Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je taj, imam baš takav i kontam da ga neću zadugo mijenjati a imao sam tri Kindle-a prije njega.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako ide ubacivanje knjiga, koji formati i to.. ima li kakav tutorial ?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Spojiš na komp i kopiraš kao na obični usb stick, može i po folderima, a čita praktično sve osim amazonovih propietarnih formata. Meni je omiljena funkcija nativna podrška za cbr i cbz stripove, izgledaju super.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja koristim Paperwhite otkako je izašao i sada sam na trećoj generaciji koja je ujedno najbolja.

    Pročitam 50+ knjiga godišnje i bolji mi je od knjige. Lakše naći što želiš čitati, zamor se javlja sa knjigama jer nekad je font slova tako sitan da mi muka bude, plus Kindle lakše nositi sa sobom.
    Pusti bahu i formate, format koji ne čita Kindle se konvertuje jednim klikom u mobi ili azw koje Kindle koristi. Plus Amazon ima svoj ekosistem koji je daleko najbolji.

    Knjige koje skineš sa neta samo copy paste.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U cemu je razlika citanja izmedju kindle i tableta 10"?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ogromna, naravno u korist e-ink ekrana.
    [​IMG]
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kindle je kao da citas papir, a na tabletu ti oci ispadnu od svjetla.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ok ali zar nema app kojim se moze podesiti osvjetljenje ili grayscale na tabletu, pa da neispadnu oci? :) Bluelight svakako koristim i na androidu i na pc-u. Eh sad kontam da ima app za black&white mod?

    Imam na telefonu u developer opcijama black&white opciju. Trebao bih nesto slicno naci i na tabletu.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Fulaš. Znači gasi ti bogovo svijetlo opet imaš pozadinsko osvjetljenje.
    Kindle je kao i običan papir, ekran je ekran. Pored silnog boljenja u LCD ekrane ne pada mi napamet još i knjigu čitati.
    Ovaj posljednji Kindle sam kupio za 100km kada je tek izašao. Na piku ga upratio kontao pokvaren ili podvala, lilk nije imao vertifikovan profil. Kontam ko ga ebe i dodje Kindle pw3 fabrički zapakovan, to mi je najbolja kupnja do dana današnjeg :D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, hvala na preporukama. Uzet cu ili Paperwhite ili Kobo.
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da ovo u RS-u ima vec neko vrijeme, bilo je samo pitanje vremena kad ce doci i u federaciju.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

  14. selvin

    selvin Moderator

    Ovo je po meni dobra vijest jer sam imao problema sa postarima :) Jedino je "lose" to sto placas 1.8KM, ali nije to neki iznos a dobijes koliko toliko sigurniju dostavu.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    kako moze biti dobra stvar,ako ti naplacuju nesto sto si vec platio ? :)
    dupliporez
    duplom budalom te pravi :)

    Pravilo posta je,postarina se placa kod slanja, i tako u cijelom svijetu.
    Samo se kod nas nasli pametni da sad i na taj nacin izvuku pare od naroda:)
    Politika bracika
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A u cemu je razlika u odnosu na prije? To sto ti naljepe broj na posiljke od ulaza u drzavu do tebe i za to uzmu 1.80? To mi nikad nije ni trebalo, a imam finog staza kupovine na internetu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uvjeren sam da je ovo nezakonito, ali to kod nas prolazi bez obzira, jer se niko neće ganjati za 1.8 KM. Još je sad fazon moraš imati te pare spremne da daš poštaru tačno u tom iznosu jer oni ne nosaju pare sa sobom pa ne vraćaju kusur.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    De nam objasni kako je ovo sad sigurnija dostava?
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kakva je razlika, i do sad su naplacivali nekih par maraka, mozda napokon legalizovali
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisu do sada ovo naplaćivati. Na svaku, SVAKU pošiljku koja dođe bez broja za praćenje i da nije ocarinjen oni ovo nalijepe, makar imao deset narudžbi po marku.

    Ovo su samo prepisali od druga dva operatera u BiH. Vidjeli da njima prolazi, niko se ne žali pa hajdemo i mi :)