Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobijes kod, kao šifra, od osobe koja uplati. Moze ti kod poslati porukom. Odes i podignes pare. Mozes i u pošti podic pare. Za proviziju ne znam.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a sta ja njemu moram poslati
    trazi mi sliku licne i broj telefona
    moram biti oprezan,ne znam kome saljem licne podatke
    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Ne treba slika licne i broj telefona, samo ime i prezime. Licna ti treba samo kad budes pare podizao, a na salteru te usput pitaju za ime lika koji ti salje pare i odakle je.
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ti kad primas ne placas proviziju, samo onaj ko salje placa.

    Uglavnom ne trebaju ti licni podatci nego taj ko ti salje ce ti dati tracking broj transakcije i sa time brojem pokupis pare.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    ovo izgleda opet namet neki novi uveli, bar HT Pošta Mostar, artikal od nekih 6-7km, platio 1,80km carinskog pregleda ili tako nešto se zove.
    pitam šalteruše šta je ovo, kaže neznam ni ja, to je novo, ako vam pošiljatelj šalje preporučeno, onda se ovo ne plaća.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pitaj kineza jel' ti poslao preporuceno? :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisi trebao platiti, tako su pokušali i u pošte Srpske pa im nije prošlo.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Bas izgledaju fake, cim je preko 50% snizeno, a imaju sve boje i velicine...
     
    dams82 and aNaToMiC ! like this.
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Ma šta ću, naljepljena naljepnica neka na to, i piše iznos, ko će se raspravljati s onom babom tamo. A šta je bilo u toj Pošti Srpske, slično nešto?
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma ja tako nešto su pokušali ljudima naplatiti, bilo je na onoj Klix temi o carini
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li neko koristi aktivno Kindle za čitanje knjiga? I ako da, da li je veci zamor u odnosu na papir?

    Smorise me papirne knjige i ako su mi veci cejf, ali se insan previse ogranicava. Pa kontam da konacno predjem na digitalu. Koji je model best buy?
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imaš u gradskoj biblioteci kindle, odeš i isprobaš. Koristim ja odavno i nisam primjetio neki veći zamor u odnosu na papirne knjige. Praktično jeste ali je meni i dalje ćejf papir pod rukom i miris papira. I jedno i drugo ima prednosti i mana mimo ovih sentimentalnih. Za modele već odavno nisam u fazonu.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Probao sam ja prve dvije generacije, davno nekad. Mislio sam na duze citanje vremenom. Knjiga je cejf ali ono, dok nabavim sta hocu, zavisno sta trazim, izgubi se vremena. Pogotovo ako je nesto novije.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kakav umor, dosta lakse za oci jer mozes podesavati sta hoces. Za knjigu treba svjetlo i ne mozes leci kako hoces, dosta mi da je ne otvorim
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji onda model da ganjam ?
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I za e-ink trebas svjetlo.

    Kindle paperwhite. Mislim da ima svjetlo, ali nisam siguran.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 26, 2018
  18. Ninja

    Ninja Komšija

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kindle je dosta ograničen što se tiče formata, ganjaj neki Kobo iz Aura serije.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator