Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Last edited: Jun 4, 2018
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    banka
     
    heroic likes this.
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Banka,naravno. Uvijek biraj tu drugu opciju. Nekad se moglo odraditi u generalnim postavkama da to bude po defaultu. Medjutim,sad moras pri svakoj transakciji to izabrati.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    treba mi savjet
    kontam da stavim na ebayu da prodajem boom beach account,a nisam nikada prodavao nista preko ebaya
    kako se to radi ,najvise me zanima kako pare legnu od potencijalnog kupca...da li isto preko paypala ili se daje broj racuna banke ?
    i da li neko slucajno zna koliko da trazim za account, lvl 65 ?...cisto odokativno neka cifra
    i takodjer,ima li neki drugi nacin da se ovo proda,druga stranica ili na FB nesto ?
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Novi zakon o pragu za obračun carine u primjeni :) testirano,radi! :D
    Stigle tene, otvorene na carini, plaćeno 9,5 KM i proslijeđene na adresu....niko nije tražio nikakav račun....a vrlo lako se može vidjeti njihova cijena na netu.....iznos 200 KM nisu oporezovali....Idemo dalje i jače.... :D
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Ima li kakva radnja da dostavlja povoljno iz Amerike? Elektronika me zanima, jebes odjecu.
     
  7. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pa koristi Shipito....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da priupitam ovdje
    kupio nedavno wifi repeater sa ebaya i stiglo prije 2-3 dana ali izgleda da je defektno ili ja ne kontam ovo nastimati,mada sam isao po upustvu...zato mislim da je neispravan
    u pitanju je ovaj uredjaj
    https://www.ebay.com/itm/300Mbps-Wa...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

    problem je sto kada udjem u extender mode,ne moze da nadje niti jednu dostupnu wifi mrezu,koju bi on dalje prosirio
    kada skeniram,odradi scan par sekundi i to je to
    uredno nadjem wifi od ovog uredjaja,konektujem se i onda preko browsera i preko IP adrese se ulogujem na njega i onda odaberem ili extender mode ili AP mode i odaberem extender i nema wifija ni za lijeka
    prvo sam probao na ovoj lokaciji gdje mi to bas treba i nije naslo,ja mislio slab signal i ne moze da uhvati
    dodjem kuci,metar od routera i opet ne moze da uhvati nikakav signal
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Zna li neko da li DHL Express posiljke imaju neke dodatne troskove kad stigne posiljka (spediterske usluge?). Ocekujem carinu, ali me zanima da li bi moglo biti jos nesto?

    Konkretno narucujem sa ekwb.com vodeno hladjenje, pa me zanima da li mi je pametnije da idem sa postom ili DHL Express, mala je razlika u cijeni same postarine.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bilomje 20Km prije.
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Znaci carina + 20KM?

    Sjecas li se kako si ti narucivao sa ekwb, jesi li DHL ili postom?
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aha. 2016 kad sam kupovao.
    Posta je bila. Ovo je nesto iz Spanije bilo, neki modding dijelovi.
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 7, 2018
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kakva je sad sitacija sa kupovinom baterija preko ebay-a, tacnije za laptop, jel i dalje ima zabrana od nase carine?
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Mislim da ima, da se moze kupiti samo uz proizvod, ali eto neka neko dopuni ako je bilo promjena.
     
    heroic likes this.
  15. Bishop

    Bishop Novi član

    Ako naručujem nesto sa computeruniverse ispod ovog limita od 300KM,trebam li očekivati još neke troškove?
    Vidim kod njih je DHL € 29,40, ima još i ovaj premium shipping (+ € 4,20).
    Recimo ako mi je sve sa poštarinom 120€, ima li još kakav trošak do preuzimanja artikla?
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Taj DHL od 30 eura znaci da ce posiljka doci preko BH poste, a ne preko kurirske sluzbe DHL-a. Dodatni novac je osiguranje posiljke ili bolje pakiranje.

    Ako bude ispod 300 KM, mogu ti uzeti jos 9,5 KM za carinski pregled.
     
    heroic likes this.
  17. Bishop

    Bishop Novi član

    Super. Čisto da provjerim, da nema neki iznenadni veći trošak ako se držim ovog limita do 300KM.
     
  18. DSA

    DSA Aktivista

    Nemaš nikakav dodatni trošak. Idi na dhl Express i nemoj samo da ti pređe 300 KM, ali sa napomenom da u ovo 300 KM ulazi i dostava, što je meni bilo čudno, ali tako rade. Znači sa dostavom ne smije preći 300 i momci iz dhl ti donesu na kućna vrata bez dodatnih davanja.
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    To od 30€ nije DHL Express, nego obicna posiljka, stigne u BH Postu.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima li gdje napismeno da se u tih 300KM ubrajaju i troskovi dostave? Nelogicno mi jer dostavu placas posebnoj firmi a ne prodavacu ili proizvodjacu ciji je proizvod.
    Mislim da taj sa carine ima svoje tumacenje zakona koje nemora biti ispravno.