Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Dolazio nam je postar danas opet, kaze samo bez trackinga obicna pisma se naplacuju, kao sto sam i pisao.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Vecina ovih sto se narucuju s aliexpress-a i sl. imaju neki tracking. Samo je fazon sad u onoj prici da oni mogu preko toga staviti svoje naljepnice i svejedno naplatiti. Ali ako ispostuju sve onda ok.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    To nije kukanje, to je cinjenica :)
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I treba, sve dok ovce iste biraju :)
     
    bhd likes this.
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Uhljebi ovce I neuk + 45% Koji ne glasaju.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    To ne znam, ovaj paketic sto je naplatio kolegi je imao barcode, ali pisalo untracked, tako da su nalijepili na njeg svoj R kod.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo dobio ja jedan paketic jutros. Imao je tracking number i usao je u BiH 02.07.2018 god, što se može vidjeti ovdje: https://t.17track.net/en#nums=RU223028648NL
    S obzirom da je paket iz izmjenične pošte proslijeđen carini (valjda oni imaju neke svoje kriterije, pošto ne završe svi paketi na carini), nakon pregleda carina ga je proslijedila meni, i naplaćeno mi je 2,5KM+1KM kao i do sada. Poštar mi nije znao ništa reći oko tih 1,8KM.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa imao je tracking.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ja jutros dobio dva paketa sa aliexpresa. Oba sa trackingom s tim da je jedan sa R a drugi sa U i na ovaj sa U su udarili svoj dodatni i naplatili 1.8km

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A cekaj u cemu je razlika izmedju ta dva?
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    UC808137681CN
    Evo na ovaj su mi naplatili 1.8km
    RB567947642SG a na ovaj nisu pa ti vidi u cemu je razlika.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    Razlika je što prvi nema tracking dok drugi ima
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo tako. Tracking brojevi koji pocinju sa R su medjunarodni, i EMS za takve brojeve preuzima BHPosta automatski i mozes ih pratiti preko 17track.net, a kad udju u BIH i preko posta.ba. Taj drugi je interni tracking broj, mozda u okviru te kurirske sluzbe ili u okviru drzave posiljaoca.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci na "R" nema tih 1.8KM? Good to know.

    Mislim da mi je dosad sve sa aliexpressa imalo taj R tracking.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tako bi trebalo da bude, jer ni meni ni dini nije naplacena posiljka koja ima "R" tracking broj.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa nije da nema nego nije medjunarodni. Ja sam posiljku uredno pratio trackerom unutar aliexpress allikacije. Nego je to bila posiljka sa posve maloj vriednosti i free shippingom. Uzeo one gumice na analog gljivama na xbox gamepadu. Nesto oko 0.4$

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  18. twofoldb

    twofoldb Novi član

    U RS naplacuju 1.8KM vec vise od dva mjeseca. Naplacuje se za neregistrovane posiljke, a one u vecini slucajeva nemaju nikakavo pracenje ili imaju samo u drzavi iz koje se salje. Sve registrovane posiljke imaju medjunarodno pracenje i za njih se nista ne placa.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Narucio sam paket sa https://www.eurodk.com/

    Poslano sa "UPS World Wide Saver" sto kosta 27 eura, paket stigao u sarajevo u roku od 24 sata, odma sutra (danas) mi dostavili preko euro express.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma