca, samo jednu ribu upecali :) samo nebo u vodu slikali haha

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Priroda je pola ugodjaja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Naravno drug. Priroda i druzenje. Pecanje je sporedna stvar :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sva bit flyfishinga je catch and release bez obzira na velicinu ribe. Eventualno je poljubis i uslikas prije pustanja. :) Druzenje i priroda prije svega.

    Drugi par opanaka je sto nasi mesari od 'ribolovaca' tamane sve redom i sebe zovu ribolovcima.

    Nego back on topic moj paketic od 60 eur prođe bez carinjenja. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Postoje pravila. Sve se ispod 40cm baca nazad. I rigorozno se prati.
    Mora se nesto i pojesti jbg

    Ako riba grize, lovimo za pojest, ostalo pustimo. Ako ne grize, ostavljamo sve, jer pecamo 4-5 dana uvijek.
    I ta jedna riba na slici, frajer je rukama izvadio :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nekada su lov i ribolov imali smisla, danas postadoše sport, još se po belaju ljudi hvale s tim...
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moj brat se time bavi duze vrijeme i sve vraca. Ponekad i ja odem. A bogami se dosta toga namlati, narocito u dobro poribljenim revirima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mozda tema za sebe ali hajde kad smo vec na ovoj. Isao sam i sa "mesarima" koji po 17 komada izvade, i to smudj, prelijepa riba za jesti ali nikakva za pecati - nokutrna, cim vidi svjetlo komira se i gotova je. A onda sam isao i sa drugima koji su fly-fisheri i koji pecaju iskljucivo iz ljubavi prema sportu (ribolovu). Neki od njih vracaju sve, neki vade sve sto je legalno, tako da ima smisla. Fly-fishing, kao sto Alibegovic rece, nije laksi nacin za uhvatiti ribu, jeste dosta skuplji i dosta boji osjecaj i sl. Ja sam samo testirao fly-fishing, ali hocu da probam pa otud i kupovina stapa. Razlika USA vs Swe duplo :)
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    Jedno pitanje oko ovog novog pravila do 300 KM.
    Jel ista procedura ako se naručuje preko DHL, isti troškovi? Evo recimo ukupno sa DHL će izaći 117 funti što je cca 270 KM. Jel to sve da mi DHL donese na vrata ili moram na ovo još nešto dodatno plaćati?

    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je to, neces vise nista placati. Vjerovatno ce ti traziti carina racun, ako nije naznaceno na posiljci vrijednost.
     
    DSA likes this.
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Eto gaaaaa! Dignuta je rampa i zvanicno!

    Navali narode!

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Na šta ba? Svi švorc jbt hahaha :D :D :D
     
    Loki likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma dobro je, 50KM je bio velik limit. Ima nekih stvari koje se sada mogu komotnije naruciti. Ja gledam neki jeftini SSD za stari laptop, recimo Kingston A400 120 GB je oko 35$, ovi nasi ga tuse po 90-100KM.
    Nije ni problem 17% na 35$ nego mi je gore to peglanje sa carinom, hodanje i zezancija zbog sitnice.
    A ocekujem i povoljnije cijene na piku, ako nista barem vecu konkurenciju :)
     
  20. kAcA

    kAcA Aktivista

    Gdje gledas taj SSD po 35$, trebao bi i meni