Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mango dostavi besplatno DHL expressom. 2-3 dana Barselona - Sarajevo. Jos su snosili troskove carine i PDV-a. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 9, 2018
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    narode savjet
    kupio sam wifi extender sa sbaya i dosao mi je neispravan
    javio sam se prodavacu,objasnio situaciju,snimio video kao dokaz neispravnosti i trazio ili refund ili da mi ponovo posalje ispravan artikal a on mi prvo ponudio 30% refund na koji nisam pristao
    ponovo mu trazio da posalje povi a on sada nudi 50% refund,kao to je najbolja opcija ,bolje nego da im vracam artikal,zbog cijene

    seller ima visok rejting na ebayu...djeluje minda me navlaci n dancu izgubiti pola para
    nije veliki iznos,artikal je od 20 KM ali necu da me niko magarci
    sta dalje da radim .?
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Zaprijeti da ces otvoriti dispute preko Paypala.....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzmi to sto ti nudi a kupi kod nas nov tp link ili dlink range ekstender za 50KM i imas godinu-dvije garancije.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma puno mi to para...jer mi ovo treba povremeno
    a ponovo sam mu rekao da se ne slazem...i trazio da mi posalje novi
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma zaprijeti da ćeš ostaviti negativan dojam, toga se boje kao đavola.
     
    Stormbringer likes this.
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa posalji taj nazad i dobices novi. I ja se slazem sa njim da ti ne treba poslati novi dok ne vratis stari :D
    Ljudi bi samo pozitivne strane globalne trgovine, imas i ti neki rizik kada kupujes robu sa drugog kraja planete, obzirom da zivis u drzavi gdje je postarina skupa.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moras vratiti. Jbg i ja SSD u USA vracao. Nece zamjenu da salje dok ne dobije barem tracking broj.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa koliko ce ga kostati da vrati?

    I ja sam imao negativnih iskustava ali su uglavnom sitnice koje mogu halaliti. Ostavim im negativan dojam, kasnije kukaju al sta ces. :)
     
    Last edited: Jun 9, 2018
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Neće on platit poštarinu, to ebay pokriva, makar je nekad pokrivao.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto bi ti gubio pare na vracanje. Trazi full refund.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Neka prvo procita koje je uslove prihvatio kupovinom... Neces dobiti refund ako je trgovac u opisu artikla naveo da moras vratiti neispravni artikal o svom trosku da bi dobio zamjenski. Toga si bio svjestan prilikom kupovine i kupovinom si taj uslov akceptirao.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zato sto mozda tako pise u uslovima koristenja? Ti bi da narucis, proglasis nesto neispravnim i dobijes novo/refund bez da vratis. I onda nece da salju za bih jer bosnjo 'iskoristava' sistem. Hajde naruci sa amazona pa se kurci trazenjem full refunda bez da vratis... Mozes ovamo jer znas da i oni deru kineze na ebayu pa eto. Kinezima se za manje iznose vise isplati refundirati nego dobiti negativne dojmove i to se iskoristava.
    Ili evo da lokalizujemo, naruci preko ekupi.ba pa im posalji grdni mail kako ces ih tuziti na forumu jer ti nisu refundirali na osnovu tvojih slika/snimaka/neznanja/ostecnja u transportu bez da vratis artikal.
    Ne kazem zippoo da si ti neto kriv kod tog proizvoda, jednostavno nisi imao srece a 50% je fer jer i ti trebas da preuzmes dio rizika.
     
  14. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Upravo tako. Zaprijeti da ces se zaliti Paypalu i da ces im ostaviti negativan dojam i vidi sta ce se desiti. Obicno ti onda ponude neko fair rjesenje u vidu slanja novog proizvoda,a ti da samo platis postarinu ako je i bilo. Ili ponude full refund. Ukoliko te budu zajebavali i dalje,otvori complain. Paypal ce ti vratiti pare,bez ikakvog slanja artikla. Na kraju balade,nije nesto ober skupo pa da neko bude drasticno ostecen....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Trebalo bi da piše na stranici gdje se taj artikal nalazi u vezi povrata i reklamacije, prvih mjesec dana od kupovine ne bi trebalo da je o tvom trošku.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg ako su takvi uslovi, ne mozes protiv toga.
     
    Last edited: Jun 9, 2018
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    I nije bas tako da ce "paypal vratiti pare". Dosta sam kupovao i imao sam tu i tamo koji problem. Sve ovisi o tome sta pise kad kupujes artikl. Ako on napise tamo da nudi refund ali da kupac mora vratiti proizvod onda ce se i PayPal orijentisati prema tome.

    Ti uvijek placas return, nikad to ebay nije radio (barem ne u ovih ~15g otkad ja uzimam). Ako su jeftini arikli veoma cesto je prodavac odradio refund bez da trazi ista (mada je meni najecsce bio slucaj da nije dosao proizvod pa nisam imao sta ni vratiti).

    U onim slucajevima kad uredjaj nije radio ili sam slao ili sam se dogovorio za neki % jer se nije isplatilo slati (skuplja pita od tepsije).

    Ako je 20 KM, prihvati 10 KM jer ce te vracanje kostati dosta vise.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    al ga i vi neki odmah zakoplikujete jbte
    sto se dodatnih opisa tice...ne pise nista dodatno...evo link pa citajte
    https://www.ebay.com/itm/300Mbps-Wa...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

    sto se mene tice...ja sam narucio artikal i platio,dosao mi i ne radi...trazio da mi ponovo posalju,nisam trazio refund
    napravio sam video dokaz da artikal ne radi...a on mi nudi 30% refunda,pa 50% i sada evo ne odgovara...ali nedjelja je,sigurno ne rade
    ne kazem da je pravarant,ali ovo mi nudi na klasicno cjenkanje...poslao neispravan i onda nudi pola para,njemu ostane pola
    nije neki iznos...i da me zakine za cijeli iznos,to je 20 KM...ako vrati pola,izgubio sam cenera...samo ovo mi lici na pokusaj njega da meni ucerinkiki
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pitanje je sto ti nisi citao...

    Return policy


    Period
    1 month
    Returns costs

    Buyer pays for return shipping

    Opet ti kazem, ti bi da kupujes globalno bez ikakvog rizika. Cisto sumnjam da je pokusao da ti uvali, njemu se ne isplate negativni dojmovi i bilo kakvo uvaljivanje, prije ce biti da je u transportu steta ili tipa u fabrici. Ovi sto prodaju na ebay najcesce testiraju sve sto prodaju ako zele da imaju puno prodaja i pozitivnih dojmova. Ovi sto proslijede sa aliexpressa ne traju dugo, pocnu brzo da gube % pozitivnih ocjena i cao.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo i ja to pronadjoh. Kako povremeno dilam boxove, cesto ljudi pitaju da li ima garancije. Kinez nudi garanciju 45 dana ali u slucaju neispravnosti moras vratiti box da dobijes drugi. Return kosta vise nego box, tako da u sustini nema garancije, ja kupio kod mene za 20-30KM skuplje ja kod kineza

    Sent from my MI 3W using Tapatalk