Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Haj ti to malo proguglaj :p
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa guglao brate, ne mogu da nadjem (za BiH), pa rekoh mozda neko zna iz iskustva. :D
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nema tamo vat nego sales tax i najcesce se naplacuje unutar savezne drzave, ili ako firma ima tu sjediste pa si nekada obavezan platiti. Ako narucis iz texasa u arizonu neces platiti sales tax npr. A sve i da te zakaci, najcasci sales tax je 3-8%.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa eto nije ni 8% zanemarivo u nekim slucajevima. Uglavnom interesovalo me je li slicno kao sto je za EU. Nisam znao da nema VAT, hvala.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako si tamo kupio a dostavljeno ovdje, onda je 0%
     
    heroic likes this.
  6. heroic

    heroic Komšija

    Nemaju VAT, imaju sales tax u nekim drzavama samo (npr. 9.25% za Tennessee), ne mozes dobiti povrat :D Naplacuje se po mjestu gdje dostavljaju, tako da ako saljes u inostranstvo nema poreza.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Aha aha, znaci svakako cijena koju gledas na internet stranici je bez tog poreza?
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Uvijek. Nisam jos nijednom naisao da pise cijena sa porezom (za razliku od nas/EU gdje je VAT uvijek u prikazanoj cijeni). Ako ima porez dodatno ce pisati.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa kako sada da primam novac preko paypala ,ako nemam visa karticu nego mastercard


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    nabavis visa karticu..
     
    heroic and Pelikan like this.
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kad ti isteknu neces ih vise imati.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bitno je da imam iste opcije i mogucnosti koje sad imam pa nek je zovu kako hoce.
    Prva mi je bila maestro 2008, pa onda ove vise. Mastercard ce znaci biti sljedeca.

    Primjetio sam da na kasama, na nekim karticama, ne traze pin nego samo je skeniraju, to su znaci te nove.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa nemas iste mogucnosti ako koristis paypal. A za "skeniranje na kasama" to nema veze sa mastercard, i moju visu electron od intese "samo skeniraju", naravno do 30KM samo, tzv. beskontaktno placanje.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koji su jos nacini da mi se uplate novci iz inostranstva...ne znam mogu li dobiti u banci visa karticu na isti racun

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Western union

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Osim western uniona, ima skrill, nesto slicno paypalu. Nisam dugo koristio https://www.skrill.com/en/ ali mislim da radi sa svim karticama. Payoneer je opcija takodjer. I naravno uplata direktno na banku, posaljes swift i iban code posiljaocu. Nisu ni to nista posebno veci troskovi. Zavisi koju banku imas, za neku moras imati devizni racun, za neke ne, moze ino uplata leci i na tekuci, naravno uz konverziju.
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Zasto ne odes u npr raiffaisen i uzmes visa karticu?
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Moneygram je isto jeftinija opcija od WU, pogotovo ako ne zelis da se peglas sa kojekakvim nalozima tipa Skrill i PayPal. Moneygram na banku/prodavnicu i direkt na ruke.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Skrill radi sa svim. Samo se zna otegnut.
    Doduse nije ni pp nesto bolji. Meni je caca sada kad sam bio vani slao odavde novac preko WU. Instantno je bilo. Provizija veoma mala na nesto veci iznos. Meni super.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 12, 2018
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    narode,sta trebam ja poslati nekome ko hoce da mi posalje nowac preko western uniona i kako onda ja dizem te pare
    je li se to salje direktno na moje ime i nema veze sa racunom
    i koliko je provizija na recimo 80 dolara