Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko se ceka sa game.uk?
    Davno sam kupovao, pa zaboravio.
    U putu su dva paketa, pa da znam.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Na aliexpress je ~41$ s dostavom Kingston SSD 120GB
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    ja sam sebi naručio 64gb ssd, treba samo za office work i web. (laptop).
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bio je jedan A400 na ebay za 35$, ima na Aliexpres 37,85 + 3$ shipping. UV400 120GB je 5$ skuplji.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    jel ko narucuje sa wish com ?

    Jel ok stranica?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jaran naručio nekakvu microSD karticu od 256GB za par $ i došla mu. Sve OK :D
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    sjo.. to mi treba :D

    Nego odakle narucujete ako narucujete majice i to ?
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    factcool.ba :) :)
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne preporučujem factcool! Naručio majicu za prošli vikend još uvijek nije došla, sad ću otkazati narudžbu i otići do prodavnice i kupiti. Nepouzdana radnja što se mene tiče.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je svakako preglupo naručivati odjeću online..
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    E cuj za par dolara, nemoguce da je prava :D
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nisam ni ja vjerovao :D mislio sam da je tu 1GB aktivno, ostalo nish :D jaran kaže da je na nju nabacio 30tak GB bez ikakvih problema.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Daj link, taman mi treba nešto tako za Switch.
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    nek on tu karticu preskenira sa h2 test pa nek kaze kako je dobra, i ja sam jednu od 64 GB tu narucio i od tih 64 upotrebljivo oko 7-8 a i to po nekad dok nekad nece da ocita nista s nje
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Morao bi testirati to fino, jer upravo tako i funkcionisu te fejk kartice. Nabacis podataka i djeluje da je sve uredu, ali kasnije vidis pola fajlova ne mozes otvoriti. :)
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    ne znam, al ono sto sam cuo raja masovno uzima sve ok,al da vidim oivdje jel ko ima iskustva...
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma nema sanse, pa ja nekad davno kupio karticu od 16GB koja je bila mozda 20% jeftinija od prave. Sreca pa sam imao backup, inace bi pogubio dosta podataka. Ovdje pricamo od 256GB za nekoliko dolara, prosto nemoguce, jer je taj kapacitet tek nedavno dostignut na razini microSD kartice, a pogledajte koliko je cijena "prave". Kosta vise nego neki kineski telefoni. :)
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma eto jaran kaze da radi, samo je spora katastrofa. Mozda je ovo normalna cijena, a mozda nas inace uzimaju lopatom s tom vecom cijenom :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma staro pravilo, "previse dobro da bi bilo istinito"

    Uzeo ja nedavno, doduse ne na wish nego preko ebay, 32gb. Dosla kartica i ja da formatiram nece nesto zapinje, pogledam u partition manager kad ono 64 gb ali kao odsjecena jedna particija. Puknem format i tu je bio kraj, nista vise od kartice. Detektuje je kad je ubacim ali zablokirala, nit se moze formatirati niti nesto drugo.

    Tako da moguce da je i ta kartica "otpad" iz procesa proizvodnje, mozda stvarno bude radila a mozda i crkne nakon prvog formata.

    Kad je u pitanju ovaj wish imam osjecaj da neke artikle stvarno daju po bagatelnoj cijeni ali ima tu i mutljavine. Jedan kolega narucio "externi hdd" 500gb za nekih 7-8 usd, dobio plasticnu kutiju u koju mozes ubaciti 2.5" sata hdd, cini mi se da ima i naljepnica da podrzava 500 gb :D

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  20. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ako kupujete na Wish.com ne zalijecite se na prvu sliku i cijenu....dobro pogledajte sve slike i procitajte tekst,da ne bi bilo neugodnih iznenadjenja.... ;-)

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk