Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ovo je univerzalno i podrazumjeva se
    mislio sam na neke posebne uredbe
    nema veze ...ako mi i ne vrate cijeli iznos...ok,desava se svasta...zato ja ne kupujem skuplje stvari sa ebaya...mada generalno imam pozitivna iskustva i sve sto dodje bude ispravno
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Eh pa to si prihvatio kupovinom :D
    Zato ti kazem, mala je sansa da je namjerno.. vecina stvari bude ispravno, i uz minimalni rizik mi dobro prodjemo, stoga je fer preuzeti i dio rizika na sebe a ne kukati i prijetiti na tudju stetu.
     
  3. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja sam prosle godine kupovao mobitel sa Banggood-a i nije dosao, namon 40 dana, dobijem puni refund, i obecam covjeku da ako dodje da cu mu vratiti pare (tracking number pokazao samo da je u BiH stigao ali ne i gdje je). Nakon 5 dana mi dodje mobitel, na carini ga zadrzali, i jos nisu carinili.

    Belaj bio sto ja nisam mislio da ce stici i kupim sebi mobitel ovdje u medjuvremenu, al ipak sam vratio pare, zauzvrat mi seller poslao nekoliko pravo dobrih kupona za popuste na banggodu, plus mi dali BG poena koji se takodjer na bilo koji artikal mogu primjeniti za popust, evo i dan danas ih trosim.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    U tom slucaju si mozda trebao ne preuzeti paket i pustiti da se vrati, obzirom da si vec kupio drugi telefon. Ali to je bilo vise nego fer od tebe, zato su te i pocastili :)
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Prijatelju treba original Win 10 Pro x64bit. Koliko se sjecam pojedini su ga jeftino našli na ebay, pa ako može link, da se ne bih zaletio na kakav fejk (moze i preko pm ako pravila foruma ne dozvoljavaju javno). Tnx in advance
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    narode,da li ja trebam sta podrsavati na paypalu kada zelim primati uplatu na paypal racun
    naime,nasao sam potencijalnog kupca za igricu i jucer je kao pokusavao da mi uplati ali ga nesto paypql zezao
    pa me zanima da li i ja moram sta podesavati,nisam nikada imao uplate na paypal pa ne znam
    ili je ovo nesto do njega
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nema nikakvog podešavanja. Daš mu svoj email od paypala, uplati ti lovu, tebi se pojavi kao Pending odnosno On Hold i lova ti legne na racun za mjesec.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Prvo i glavno je da moras imati visa karticu, jer preko drugih ne mozes primati novac.
    Sto se podesavanja tice, mislim da nista nema, neka neko potvrdi.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada su mi obje kartice master card a prije je bila visa,koja je istekla prije mjesec i sada sam dobio ovu drugu master card
    ne znam ima li ovo veze
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ne mozes primati novac na master card, samo na visu kod nas radi primanje novca.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    e jbga
    pa sto su mi ovi mqjmuni iz unicredit sada dali drugaciju karticu...ako je bila visa,zasto opet nije visa
    i mogu li promijeniti karticu u banci,da bude visa
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Svima sad daju mastercard debit umjesto visa electron... Ne znam mozes li traziti, pretpostavljam da mozes, ali platiti dodatno.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zar nije izbacena visa iz upotrebe u unicredit? Tako sam ih ja shvatio :/
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zasto bi bila izbacena? Ja je imam dvije visa kartice u UC, electron i kreditnu.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Mislio sam nema "visa electron", sad nisam siguran jel visa classic ustvari isto, tj ima li istu funkciju na paypal-u.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

  17. selvin

    selvin Moderator

    Moze i sa visa classic , tj. kreditnom, primanje novca. Barem je moglo :)
     
    adsubzero likes this.
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nevezano za trenutnu diskusiju, je li moguce ostvariti povrat poreza na predmete kupljene u USA (online kupovina)?
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kojeg poreza? :)
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa njihov VAT valjda :D